Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Ideální korektor pro zakrytí nedokonalostí? Známe ho!

Ideální korektor pro zakrytí nedokonalostí? Známe ho!
Foto: makeup.allwomenstalk.com
Autor: Markéta

17. únor 2015 15:07

Ola hola krása volá! Zdravím vás Laskomaťačky! Pupínky, jizvičky, zarudlá místa, prasknuté žilky, tmavé kruhy pod očima… Trápí vás nějaká z výše zmíněných nedokonalostí? Bojujete proti nim s různými produkty typu make-upů, korektorů a kamufláží, ale stále to není ono? Stále jste nenašly ten správný výrobek? Jestli ne, tak my vám dáme s Laskomatem tip na korektor za hubičku, který vás fakt nezklame! Čtěte dál…

Korektory jsou produkty, jejichž účelem je zakrýt nedokonalosti. Zakrytí by mělo být co nejpřirozenější, tedy je nutné hledat korektor ve vhodných odstínech pro vaši pleť. Nejlépe uděláte, když si koupíte korektor o jeden až dva odstíny světlejší ale také i o jeden odstín tmavší – díky tomu budete mít možnost korektory míchat dle vašeho požadavku a docílíte tak správného odstínu a tím pádem i dokonalého krytí.

Tip na fajn krycí make-up – Dermacol Cover, který se používá také jako korektor, jsme vám už v jednom článku přinesli. Pokud ale nechcete objednávat z internetu a radši si zaskočíte do drogérie, tak si posviťte na Camouflage Cream od Catrice jako my v Laskomatu.

Tato kamufláž od Catrice – tedy typ nejsilnějšího korektoru, je ukryta v malém plastovém kalíšku, cena se pohybuje kolem 80 korun a množství jsou tři gramy. V drogériích jej seženete ve třech odstínech – 010 Ivory, 020 Light Beige a 025 Rosy Sand.

Kamufláž je opravdu skvělá. Za tu cenu dokáže zázraky! Umí zakrýt vesměs všechny nedokonalosti a díky tomu, že je tuhá, tak na kůži opravdu drží. Lepší je aplikovat ji v tenčích vrstvách a popřípadě, dle potřeby, vrstvit. Pro dokonalou aplikaci je vhodnější používat štětec, kterým zapracujete produkt, a ten pak lépe drží tam, kde má. Pro ještě lepší fixaci korektor zapudrujte a ten se pak už nehne. Dalším faktem je i to, že korektor by se měl nanášet až poté, co nanesete podklad – makeup. Pokud byste to udělaly obráceně, tak byste korektor smazaly a to není žádoucí.

Dejte pozor na to, že pokud budete zakrývat kruhy pod očima jedním korektorem a následně pupínky tím samým odstínem, dost dobře se může stát, že pupínky nakonec opticky spíše zvýrazníte, proto, opravdu, investujte do více odstínů. Pupínky zakrývejte tak, že nejdříve použijte světlý korektor, který rozmažte roztracena přes a kolem pupínku a pokud něco nehraje, tak použijte korektor tmavší a trochu pupínek ještě „dolaďte“.

Práce s korektorem je důležitá a zásadní pro „vyretušovaný“ vzhled. Nicméně je však určitě pohodlnější se korektorům vyhýbat právě tím, že se budeme o svoji pleť náležitě starat, a tak budeme minimalizovat vznik nežádoucích pupínků.;) Nemyslíte?

5 Fotografií
Ideální korektor pro zakrytí nedokonalostí? Známe ho! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články