Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zdravým jídelníčkem k vysněné postavě

Zdravým jídelníčkem k vysněné postavě
Foto: Stadt Braut
Komerční článek
Autor: Iren

19. únor 2015 21:26

Ideální váhou jen minimální procento lidí míní domácího pomocníka k převažování potravin. Ideální váha je snem mnoha žen i mužů, kteří zoufale zkoušejí jednu „zaručenou“ dietu za druhou, přičemž si vytvářejí stále větší a větší Jo-jo efekt. Zkuste se na věc podívat konečně z té lepší stránky…Co takhle zavést zdravý jídelníček?

Nejíst sladké, pečivo a přílohy už není v módě!

Již dávno pryč je doba novoročních předsevzetí, která pozvolna roztála s posledními zbytky sněhu. Zásady, jako mít zeleninový, rýžový nebo ovocný den (tohle není pestrý jídelníček), držet půst či dvakrát denně a sedmkrát týdně cvičit, se nějak minuly účinkem, ve vzduchu opět visí otazník: Co je větší zlo – tuky, cukry nebo nicnedělání? Málokoho ale napadne, jak jednoduše a bezbolestně se lze dopracovat ke ztrátě prvního kilogramu vlastní váhy.

Na prvním místě stojí motivace

„Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je v světě zdejším krásnější a hubenější?“ – Je dobré si občas nastavit pomyslné nebo raději skutečné zrcadlo. Rozhodně tím lze získat motivaci a možná v sobě objevit i poslední zbytky vůle. Jíst pětkrát denně pestrou stravu, hodně pít, pohybovat se a při tom hubnout? Zní to téměř jako vtip, výsměch, provokace. Jenomže je třeba dodat, že ten správný dietní jídelníček, sestavený na míru, přímo podle konkrétních a pravdivých údajů zájemce, opravdu existuje a navíc funguje. Každý jsme totiž jiný, máme rozdílný věk, výšku, hmotnost, jiné množství vynakládané energie, zvyklosti či zdravotní problémy, tím pádem i jiný doporučený denní příjem a rozdílné BMI.

Udělejte něco pro své zdraví

S přibývajícím věkem, stressem, zátěžovými situacemi a životními zkouškami (přiznejme si to) dostává na frak  i naše tělesná stránka. Civilizační choroby nás berou útokem ze všech stran, jedinou prevencí a ochranou, byť se to zdá být otřepanou frází, je nastartování zdravého životního stylu. Ruku na srdce, co jste v poslední době udělali dobrého jen a jen pro sebe? Koupě nové kabelky, prstýnku ba ani auta se nepočítá. Za to však mnohem účelnějším a dokonce i levnějším dárkem je skvělý a funkční jídelníček na hubnutí. Příjemným bonusem je vypracování receptur, včetně gramáží, pro každého zcela zdarma. Patříte i vy k „nevěřícím Tomášům“? Pak není nic snazšího než ho vyzkoušet na vlastní kůži a vygenerovat si svůj vlastní jídelníček na míru. Možná se i vy brzy zařadíte k dlouhé řadě spokojených a štíhlejších klientů!

 

1 Fotografie
Zdravým jídelníčkem k vysněné postavě 1
Další články