Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Valentýnské líčení s Markétou

Valentýnské líčení s Markétou
Foto: Markéta Grulichová
Autor: Markéta

13. únor 2015 14:17

Zdravím vás milé dámy! Únor je v plném proudu, venku konečně pořádná zima a na dveře klepe Valentýn, svátek zamilovaných – někým milovaný a někým opovrhovaný. Jak jste na tom vy, máte ho rády, nebo jej zazdíváte a neřešíte? My s Laskomatem si ho užíváme a náležitě se chceme 14. února líbit. Samozřejmě, se chceme líbit nejen na Valentýna, ale toto je přece den, který k tomu svádí ještě více, nebo ne? ;) Proto vám přinášíme tip na dvoje líčení, které stojí za to zkusit třeba právě tuto sobotu. Mrkejte.

Líčení je pro mnohé z nás dennodenní rutina, na druhou stranu jsou dny a příležitosti, kdy tu rutinu můžeme trochu pozměnit. Zkusit výraznější make-up, tedy něco, na co nejsme tak docela zvyklé. Uvidíte, jak dokonale umí výraznější líčení zvýšit sebevědomí!

Je nutné připomenout, že v líčení platí jedna důležitá zásada, přes kterou nejede vlak – buď můžeme zvýraznit oči, nebo rty. Nikdy ale nezvýrazňujeme obojí, protože by to mohlo mít naprosto opačný efekt, než zamýšlíme.

Naše první líčení se bude týkat zvýrazněných očí. Oči můžete nalíčit, v podstatě, jakými stíny chcete. Slaďte je s barvou oblečení a nebojte se i výraznějších barev. Pokud jste duší tak trochu princezna, tak vsaďte, jako my v Laskomatu, na růžové stíny. Růžové stíny jsme spojili se stíny zlatými a vznikl z toho výsledek, který si můžete prohlédnout v naší galerii. Nejprve jsme se vrhli na líčení očí, vzhledem k tomu, že stíny mají při aplikaci tendenci opadávat, tak abychom si nepokazili make-up (ten jsme udělali jako poslední krok). Do vnitřního koutku byl použit stín růžovo zlatý, následně od poloviny víčka k vnějšímu koutku stín tmavě růžový až fialový a vše bylo rozmazáno do strany a do ohybu víčka ještě tmavším růžovofialovým stínem tak, aby se barvy prolnuly. Spodní linka je vykreslena mírně šedým stínem, aby prohloubila pohled. Následně řasenka, makeup – tak jak ho používáte klasicky, tvářenka… A rty jsme doladili už jen rtěnkou v tělové (mírně růžové) barvě. La romantika je na světě! :-)

Druhé líčení je naopak zaměřeno na výrazné rty. Pokud vás výrazné rty baví a nebojíte se je nosit, tak jděte do toho! My jsme s Laskomatem vsadili na klasiku – černé linky a rudé rty. Výsledek si opět můžete prohlédnout v galerii. Jaký je postup? V tomto líčení je jako první krok aplikace makeupu a to po celé tváři včetně překrytí rtů i očních víček. Následně byl použit jemný, matný, hnědý stín na oči a bylo jím vykresleno lehce celé víčko, poté byla aplikována černá linka a nakonec řasenka. Pak jsme se vrhli na rty – na které jsme použili konturovací tužku – tou jsme důkladně vykreslili kontury rtů a pak i rty celé. Na takto vymalované rty byla nanesena rudá rtěnka. Poté jsme si pohráli s tvářenkou a femme fatale je na světě. ;)

Tak milé dámy, na které líčení si troufáte vy? Zvýrazníte raději oči a budete muže lákat svým podmanivým pohledem, nebo vsadíte na rudou klasiku a nenápadně mu zamažete rtěnkou límeček od košile? ;)

9 Fotografií
Valentýnské líčení s Markétou 1
Postup líčení rtů
Postup očních linek
Líčení zaměřené na výrazné rty
Líčení zaměřené na výrazné rty- výsledek
Líčení s výrazným pohledem - výsledek
Líčení s výrazným pohledem
Líčení s výrazným pohledem
Postup líčení očí
Další články