Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

O holení rukou: Holit či neholit

O holení rukou: Holit či neholit
Foto: sweetmontana.tumblr.com
Autor: Markéta

6. únor 2015 19:36

Zdravím vás milé Laskomaťačky! Holení a epilace nohou, podpaží či úprava intimních partií se zdá být na denním pořádku téměř každé z nás. Většina žen chce mít hladkou pokožku, což pokládáme už skoro za samozřejmost a takový tělový standard. Dneska tady máme téma tak trochu neobvyklé a řekněme i krapet kontroverzní. Jak je to s rukama? Holit nebo neholit? Na tuhle otázku se dneska s naší cool seznamkou Laskomat.cz podíváme.

Holení rukou je dosti individualní věc. Každá z nás má jiný charakter chloupků, jinou sílu, délku a jinou barvu. Některé z nás nejsou chloupky na rukou ani vidět, zato u některých žen je to (dle nich samotných) poměrně rušivý element. Každá z nás ví, co jí na sobě vadí a co nikoliv. Pokud vám chloupky na rukou vyloženě překáží, stydíte se za ně, jsou výrazné a dlouhé, tak ano, proč byste měly své ruce skrývat v rukávech, když řešení je tak jednoduché? Naproti tomu, chloupky jemné, které nepotřebují redukovat, radši ponechte tak, jak jsou. Naše společnost se spíše věnuje chloupkům na místech, jako jsou nohy a podpaží – to je bráno jako základ. Ruce už jsou něco „navíc“, co je (prozatím – naštěstí) jen na nás, jestli ano, nebo ne.

Pokud uvažujete nad tím, jak s chloupky na rukou zatočit, tak si dobře rozmyslete, kterou metodu odstranění použijete. Sice se všeobecně tvrdí, že odstraňování chloupků nezpůsobuje rychlejší růst, ani že nezpůsobuje růst tvrdších či tmavších chloupků, nicméně nejedna z nás je přesvědčená z vlastní zkušenosti o opaku. Takže tedy:

Máme několik možností, jak se chloupků na těle zbavit. Nejčastějším způsobem je pravděpodobně holení žiletkou. Tento způsob je nejrychlejší, nejlevnější, bezbolestný ale z hlediska efektivity není příliš dlouhodobý. Nehledě na to, že některým z nás po častém holení rostou chloupky silnější i tmavší. Není to sice pravidlem, ale stává se to. Tedy co se týče holení žiletkou a jeho použití na oblast rukou – není tento způsob příliš vhodná varianta.

Další alternativa je použití depilačního krému – tato metoda je také z těch levnějších, bezbolestných a poměrně rychlých. Avšak krém ne vždy zlikviduje všechny chloupky a i ty zlikvidované začnou zase za nějakou dobu rychle rašit – ale pozitivum je, že se povětšinou nemění charakter chloupků, takže je to jedna z možných variant použití na oblast rukou.

Pak máme už trochu bolestivější metodu, ale zato vydrží oholená část těla déle oholená.:-) O čem mluvím? Co třeba epilace pomocí epilátoru? Epilátory nám vytrhnou chloupky i s kořínky a tím pádem je pak pokožka déle hladká. Je lepší epilovat prohřáté tělo, například po koupeli, kdy je pokožka pružná a poddajná. Epilaci je možno provádět individuálně, dle rychlosti růstu chloupků, ale většinou se frekvence pohybuje kolem měsíce. To je celkem fajn, ne? Jeden den to člověk přetrpí a pak má zas 30 dní voraz. Chloupky po epilaci nerostou silnější, ani tmavší, naopak mnohdy rostou dokonce slabší.

Pokud si na chloupky na rukou netroufáte samy, tak různé salony krásy vám od nich milerády pomohou, ale počítejte s tím, že si trochu připlatíte. Procedur a technik nabízejí různá studia spoustu, tak si stačí pouze vybrat, popřípadě individuálně prokonzultovat, jaký způsob odstranění je pro vás nejvhodnější.

Tak drahé dámy, jak to vidíte vy? Holíte si ruce běžně, nebo například jen na nějaké příležitosti a akce typu plesů, či večírků? Odstraňujete chloupky pouze v létě, nebo by vás nakonec ani nenapadlo, že si někdo ruce holí? 

1 Fotografie
O holení rukou: Holit či neholit 1
Další články