Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Stojí vztah se zadaným/zadanou za to?!

Stojí vztah se zadaným/zadanou za to?!
Foto: cinema.theiapolis.com
Autor: Veronika Čapková a Catwoman

10. únor 2015 16:36

Všichni toužíme ve skrytu duše po opravdové lásce. Po někom, s kterým to už konečně bude to pravé ořechové. Neustále čekáme, vyhlížíme ho a nezřídka se nám zdá, že se někde asi musel zaseknout. Co když ho ale potkáme, je to dozajista ON/A, ale už si ho ulovil někdo jiný? Není se taky čemu divit, dobré kousky jsou vždy hned rozebrány (pořád mluvím o lidech, ne o oblečení, i když s ním je to podobně). Co potom? 

Snad jít dál…anebo se uchýlit k podlé, sprosté krádeži. Ale není všechno zlato, co se třpytí a o zadaných lidech - nevěrnících - to platí dvojnásob. Často totiž bohužel zjistíme, že ukradené zboží (pokud se nám krádež povede) ani za mák nestálo za ten risk. Je zkažené a páchne. Ale dost mého pesimistického pohledu na věc. Co na to naše odbornice Catwoman? Jak je to s těmi nevěrníky a nevěrnicemi? Můžeme se s nimi dočkat pohádkového života, nebo nás spíše čeká thriller?

O nevěře byly napsány a vyřčeny neuvěřitelné stohy slov. Catwoman vám přináší ve svém dalším článku na celou situaci trochu jiný pohled.

Blíží se nám jaro a posléze snad i krásné léto a já už jsem celá natěšená. Už se totiž vidím, jak budu se svým Batmanem lítat po střechách městeček Sardinie. Představte si však, že jdete do cestovní kanceláře, která zprostředkovává pobytové zážitky. Jak by se vám líbila níže uvedená upoutávka na pobytový zážitek v podobě „žhavého vztahu“?

  • Toužíte zažívat okamžiky, které budou vyplněny spalující vášní s příchutí zakázaného ovoce? Bez ručení trvanlivosti, chuti, požitku, stejně jako složení.
  • Chcete zažívat spokojené momenty výhradně „na zavolanou“?
  • Toužíte po zážitku, který neskýtá nutnost přemýšlet nad jeho perspektivou a rovná se rovnici o „jedné neznámé“?
  • Chcete podniknout výlet do „partnerského trojúhelníku“? Setkáte se s prostředím, které je vyplněno problémy a nenáladami vašeho spolucestujícího, který zcela nepochybně neumí vyřešit svůj „manželský/partnerský výlet“ a přitom se nezdráhá cestovat paralelně i s dalším spolucestujícím.
  • Toužíte snídat se svým spolucestujícím nejistotu okořeněnou klamáním? Započítáno již v ceně!
  • Chcete se vydat do říše snů, která se s velkou pravděpodobností bude dříve nebo později podobat psychologickému hororu? Růžové brýle, racionalizace vztahu (zlepšování reality ve svých očích) a iracionální uvažování je samozřejmě v ceně!

Nejen to hezké, ale přesně tohle dostane s velkou pravděpodobností každý, kdo realizuje vztah s člověkem, který je zadaný.  Nevím, jak vám, ale mně se tohle vůbec nezamlouvá :-). Asi je to tím, že se mám hodně ráda a nechci to nejlepší ze sebe dávat někomu, kdo si neumí vyřešit vlastní život. Takové jednání ve mně totiž neevokuje pocit rovnováhy jedince, natož důvěryhodnost.

Víte, řešit svůj aktuální a problematický vztah a zároveň mít milenecký, si vzájemně odporuje.  Z nefunkčního vztahu plynou starosti, problémy, úzkosti apod. Je tedy zcela logicky další vztah přispěvatelem ke skutečnému řešení?  Nikoliv, může být jen prostředkem „zábavy“, či iluze o lásce, která kompenzuje nenaplnění a nespokojenost nevěrníka/nevěrnice ve vlastním vztahu (trvalém), nebo je komplikací, kterou bude postupem času třeba reálně utnout.

V případě, že se jedná o kompenzaci, daný podvádějící není ničím ve svém životě reálně nucen své problémy se vztahem (vztahy obecně) opravdu vyřešit. Důvodem je, že takový postoj je nejjednodušší, jelikož nevyžaduje od podvádějícího nic měnit na svém vnímání, postojích a tedy i životě samotném. Může hezky unikat z reality a myslet si, že takhle to klidně může fungovat trvale, protože to je zkrátka vyhovující a nejjednodušší řešení. Nejjednodušší ovšem neznamená správné, což se v mnoha případech potvrdí. Navíc, co o tom druhém takový postoj říká? Stačí se zamyslet. Najdete mnoho věcí. Otázkou je, zda si je budete chtít připustit.

Existuje docela vysoká pravděpodobnost, že jakmile se objeví podobné, či totožné obtíže v novém vztahu, který byl původně jen milenecký, reaguje podvádějící podobně. Jinak to totiž ani neumí. Lidé velmi těžce mění vzorce svého chování.

Už jsem ve svém životě několikrát slyšela ten názor, že muži jsou lepší, protože když jsou nevěrní, nemají potřebu kvůli úletu trhat rodinu, či ničit vztah. Zatímco ženy naopak pálí mosty. Nejsem v roli té, která může posoudit, co je pravda, nebo je lepší.

Můj názor je však ten, že vztah, který je založený na lži, neschopnosti komunikovat, či nespokojenosti (i skrývané) v něm, přinese mnoho nedobrého.  Myslím si, že toho nedobrého je většina a podváděný to často tuší, nebo v horším případě i ví. Věřím, že takový vztah je třeba řešit a ideálně zlepšit i za cenu toho, jak to bude v počátku nepříjemné a těžké. Nikdo neříká, že to je snadné, ale odměnou může být lepší život. Když to nepůjde, je třeba jít dál a snažit se neopakovat své chyby. Není důležité, jak to bude těžké. Naopak je podstatné, co lepšího to může do vašeho života přinést. Nepříjemný okamžik totiž rychle odejde, zatímco váš nespokojený život a těžké svědomí může být břemenem, které si ponesete velmi dlouho, zatímco vám život proteče mezi prsty. V realitě života tohle funguje.

Takže podvádějící nevěrníci a nevěrnice :-), přiznejte si realitu a řešte své vztahové problémy. Podívejte se na sebe do zrcadla a nazývejte věci tím pravým jménem. Zapomeňte na výmluvy a začnete se činit. Nikdo jiný za vás si spokojený vztah nevybuduje.  Veškeré „ale“ jsou jen výmluvy a kecy, kterými dáváte najevo vlastní neschopnost. Za lidi totiž mluví činy.

Milenci a milenky, vám Catwoman vzkazuje, mějte se více rádi a najděte si někoho, pro koho budete středobodem vesmíru :-). Nechtějte být jen uhasínající kometou. Chtějte být alespoň malou planetkou, která bude životodárným prostředím pro vašeho jednoho obyvatele.

Pa, mám vás ráda :-)

1 Fotografie
Stojí vztah se zadaným/zadanou za to?! 1
Další články