Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zvířecí kavárny v Japonsku: je libo výra na hlavu?

Zvířecí kavárny v Japonsku: je libo výra na hlavu?
Foto: osmeb.com
Autor: Lorettine

17. únor 2015 16:01

Napadlo by vás někdy zajít si do kočičí kavárny? Anebo popíjet ve společnosti králíků? Japonce tohle všechno napadlo už dávno, dokonce se toho stihli i přejíst. Objevili zcela nový level zvířecích kaváren – sovy.

Máte potřebu se dostat sovám pod kůži, ale do lesa v noci se vám nechce? Chcete se upřeně dívat do velkých, průzračných očí? Nebo jednoduše toužíte pohladit po hlavě opeřence poté, co vám pošel váš stařičký kanárek? Pokud ano, okamžitě si rezervujte místo v tokijském Fukuro no Mise, pak si kupte letenku, a nakonec hotelový pokoj. Pokud dodržíte tohle pořadí, možná už za několik týdnů vám na předloktí spočine osudem smířená sůvička zvyklá na selfie i drbání pod krkem.

V Tokiu v posledních letech vznikla celá škála sovích kaváren. V některých si sovy můžete jen prohlížet, v jiných vám zaměstnanci udělají rychlokurz o zacházení se sovami a spolu s ochrannou rukavicí vám je posadí na ruku (nebo i na hlavu, pokud je to vaše přání). Fotit smíte, ale jen bez blesku. S touhou po selfíčkách s Hedvikou se počítá. Najdete zde vše, od úctyhodných výrů s mocnými pařáty až po miniaturní opeřené kuličky s korálkovýma očima. Některé soví kavárny vám dokonce budou nápoje i zákusky servírovat ze sovího nádobíčka, a na sovích stolečcích!

Abyste se ale do těchto kaváren dostali, je fajn být ve střehu a zarezervovat si místo, jinak je vaše šance mizivá. A pochopitelně musíte přijít včas, jinak místo ztrácíte. A tím „včas“ se po japonsku myslí samozřejmě deset vteřin před. :-) Pro samotnou rezervaci je pak vhodné si sehnat japonského mluvčího, který zvládá slalomování ve složitých otvíracích hodinách, obvykle se snažících co nejvíc respektovat biorytmus sov.

Pokud by vás během návštěvy Japonska omrzely sovičky, pochopitelně zde ještě stále je možnost pro změnu navštívit některou z kočičích, zaječích, nebo třeba sokolích kaváren. Inu, Japonci mají zvířátka rádi. A nejen v sushi. :-)

4 Fotografie
Zvířecí kavárny v Japonsku: je libo výra na hlavu? 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články