Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Darwinovy ceny: Děkujeme, že jste svůj gen vyřadili z oběhu

Darwinovy ceny: Děkujeme, že jste svůj gen vyřadili z oběhu
Foto: darwinawards.com
Autor: Veronika Čapková

11. únor 2015 11:18

Asi jsme si už všichni zvykli na ten fakt, že ocenění se můžeme dočkat snad za cokoliv. Pouze stačí být nejlepší, nebo vlastnit něco nejlepšího. Ceny se udělují za krásu, za dovednosti, za statečnost, či za pracovitost. Výjimečnost je potřeba patřičně ohodnotit. Někdy však mohou lidé k ceně přijít i poněkud nedobrovolně a to jen kvůli své vlastní hlouposti. Mám na mysli trošku bizarní, brutální, pro někoho nepochopitelné a odsuzované, ale ať už si to přiznáme, nebo ne, tak úsměvné Darwinovy ceny. Darwinova cena se uděluje tomu, kdo obohatil lidský genofond takovým způsobem, že se z něj odstranil tím nejhloupějším způsobem.

Asi v naší zvracené společnosti nikoho už nepřekvapí, že se lidé dokážou veřejně bavit lidskému neštěstí. Kdyby tomu tak nebylo, asi by se televizní pořad Neváhej a toč tak dlouho neudržel ve vysílání. Baví nás to, až někdy smíchy brečíme. Sama nevím, proč. Možná jsme jen rádi, že se někdo má ještě hůře než my (proto se i já osobně ve chvílích největší deprese ráda dívám na horory). Přehnaně černý humor ale je, když předmětem našeho pobavení je něčí smrt. Moc se za to, co vám teď tady řeknu, stydím, ale Darwinovy ceny mě rozesmívají opravdu až k pláči. Přiznávám se a vsadím se, že mnoho z vás též. Za lidskou hloupost se bohužel někdy platí i tou největší cenou.

Ale teď něco málo k historii. Darwinovy ceny založila Wendy Northcuttová. Začala totiž v roce 1993 sbírat historky o bizarních úmrtích a došla k poznání, že by lidstvo některým adeptům mělo vzdát díky za to, že se (ne)dobrovolně vyřadili z lidského genofondu. Díky za to, že se naši potomci nesetkají nebo nezkříží s potomky kdejakého cvoka, který nějakou shodou náhod obývá stejnou planetu jako my. Tím cvokem mám na mysli někoho s nedostatkem soudnosti a zdravého rozumu. Někoho, kdo by mohl přežít jen ve světě, kde by na všech věcích vysely cedulky tipu: Pozor, káva je vařící. Benzín je hořlavina. Neskákej do vody pod proudem… Zdá se vám to kruté? Možná i je. Ale je nutné to brát s velkou rezervou.

Pravidla Darwinovy ceny:

  • Kandidát musí projevit nedostatek zdravé soudnosti
  • Kandidát si musí zavinit smrt (sterilizaci) sám
  • Kandidát musí být schopen rozumného posouzení situace
  • Událost musí být pravdivá

Pár neuvěřitelných historek, jejíž účastníci dostali zmíněné nezáviděníhodné ocenění. Posuďte sami, jestli vás pobaví, nebo pobouří…

  • V roce 1988 se rozhodl jeden Američan pořádně sexuálně vybít. Viagra pro něj zřejmě už byla málo a tak si vzal injekci s kokainem a vpíchl si ji přímo do penisu. Noc byla divoká, i ta druhá a dokonce i třetí… Jenže to už přestala být nekonečná erekce zábavná a muž musel do nemocnice. Kvůli gangréně mu museli lékaři amputovat nohy a devět prstů na rukou. Penis upadl sám. Sice nezemřel, ale potomci po něm žádní nezůstali (překvapivě).
  • Odesílatel dopisové bomby dostal svou zásilku zpět, protože příjemce se odstěhoval. Bez zaváhání ji otevřel.
  • Kena Charlese Bargera probudilo v noci zvonění telefonu. Sáhnul po něm na noční stolek vedle postele, „halo“ však už nestačil říct. Zdánlivým sluchátkem totiž byl nabitý revolver. Ten si přiložil k uchu a zmáčknul spoušť.
  • Kyjevský rybář se rozhodl pro netradiční rybolov a zavedl do řeky proud ze svého domu. Potom šel ryby „posbírat“. Proud však zapomněl vypnout.
  • V Egyptě je někdy o dobrou stravu nouze, proto není k nepochopení, že když jedné rodině spadlo kuře do studny, rozhodlo se ho zachránit hned šest jejích členů. Jediné kuře přežilo.

Tímto bych na závěr chtěla pogratulovat všem výhercům a z celého srdce doufám, že nikdo z našich čtenářů tohle ocenění neobdrží. Další adepty najdete v galerii :-)

8 Fotografií
Darwinovy ceny: Děkujeme, že jste svůj gen vyřadili z oběhu 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články