Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Sex: Hlavně nezávazně, ale jde to i bez citů?

Sex: Hlavně nezávazně, ale jde to i bez citů?
Foto: Nathan Szerdy
Autor: Veronika Čapková a Catwoman

30. leden 2015 23:34

Dnes je Catwoman v rozjařené náladě – to je jak stvořené pro téma sexu.  Mnohé církve nemanželský sex (sex obecně pro zábavu) zatracují. Některé sekty na něm naopak staví.  Smyslné ženy ho vyhledávají a to i přesto, že dané konvence naší kultury to zatracují. Všichni známe tu rovnici: Žena, která se vyspí s mnoha muži=děvka; Muž, který se vyspí s mnoha ženami=nadsamec. Tohle je sice už hodně ohraná písnička, musela jsem to však vzhledem k dnešnímu tématu připomenout. Pravdou totiž je, že většina lidí sexu holduje (kromě tedy těch nesmělých, či jinak traumatizovaných) a pravdou také je, že ne vždy je po našem boku ta pravá láska na celý život (všechny se tak ale zdají alespoň na začátku vztahu, ne?). Potom, když nechceme nějak strádat, lze si najít za tímto účelem partnera jen na „to“. Párkrát do měsíce se sejít a užít si to. Ale co když se do toho přimíchají emoce? Říká se, že ženy potřebují k sexu city a také to, že mužům stačí jen nějaká ta přitažlivost a troška i toho porozumění. Jak to ale doopravdy je?  Dnešní téma – Potřebuji muži k sexu city?

Ve společnosti najdeme ženy (ale dokonce i muže), které by byly raději, kdyby sex vůbec neexistoval. Dokonce tvrdí, že ho nepotřebují. Kdo se jim diví, ať zvedne u monitoru, či svého dotykového displeje ruku! I já ji zvedla :-). Sex není jen prostředkem pro vyjádření lásky, ale je i zábavou a spouštěčem množství „příjemných“ hormonů v našem těle. Pro některé je to dokonce prostředek, jak si vyhodit z kopýtka a překračovat všelijaká dogmata, kterými jsme svázáni. Sex poskytuje velké uvolnění, ale i pocit volnosti.

Potřebuje tedy muž k čistě sexuálnímu, ale pravidelnému kontaktu city?

Ano i ne. Vždy záleží na okolnostech, povaze a postojích daného muže.

Pro některé z mužů je nepředstavitelné, že by do něčeho takového vůbec šli. Jsou dokonce ochotní být sami a dávat si raději „vlastňáka“, ale to jen dokud nenajdou ženu na skutečný vztah. Sexuální kontakty nevyhledávají, a když do něčeho podobného „chudáčci malí spadnou“, děje se to proto, že byli přemoženi svými sympatiemi a přitažlivostí, ale přesto s vidinou a obvykle i upřímnou nadějí v nový vztah. To nám na většinu těch tvrďáků nesedí, že?

Potom tu máme ale druhou skupinu mužů a těmi jsou ti, kteří neumí kontrolovat své libido, a není jim proti srsti vyhledávat nezávazný sex. Naopak v něm spatřují naplnění svých tužeb bez případných komplikací a závazků. Tak jako mají potřebu se najíst, napít, dojít si na záchod, tak je i potřebu si „vyprázdnit“ něco jiného (pamatujete si ještě ze základní školy Maslowu pyramidu?). Obvykle jsou to muži, kteří se vědomě vázat nechtějí. Pro navázání kontaktu, který posléze pokračuje ještě bližším kontaktem, jsou pro ně důležité jen dvě věci – přitažlivost a uspokojivý sex. Tyto muže ještě mohu rozdělit na další dva typy. První typ to neskrývá a zcela upřímně dává najevo, že si chce jen užívat. Druhý typ si zahrává s city protějšku a dělá maximum, aby získal skalp. To všechno si užívá a emoce druhého člověka ho extra moc nezajímají. Není ale ani zcela vyloučeno, že se bude jednat o nezkušeného hlupáka, který si s city zahrává nevědomě. Každopádně stále jen s čistě sobeckým cílem, aby dostal to, co potřebuje.

Třetí skupinou mužů jsou ti, kteří zrovna nevědí, co chtějí, ale sexuálnímu kontaktu se nevyhýbají. Motají do něj obvykle zmatené city i sympatie a neumí je udržet na uzdě. Často se to pozná díky větám typu: „Jsem všemu otevřený. Budeme přátelé a pak se uvidí, co z toho bude. Budeme to brát volně a ono se to nějak vyvrbí…“ Tímto způsobem lapí naivní dívčinu, či ženu do pasti nekonečného očekávání. Tráví s ní čas, jsou milí, pozorní, jenže…uvnitř mají PROBLÉM, který dříve nebo později se objeví jako blesk z čistého nebe a potom nastávají jen ty nekonečné debaty s kamarádkou o tom, co se vlastně stalo a proč (je to blb, máš na víc, stejně jste se k sobě nehodili, on tě miluje a ozve se) :-).

Tou úplně nejzajímavější kategorií jsou zadaní muži, či ti nezadaní s chutí ale na nějaké to experimentování. I pro ty je důležitá přitažlivost, ale stejnou váhu mají i sympatie a vzájemné porozumění (zvlášť když se nejedná o „jednorázovku“). Absence vzrušujícího, nebo neuspokojivého sexu totiž často poukazuje i na další problémy či nenaplnění u daného muže. Činí tak s potřebou ukojit své tajné choutky. To ovšem neznamená, že u něj nemohou vzniknout sympatie a city a on jimi nebude nakonec přemožen. Ze sexuální souhry totiž může poměrně lehce vzniknout náklonnost psychická. Ta však může být falešná a idealistická, opřená o všelijaké představy, které se ne vždy zakládají na pravdě, ale většinou pouze na představách. Výsledkem je, že se člověk zamiluje do svých představ o druhém, který je pro něj „řešením“ jeho problémů. Nebo hůř dotyčný si splete náklonnost s láskou.

Tak pánové, to jsem vám to zase nandala co? :-) Asi mě nebudete mít rádi, já to přežiju.. Ani Batman mě nemá rád, ale má pro mě slabost..."mňausk"..

Naprosto upřímně dodám, že tohle se vyskytuje v podobné obdobě i u žen. Naštěstí existují způsoby, jak to odhalit a nenechat se napálit.

Každopádně sexu zdar přeje Catwoman ;-)

1 Fotografie
Sex: Hlavně nezávazně, ale jde to i bez citů? 1
Další články