Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Líčení na ples s Markétou

Líčení na ples s Markétou
Foto: Markéta Grulichová
Autor: Markéta

20. únor 2015 20:52

Krásný den milé dámy! Plesová sezona je v plném proudu… Krásné šaty, společenský účes, ty nejlepší doplňky, které doma máte…příjemný parfém a dokonalé líčení! Ano, líčení – trošku výraznější a třeba i třpytivější je ideální právě pro plesovou sezonu. To, co si běžně nenalíčíte, můžete zkusit právě teď! Neváhejte a nechte se inspirovat Laskomatem.

Vhodně zvoleným líčením (stejně tak i šaty) můžete na společenských akcích zazářit, nebo se zařadit ke snadno přehlédnutelnému průměru. Samozřejmě, že každá z nás chce na plese zahvězdit a strhnout krapet pozornosti pouze na svoji osobu, ne?

Líčení volte vždy ve stylu ošacení. Pokud máte barevné šaty, tak můžete zvolit vhodné barevné líčení a jemnou rtěnku. U stínů postupujte vždy tak, že světlý stín umístěte na vnitřní část víčka a směrem k vnějším koutkům ho ztmavujte. Máte-li šaty jednobarevné, tak můžete zvolit stejnou barvu očních stínů po celém víčku, vnitřní část víčka rozzářit nějakou světlejší barvou a vše doplnit třeba černou linkou. Jestliže preferujete šaty například „malé černé“, tak bych se nebála klasiky, jako jsou černé oční linky a k tomu červené rty. Pokud si plánujete vzít na ples šaty, které jsou samy o sobě dost výrazné, tak bych se v líčení trochu umírnila a naopak, pokud zvolíte v šatech jednoduchost, tak bych se nebála trochu „přitvrdit“ v líčení. Na jedno základní pravidlo ale nikdy nezapomínejte – pokud zvýrazníte oči, rty nechte v jemných barvách a naopak, pokud zvýrazníte rty, tak trochu umírněte líčení očí.

Jestliže si netroufáte na divoké barvy a radši se držíte neutrálních odstínů, tak zvolte líčení v  hnědých tónech, které sluší každým očím, a vše doplňte například o zlatavé odstíny. Dle doplňků můžete zvolit i odstíny stříbrné, které ale působí trochu studeně a jdou kombinovat například s šedou barvou.

S Laskomatem jsme vytvořili líčení, které je víceméně univerzální a na ples tak akorát. V naší galerii si můžete prohlédnout postup, který vám převedeme i do slovního vysvětlení. ;) Na vnitřní část víčka jsme aplikovali zlatavý odstín, následně na střed víčka měděný odstín a oba stíny jsme prolnuli blendícím štětcem do sebe. Poté jsme na vnější část víčka aplikovali nejtmavší šedý metalický stín a zase jsme všechny barvy mírně rozmazali do sebe, až se nám celé líčení mírně ztmavilo. Linku na spodním víčku jsme doladili nejtmavším odstínem na vnější třetině oka, abychom prohloubili pohled. Do vnitřní třetiny jsme nanesli stín světlý, jako je na horním víčku – oči se tím otevřou a rozzáří. Stíny jsme mezi sebou prolnuli pomocí štětce a docílili jsme tak přirozeného přechodu mezi odstíny. Následně jsme aplikovali řasenku, poté makeup a tváře jsme doladili jemnou tvářenkou. Rty jsme ponechali v něžné růžovo-tělové barvě. A líčení bylo hotovo!

Tak milé dámy, jak to vidíte s letošními plesy vy? Zvolíte výrazné, dramatické líčení, barevné oční stíny, výrazné rudé a růžové rtěnky, či svůj půvab podtrhnete jemným make-upem?

4 Fotografie
Líčení na ples s Markétou 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Postup líčení očí na ples
Další články