Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Bez obalu: Jak nezvorat první rande (pro muže)

Bez obalu: Jak nezvorat první rande (pro muže)
Foto: geekxgirls.com
Autor: Veronika Čapková a Catwoman

19. únor 2015 20:48

Znáte ten pocit před první schůzkou s někým, kdo se vám doopravdy moc líbí? Je to jako jít na pohovor do práce, o kterou máte enormní zájem. Ruce se vám potí, v ústech máte sucho jako na Sahaře a mísí se ve vás střídavé pocity strachu s radostí. Hlavně nic nezkazit… A já mám pro všechny pány bohužel ještě jednu špatnou zprávu. Mimo všech základních věcí, které byste měli dodržet jako přímý účastníci prvního rande (osprchovat se a použít deodorant, vzít si čisté oblečení a pokud možno i prádlo a nechovat se jako namyšlený, trapný macho…) existují i další rady, které byste si měli vzít k srdci a dodržovat. Možná se vám následující text od naší milované Catwoman bude zdát až příliš krutý, ale věřte mi, je to pro vaše dobro. Vážně…

Jak už víte, Catwoman se ráda zaměřuje na vztahy a vše, co souvisí se seznamováním. Byla tedy jen otázka času, kdy napíši článek na téma: Co vy muži OPRAVDU NESMÍTE udělat NA (PŘED) PRVNÍ SCHŮZCE. Jestli to nevíte, čtěte a připravte se na to, že se vám čtení nemusí líbit. Jenže ránu je třeba vydezinfikovat. ;-)

Z těch zážitků, které se ke mně dostávají, občas mívám pocit, že jste nevychovaná zvířátka, která myslí spíš svým ocáskem, než hlavičkou. Neberte mě doslova, mám vaše pokolení ráda. Nicméně to, co někdy předvádíte, je fakt otřes. Chápu, že randění se nikde běžně neučí. Takže moc ráda vám své poznatky zprostředkuji. Když se jimi budete řídit, pravděpodobně zvýšíte své šance na úspěch, nebo alespoň ze schůzky odejdete se vztyčenou hlavou. Když to dokážete, pak si teprve můžete říci, že jste skutečný chlap. Muže totiž nedělá chlapem jen jeho chlouba…

CO TEDY NEDĚLAT?

Pád do pomyslné rakvičky je přijít na rande a…  Nemít vyčištěné zuby, páchnout od kouře, podivně se potácet, i když jste se k žádné vadě pohybového aparátu nepřiznali, vypadat naprosto neupraveně, být oblečený, jak diskotékový „frája“ s řetězem na krku (ideálně si nechte na hlavě po celou dobu schůzky sluneční brýle a hlavně, PROSÍM, nechoďte na rande oblečený, jak kdyby vaši garderobu měla na starosti vaše maminka nebo babička…

Úplně „nejlepší“ však je, když se hlásíte k nějaké skupině (jste například tvrdý zastánce gotiky) a žena, s kterou máte jít na schůzku, tuhle „nedůležitou informaci“ neví. Nečekaně přijdete na rande oděný do svého posvátného hávu a dotyčná dostane menší šok, který bude nešikovně skrývat za pokřivený úsměv.  Svým oblečením ihned vyvoláte dojem, že jste oba rozdílní a to zkrátka podvědomě funguje. Žena bude cítit nesouhru a „přes to nepojede vlak“.

Mnoho žen se rádo obléká, a i když nepotřebují, abyste byli „vyfiklí“ jak ze žurnálu, tajně doufají, že na vás uvidí něco, co viděli v obchodech při rychlém prolétnutí pánskou sekcí. To je realita. Je to ukradené většinou jen těm ženám, které nedbají ani samy o sebe. Pokud vám na tom nezáleží, hledejte takovou, která to vůbec neřeší. :-) Ideálně si tu informaci zjistěte ještě před první schůzkou. Věřte Catwoman, že to bude jen k vašemu dobru.

Další problém může nastat, když jste oblečení lépe než žena, nebo (a to je ještě horší) více než mužsky vypadáte, jako no… jak to napsat…. Slušně řečeno „vystajlovaně“, či nevkusně (stylem nosíte zdvižený límec u polo triček – to je totálně mimo. To z vás chlapa opravdu neudělá).  Ženy tohle vše umí jedním pohledem vypozorovat a mají často odhad na to, jak moc trávíte času před zrcadlem. Když dospějí k pocitu, že hodně, může to v nich probudit dojem, že je pro Vás vizuální stránka hodně důležitá a to je při nejmenším znejistí. Nebo mohou dostat strach, že v případě společného bydlení, se s nimi budete prát o koupelnu. Dokonce možná začnou hloubat nad tím, zda to je jediná věc, která je pro vás u protějšku velmi důležitá, nebo zda třeba netrpíte mindráky z vlastní nedokonalosti, které doháníte perfektním stylem. Pokud si s tím neumíte sami poradit, jděte do nějakého značkového obchodu, vyhlédněte si milou a příjemnou asistentku prodeje a poproste ji slušně o pomoc. Když se na ni hezky usmějete, s velkou pravděpodobností vás neodmítne.

Před první schůzkou si z fotek ženy zjistěte, co ráda nosí. Když to nezjistíte, prostě se jí zeptejte! Vždyť o nic nejde! Před schůzkou berte v potaz, zda jde žena z práce (kde nosí něco jiného), nebo jde o volný čas. Snažte se jejímu stylu přizpůsobit. Myslíte si, že tady píšu nesmysly a chci vás připravit o vaši identitu?:D Ne… Jen se vám snažím nahnat body. Když přijdete na schůzku v podobném stylu jako žena, bude mít vaše vyvolená podvědomě pocit malé sympatie či souhry, ještě než vyslovíte „ahoj“. Tím stylem myslím – žena nosí ráda šaty? Vezměte si na sebe moderní kalhoty a ty dolaďte elegantním hořejškem. Musí žena nosit v práci kostým a jde s vámi po práci na rande? Vylaďte se do klasičtějšího (společenského oblečení). Nemusíte nutně přijít s kravatou, ale sako rozhodně neuškodí.

Princip oblečení a osobní hygieny máme za sebou. Jak to je tedy dál?

DALŠÍ VĚCI, KTERÉ ROZHODNĚ NEDĚLAT:

  1. Jít na schůzku, když nevíte, co vlastně chcete. Jste např. velice čerstvě po rozchodu a jdete na rande se ženou, která chce vážný vztah a dává to najevo. Asi ani není třeba připomínat, že je pro nový vztah vhodné, abyste byl z toho starého pomyslně venku (i hlavou). Tak pro jistotu – nedělejte to. :-) Nebo to dělejte, jestli máte rádi „vzrůšo“ v podobě komplikací v životě a bordelu v hlavě. Prosím nemyslete si, že díky nové ženě si to v sobě vyřešíte. Nikoliv, protože ona vám nesedí v hlavě a neříká „Zapomeň na tu svoji ex, vymaž ji z hlavy“. Nová žena pro vás může být motivací a inspirací, ale nikoliv řešením vlastních problémů v hlavě.
  2. Nelhat před schůzkou o tak základních věcech, jako je např. vzdělání, výška a váha… Jestliže nemáte dostatečné koule prezentovat realitu, tak se sebou něco udělejte. Když se totiž člověk za sebe stydí natolik, že nedokáže napsat a říct pravdu, myslíte si, že takovou lží trvale zaboduje? Vše praskne v momentě, kdy vás žena uvidí, nebo to jinak zjistí – a to si pište. Argument, že ženy to dělají taky, neberu. Jestli se chcete srovnávat s někým, kdo má něco takového zapotřebí, tak OK. Ovšem za co pak taková žena stojí a za co stojíte vy, když se stavíte na stejnou úroveň? 
  3. Prezentovat před schůzkou náhlé problémy, které neumíte vyřešit jinak než tak, že žena se vám musí v něčem přizpůsobit a něco vám ulehčit. Rozbilo se vám „najednou auto“ a vy nemůžete na to první rande přijet? Tohle my berem jako realitu: Jste líní přijet a chcete se nechat odvést. Pánové, tak tohle se opravdu nedělá. Ať už se vám stane před schůzkou cokoliv, je slušnost se včas omluvit, co nejrychleji situaci vyřešit a domluvit novou schůzku, nebo si vzít klidně i taxíka a na schůzku dojet. Takové jednání, byť jej zaobalíte do sebelepších výmluv nebo pravdy do podrobností před první schůzkou, v ženě opravdu nevyvolá nic z toho, o co usilujete. Naopak budete vyvolávat dojem, jak jste neschopní a ulhaní. 
  4. Pozvat ženu do prostředí, které není vůbec vhodné pro první schůzku. Pro ilustraci: Maringotka, kde hulí trávu, nebo chlastají vaši kolegové z práce; před sexshopem; setkání na koncertě, kde neuslyšíte ani jediné své slovo a nic ze sebe neuvidíte; pozvat ženu do odlehlého parku, lesa, či jiného místa, o kterém v životě neslyšela… Když vás napadne obdobná pitomost, PROSÍM zeptejte se sebe samotného, zda tu ženu nevyděsíte?! Pokud budete mít jen kapičku pochybností, zapomeňte! Pozvěte ji raději do příjemné kavárny – to naprosto stačí! Není třeba žádné zvrácené vynalézavosti.
  5. Nebavit se o penězích ve smyslu toho, jak je vše drahé a je to hrůza. Myslíte si, že je žena zvědavá na to, jak neumíte přijmout realitu toho, že je mnoho věcí drahých? Není, i ona žije ve světě, kde vy.  Nicméně nemá potřebu to slyšet a řešit na první schůzce jako podstatné téma hovoru. Vyrovnaná žena to vnímá, jako realitu a nemá potřebu to ani řešit a ani poslouchat. Jestliže vám peníze chybí, makejte, vzdělávejte se a vyřešte si to, jak chcete. Hlavně o tom nemluvte, protože na tom není NIC k chlubení. Navíc tím v ženě můžete vyvolat dojem, že jste na peníze.
  6.  To samé platí, i pokud se chcete bavit o sexu. Jestliže jste přišel na schůzku za účelem vážného vztahu, i při sebevětší chemii fakt není vhodné jí civět na prsa (zadek) a vyptávat se na její sexuální choutky a potřeby. Pokud to budete dělat, jen tím v ženě vyvoláte úplně jiný dojem, než chcete. Dávejte si rovněž pozor, abyste nevypouštěli z úst stupidní poznámky ohledně jejích partií, pro které mají vaše oči slabost. To se prostě nehodí.
  7. Bavit se jen o sobě a snažit se ženu uhranout svými božskými úspěchy a kvalitami. Tak pánové, tohle platí fakt jen na „blbky“. Není vůbec špatné mluvit o sobě, ale jestli vám mohu doporučit, zajímejte se nejprve o ženu. Zajímejte se o ni zdravě a ve smyslu, jak kdybyste zkoumali neprobádaný ostrov. Zajímejte se o to, co má ráda, co se jí líbí apod. Přiměřeně ji oceňte, jestliže bude za co. Pak teprve mluvte o sobě a neberte se moc vážně. Snažte se ji rozesmát. Když se vás žena bude na něco ptát, upřímně jí odpovězte. Když nebude její otázka na místě, slušně se jí omluvte a dejte najevo, že to rád třeba rozeberete později. Tenhle druh komunikace vám přinese opravdové body a ženu můžete okouzlit.
  8. Mluvit, jak „pravidelný návštěvník sociálního úřadu pobírající hmotnou nouzi ze Smíchova“, nebo naopak příliš slušně. To platí nejen vůči ženě, ale i vůči ostatním, s kterými před ženou mluvíte.

Tohle je ošemetné téma, ovšem existuje snadná pomůcka. Když naplníte bod 6, můžete mít dostatek příležitostí zjistit, jak žena mluví. Mluví hodně slušně, nebo jí ujede výjimečně sprosté slůvko? Snažte se jí přizpůsobit. Když mluví během komunikace slušně, mluvte i vy. Když je spíše prostořeká, nebojte se do toho jít.  Jestliže jste pokročilý v komunikaci, všímejte si i toho, na co se v komunikaci žena zaměřuje. Jsou to místa, věci, lidi, prostředí či činnosti a dle toho vybírejte témata. I tohle vám přidá body, protože si budete mít s ženou o čem povídat a budete jí projevovat takový zájem, který by jí měl být sympatický.

Catwoman toho napsala tolik, že už musí končit. O tomhle tématu by se toho dalo ještě hodně říci, jenže to by už asi nikdo ani nečetl. :-) Navíc mám jisté obavy, že můj ostrý jazýček v článku zasáhne opět pár mužských srdcí. Jestli zasáhnul, tleskám si, třeba vás to inspiruje začít nad sebou přemýšlet trochu jinak. Když to totiž neuděláte, nepohnete se kupředu a minete spoustu úžasných žen, které čekají na lásku… Bohužel vy je přes to své strnulé vnímání, kdy hledáte ustavičně vinu či chybu kolem sebe, ani často nevidíte – vše kolem je pro vás totiž špatné a vy to máte tak těžké…!

Já zatím budu vesele skákat po střechách a smát se vám z dálky, jaká jste trdla v mužském těle – naštěstí ne všichni. :-)

Pa miláčci, Vaše Catwoman

1 Fotografie
Bez obalu: Jak nezvorat první rande (pro muže) 1
Další články