Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Hledáte nového kamaráda do nepohody? Zkuste Chilskou veverku!

Hledáte nového kamaráda do nepohody? Zkuste Chilskou veverku!
Foto: ZeroStorm
Komerční článek
Autor: Mirka Macháček

25. únor 2015 01:20

Každý máme v životě období, kdy jsme sami nebo kdy se cítíme být sami. Taková období nastanou v životě několikrát, je to přirozená součást naší pouti na tomto světě. Neznamená to ovšem, že v těchto chvílích nemůžeme cítit blízkost živé duše či porozumění a souznění. Stačí si pořídit chlupatého mazlíčka.

Chlupatí mazlíčci

Oblíbení jsou králíčci, pískomilové, křečci nebo činčili. Jejich roztomilé čumáčky, bystrá očka a hebká srst přímo zvou k pomazlení. Velmi populárním se v českých domácnostech poslední dobou stal osmák degu. A není divu. Osmák je veselé a družné zvířátko.

Osmák degu

Osmákovi degu se lidově říká „chilská veverka“ a stejně jako naše veverka je čilý a aktivní. Má rád společnost, proto se doporučuje chovat párek či dokonce celou skupinku osmáků. Ovšem nechat je pobíhat po bytě by bylo nebezpečné. Taková drobná, vysoce pohyblivá zvířátka by nebylo těžké zašlápnout. Proto se obvykle chovají v klecích či teráriích. Pozor si ovšem dejte na předměty, se kterými osmáci přijdou do styku. Osmáci jsou hlodavci a nedělá jim problém rozhlodat či okousat dřevo či plast. Přednost proto dávejte kovu či keramice. Prostorné kovové klícky a další chovatelské potřeby naleznete v e-shopu.

Chovatelské potřeby

Vhodnou klecí ale péče o chlupaté kamarády nekončí, ale spíš začíná. Odborný e-shop vám nabízí granulované seno do klecí, napáječku, ze které osmáci pijí vodu, domečky pro spaní i odpočinek či kovové kolotoče, ve kterých osmáci rádi trénují rychlý běh. Zvláštností osmáků je, že vyžadují tzv. písečnou koupel. Nezapomínejte jim připravit misku s pískem, ve které budou osmáci řádit tak, vám úsměv nezmizí z tváře. Ale úplně nejdůležitější je zajistit osmákům vhodnou stravu, která svým složením vyhovuje jejich zažívání a je prosta škodlivých látek. Takovým kvalitním krmivem je například „Rosenlöcher Směs Osmák (bylinky)“, což je kompletní krmná směs s bylinkami pro osmáky v praktickém balení.

Máte-li v životě těžké období, nechejte se rozveselit zvířecími kamarády. Péče, kterou jim věnujete, se vám mnohonásobně vrátí.

2 Fotografie
Hledáte nového kamaráda do nepohody? Zkuste Chilskou veverku! 1
Premiova značka krmiva
Další články