Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Staré hračky? Co s nimi, když už Vám není deset let?

Staré hračky? Co s nimi, když už Vám není deset let?
Foto: themostinept
Komerční článek
Autor: Laskomat

10. únor 2015 11:56

Když se narodí miminko je radost všude kolem. A původně prázdný dětský pokojíček se plní hračkami.

Hračky pro nejmenší, chrastítka, hračky určené do vody, auta, panenky i plyšové hračky byste našli v dětském pokojíčku svého dítěte. A i přes to, že si již s některými dětskými hračkami vaše rostoucí dítě nehraje, i nadále v pokojíčku plní nezbytnou roli. Zdobí prázdné police a fungují, jako upomínkové předměty. Ovšem jak už to tak v životě funguje, každé dítě vyletí z hnízda. Za sebou tak většinou nechá dětský pokojíček plný svých hraček. Co pak s nimi? I když odrostlé a pubertální děti nemají o hračky žádný zájem, jejich starostlivé maminky je nevyhodí! Naopak! Pečlivě je uschovají na půdu, kde čekají do doby, než se jejich původním majitelům narodí roztomilé miminko, které hračky upotřebí stejně dobře!

Vyhodit neponičené a naprosto fungující hračky by byla obrovská škoda! No ne? Proto existuje spousta dalších způsobů, jak se nepotřebných a místo zabírajících hraček zbavit. Dětský domov plný opuštěných dětí se k darování zachovalých hraček přímo vybízí. I děti v dětském domově touží po zábavě, kterou do dětského světa přinášejí právě hračky. Pokud se tedy rozhodnete zbavit se hraček po vašich dětech, je dětský domov tím správným místem! Ovšem před tím, než se do Vámi vybraného dětského domova vydáte, je zapotřebí učinit pár nezbytných příprav. Napřed do dětského domova zavolejte a poptejte se, zda-li mají o Vaše hračky zájem. Jistě Vás neodmítnou, dopředu by o tom ale vědět měli! Překvapení totiž nechystáte pro pracovníky dětského domova, nýbrž pro děti! Před tím, než hračky zabalíte je zapotřebí podívat se na jejich stav. Otrhané a ušmudlané hračky moc radosti dětem nepřinesou! Darovat je vhodné pouze takové, které stále plní svou funkci a mají svůj původní vzhled.

Dětská oddělení v nemocnicích jsou dalšími místy, které čekají na přísun hraček. Nemocnice není místo, kde by děti rády pobývaly a s úsměvem na rtech trávily minutu po minutě. Mnohdy jsou děti v nemocnicích vážně nemocné a hračky jsou jednoduchým důvodem k jejich potěšení a úsměvu. S hračkami bude dětem čas v nemocnici mnohem rychleji utíkat.

Ovšem nepotřebné a zachovalé hračky patří i do školek a čekáren dětského lékaře. Dost dobře je upotřebí i rodinní příslušníci čekající nový přírůstek do rodiny.  Nepotřebné hračky jistě nepatří do koše a i když si s nimi žádné dítě dlouho nehrálo je jisté, že přijde den, kdy znovu nastane jejich chvíle. Hračky jsou totiž nesmrtelné. Některé při správném zacházení vydrží tak dlouho, že se v rodině předávají z generace na generaci při každém narození miminka. 

6 Fotografií
Staré hračky? Co s nimi, když už Vám není deset let?  1
Stavebnice Petronas věže 1160 dílků (WANGE 8011)
LEGO Friends 41097 - Horkovzdušný balón v Heartlake
TRANSFORMERS 4 Construct bots Dinobot Grimlock (HASBRO A6146)
Doba Ledová VTM12095 - Veverka, 20 cm
EPLine EP02009 - Zelfs - Vytvoř si vlastního zelfa
Další články