Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Tyhle módní kousky pošlete po pětatřicítce do důchodu!

Tyhle módní kousky pošlete po pětatřicítce do důchodu!
Foto: hashgr.am
Autor: T.J.

23. únor 2015 10:59

S věkem se mění i dámský šatník. Už jsme velké holky, a to, jak se oblékáme, by podle toho mělo vypadat. Jestli se následujících kousků nehodláte navždy vzdát, tak je pro své dobro alespoň omezte nebo noste pouze při správné příležitosti. (Ehm, ona je někdy správná příležitost na leopardový vzor?)

Trička s nápisem

Jsem sexy, jsem panna, tvůj přítel mě balí, jsem dokonalá, jsem chytrá a kdesi cosi. To tedy v tom lepším případě. Taky můžete mít smůlu, neumět anglicky a nosit na tričku nápis Babička roku. To byste si to vážně podepsaly, milé dámy. Není nutné vysílat zprávy prostřednictvím trička, skutečně ne. Rozpoložení vaší mysli můžete se světem sdílet, když jste v pubertě a tehdy se vám to také odpustí. Musíte se přece udělat zajímavými a sdělit nenápadně tomu fešákovi na diskotéce, že je fakt borec a chcete ho. Smiřte se s tím jako s faktem a kdykoliv na vás v obchodě zařve nějaký nápis, pošlete ho jedním uchem dovnitř a druhým zase ven.

Čím trička s nápisem nahradit? Obyčejným 100% bavlěným topem, jehož kvalitu oceníte a je také mnohem lépe kombinovatelný s ostatními outfity. Takové tričko je vlastně základ každého šatníku, tak šup pro něj, pokud ho ještě nemáte. Ještě za něj budete rády a stejně zjistíte, že je mnohem víc cool než to s nápisem.

Mikro-mini sukýnky a šatičky

Vhodnost tohoto módního kousku je samozřejmě daná tím, kdo jste, jako co pracujete a jak chcete působit na okolí. Taková diva jako Tina Turner může i ve svém pokročilém věku stále nosit na koncertech pidi šaty a vypadat ohromně. Zatímco vy byste v tom samém vypadala jako tranďák nebo slečna z E55. Haha. Ne, vážně. Pokud nejste tanečnice u tyče nebo nehrajete v divadle nějakou sexy roli, zaneste takovou sukni do sekáče a přenechte ji laskavě nějaké té puberťačce, co chce na hubené nohy ulovit spolužáka. Vy už to fakt zapotřebí nemáte.

Čím mini nahradit? Zkuste být raději více stylová, než odvážná! Teď jsou v kurzu například tříčtvrteční sukně, které vypadají parádně s jakýmkoliv svetříkem zastrčeným dovnitř. Je to stále sexy a navíc k tomu klasa, která si drží svou pozici po desetiletí! A pokud vás takhle někdo sbalí na ulici, aspoň poznáte, že mu nejde jen o vaše nohy!

Cokoliv s ultra obřím výstřihem

Až vám z toho vypadává poprsí. Jestli máte tohle zapotřebí i v pokročilejším věku, a vyžíváte se v zajíčcích, kterým kvůli vám vypadávají oční důlky a další věci, pak je možná něco špatně s vaším sebvědomím. A taky se nedivte, že vám nikdo nekouká do očí, je to totiž prakticky nemožné! To, že jste žena, můžete prosím pěkně dokázat i jinak, než vykukující bradavkou. Ano, máte prsa, děkujeme za informaci. Nejhorší noční můrou pro pány kolem vás je vrásčitá kůže, která se bohužel spolu s přibývajícími lety na vašem dekoltu objeví. Nestrašte ty chudinky, raději zvolte nějaký zajímavý „tak akorát“ výstřih, který o vás prozradí, že jste sofistikovaná žena.

Čím výstřihy nahradit? Naučte se takový trik. Přes tenké nebo klidně trochu průhledné tričko hoďte stylovou vestičku – třeba džínovou - a porozepněte ji od krku jen na pár knoflíků. Udělá to téměř stejný sexy odhalený dojem, ale zachováte si svou úctu.

Vlasové doplňky

Chcete být krásná víla? Pak jste se asi zasekla ve věku 21 nebo méně. Čelenky s květinami, růžové sponečky a další krásné třpytivé gumičky se na dámě budou vyjímat asi jako na krávě zvon. Ano, budete všem na očích a lidé se budou zdvořile tázat, kolik že vám je let! Roztomilost si můžete dovolit doma – pyžamko s motýlky si klidně noste. Ale pokud vedete firmu nebo chodíte na schůzky s klienty, zapomeňte na takovéhle dětinské doplňky. Ve svém věku budete vypadat směšně s čímkoliv, co je určeno dětem.

Čím gumičky a čelenky nahradit? Kloboukem! Cylindr je nejen úžasným módním doplňkem, kterého se ženy zbytečně bojí, ale také nám pomůže zamaskovat „bad hair day“. Vsaďte na klasickou černou barvu a upoutáte pozornost, tentokrát v dobrém slova smyslu. Spolu s pěkným kabátkem, černými punčocháči a podpatky, je klobou vražednou sexy kombinací!

Přezdobené kabelky

Možná fakt děsně milujete kabelky, a možná právě ty, které září všemi barvami, cvoky, stříbrem a zlatem a ještě k tomu z nich něco visí. Fuj tajbl! Zahoďte tu vopičárnu! Tyto vymoženosti musí jít s věkem stranou, nechcete-li vypadat jako když vám shořela šatní skříň a musela jste si půjčit věci od své pubertální dcery.  Stejně jako ostatní velmi výrazné doplňky, ať už kabelky či přehnaně zdobné opasky – tyto věci už od jistého věku do vašeho stylu nepatří. A buďte za to rády!

Čím přeplácané kabely nahradit? Jednoduše stylovou elegantní taškou, která je správné velikosti (ne příliš velká – to je velké tabu jakbysmet) a v rozumných barvách. Nikdo neříká, že se musíte vzdát barev, pouze to nepřehánějte. Tašku s barvami duhy nahraďte praktickou tmavou, do které dáte vše potřebné.

Další do oka bijíci oblečení jsou dále jakékoliv kousky s leopardími vzory, legíny a la 90. léta, příliš velké sluneční brýle, overály, šortky s vysokým pasem, od pohledu laciné nebo oprané podprsenky, flitry, žabky na platformě, válenky, mini trička, lacláče, nedejbože kombinézy!, kožené korzety, punčochy s puntíky nebo jinými vzory, lodičky do špičky, neonové barvy, ale také svetry s Ariel či Barbie. V těch si klidně doma uklízejte, ale i tak dejte bacha, ať vás nezahlídne soused. ;)

3 Fotografie
Tyhle módní kousky pošlete po pětatřicítce do důchodu! 1
Nicky Minaj s výstřihem
Madonna v šatech
Další články