Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Striptýzové vystoupení maturantů Gymnázia Jana Keplera

Striptýzové vystoupení maturantů Gymnázia Jana Keplera
Foto: youtube.com
Autor: Veronika Čapková

27. únor 2015 11:28

U nás v Česku existují věci, které budou asi vždy nositeli protichůdných názorů: Česká politika a zejména pan prezident Zeman, kuchařské umění Vládi Hrušky, či zpěvácké umění Evy a Vaška. To, co hýbe ale celým světem, je názor na lidskou nahotu. Co si budeme povídat, hraniční čára decentnosti a cudnosti je tak tenká, že už skoro ani není vidět. A proto je až s podivem, kolik lidí ještě dokáže doběla dopálit pár odhalených zadků maturantů z Keplerova Gymnázia v Praze.

Nevím, zda si kluci uvědomovali, když připravovali svou originální show, jak tím vším rozbouří vody nejen toho našeho malého českého rybníčku. Po uveřejnění jejich videa se doslova strhla lavina kritiky převážně mužského osazenstva (že by závist?), ale na druhé straně i obdivných vzdychnutí především z řad ženského publika. Každopádně si za obě reakce vysloužili velký palec nahoru a to nejen kvůli tomu, že se z neznámých tváří staly takřka přes noc hvězdami mediálních kanálů a to nejen těch českých. Až do dnešního dne mají na svém kontě téměř 800 000 zhlédnutí. Kdo tohle může říct? Zdá se, že už odzvonilo všem trapným půlnočním překvapením, kde tím opravdu největším „překvápkem“ je většinou to, že alespoň jeden účinkující maturant není do dvanácté hodiny opitý namol. Tohle je totiž jiný level. Vystoupení, za které by se nemusel stydět ani profesionál.

Nejprve bych chtěla říct, že se nepovažuji za „úchyláka“ a opravdu jsem v již zmíněném videu neviděla a nevidím žádný sexuální podtext. Proč to říkám? Nechci být totiž nařčena z harašení tak jako většina lidí, kteří se nebáli veřejně pochválit perfektně nacvičenou choreografii, důvěru a hlavně ukázkovou pospolitost tříd maturantů. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, co všechny kritizující tak neuvěřitelně pobuřuje. Na internetu se objevují v souvislosti s tímto videem slova, jako je porno, gayové, nechutnost, neslušnost… Já nenacházím ale po zhlédnutí videa žádnou spojitost se zmíněnými popisky. Dle mého názoru by se více hodily výrazy jako originalita, nevšednost, vtipnost a zábava. Nevím totiž, co má společného s pornem (heterosexuálním, bisexuálním, či homosexuálním) pár odhalených pozadí a sem tam asi vteřinové okamžiky, kde vidíme asi větší části jejich těla, než bychom třeba vidět chtěli. Michel Mercier (Angelika), Madonna, kluci ze Sum 41, Miley Cyrus - všechny tyhle celebrity už měli vidět veřejně zadek. Nemusíme však chodit ani tak daleko, stačí zabrouzdat v české filmografii. Pamatujete si na Jirku Lábuse v Troškově filmu Slunce, seno, erotika, když ho hoštické divoženky svléknou až na holou, červenou kůži? Jistě nikdo z moralistních komentátorů nepsal výčitek plný dopis panu režisérovi. Proto to, prosím, všichni neberte zas tak vážně a zeptejte se sami sebe, jestli je vůbec co napadat. Vždyť se zase tolik nestalo. Hlavně vy, pobouření pánové, popřemýšlejte nad tím, jestli nejste náhodou tak naštvaní jen proto, že tam podobný striptýz netančí spíše děvčata.

Já osobně jsem velmi zvědavá, jestli tohle půlnoční překvapení ještě někdy nějaká maturitní třída překoná. Asi nejspíše ne. I když jistou naději přináší odpověď jednoho z tančících maturantů, Marka Vaculíka, na serveru youtube na komentář PetraD100.

Dotaz: A co bude příště? Budou si ho tam přede všemi honit?

Odpověď: A sakra kluci. Právě bylo odhaleno naše další vystoupení :////

Tak se máme asi na co těšit :D

1 Fotografie
Striptýzové vystoupení maturantů Gymnázia Jana Keplera 1
Další články