Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Proč si muži vybírají blbky!

Proč si muži vybírají blbky!
Foto: comicvine.com
Autor: Veronika Čapková a Catwoman

22. leden 2015 23:22

Existují problémy, které jsou pro nás (ano, pro holky i kluky) neřešitelné. Jsou to ty, které se týkají opačného pohlaví. Nechápeme ho… Proč on chodí s touhle a nechce chodit radši se mnou? Proč ona letí na parchanty, když já jsem tu vždy pro ni a jsem na ni hodný? Proč jsou muži z Marsu a ženy z Venuše? Rozebíráme to pořád dokola se svými přáteli a dostaneme odpovědi, které nás uchlácholí: Stejně se rozejdou. Ty máš na víc. Jsi na něj moc dobrá. To nic neznamená, když se týden neozval, on ti napíše, jen nemám teď asi čas… Hezké, ale dokazuje to jen to, že nás mají rádi. Já vám teď nabízím objektivní pohled odborníka nejpovolanějšího, vztahové poradkyně, „Catwoman“. Pokud chcete vědět, jak to doopravdy je, čtěte dál a pokud vám více sedí krásná „pravda“, zajděte raději s kamarády na pivo – tohle nebude nic pro vás.

Na úvod bych ráda napsala, co jsem zač. Říkejte mi Catwoman. Jsem veselé děvče od kosti, hodně svá, nepříjemně upřímná a emancipovaná. Na krku mám už pár křížků, ale má prsa zatím ještě neseslala nepřítelkyně gravitace směrem k zemi, takže jsem na tom vlastně dobře :-). Mám ráda muže a s nimi už něco odžito. Ve své kariéře mentora jsem potkala hodně žen i mužů s různými starostmi i slastmi. Vám všem budou patřit mé řádky v každém článku, který napíšu. Nakonec dodám, že má doporučení, rady, postupy a názory se nemusí líbit pochopitelně všem. Upřímně mi to je fuk, je to na každém z vás :-)  Moje povídání je psáno za jediným cílem, kterým je, abyste si z toho něco odnesli a nikoliv, abych si tady „přihřála polívčičku“.

Do mého emailu přistála otázka, proč si muži vybírají blbky? Tenhle dotaz asi trápí mnoho žen, ale i mužů, když to vezmu z jejich strany. Dnes se budu ale věnovat ženám.

Co si vlastně představit pod pojmem „blbky“? Existuje mnoho druhů takových dam, stejně jako mnoho pohledů na věc. Nikdo není jen špatný a svět není jen černobílý. U některých jedinců se ale může potkávat více špatných vlastností a postojů vůči životu – právě tihle nás budou zajímat.

Pasivní žena, která je soustředěná na jednu, maximálně dvě oblasti v životě (např. péče, rodina).  Mezi její největší zábavu patří sledování Ordinace, uklízení hnízdečka, pravidelné telefony s maminkou a oblíbená barva je růžová... Neberte mě doslova, jde jen o ilustraci. Takže proč jdou pánové po takových ženách, pro které jsou středobody vesmíru uklízení, vaření a seriály?

Odpověď je velmi jednoduchá: Sice si s ní pravděpodobně dotyčný partner neužije vášnivého sexu, v kterém jej bude vzrušovat každým svým zhýralým povzdechnutím a olíznutím rtů, za to se však s takovou ženou nebude cítit ohrožený. Bude dostatečně opečovávaný a zaopatřený. Ve vztahu bude mít ze svého pohledu dostatek iluzorní jistoty a bezpečí. Ta ovšem může být ta tam, jestliže žena procitne a začne chtít od sebe a pak i od partnera víc.  Nebo když dotyčný poslechne „volání divočiny“ a bude chtít ochutnat taky něco, to „víc“, s nějakou ženou, v které to víc uvidí.

Muž, který není sám dostatečně sebevědomý, nemá logicky na to, aby ukočíroval vášnivou, či při nejmenším vřelou a sebejistou ženu s vlastním názorem, náplní času, která si je své ženskosti a ceny vědomá. Už vidím některé pánské čtenáře, kteří si v tento moment pomysleli:„Jo, namyšlená mrcha!“.

Kdepak, není to namyšlená mrcha, o kom je řeč. Jde o ženu, která rozvíjí svou identitu. Snaží se být spokojená a o to více, jak je spokojená, se snaží udělat spokojeného i svého partnera. Když jsou oba dva spokojení, tak to je přeci výhra! Jde tedy o rovnocenný vztah, kde si dva vycházejí vstříc. Ano, vycházet si ve vztahu vstříc je víc než možné :-) Je to žena, která jasně ví, co chce a co nechce, a to nejen ve vztahu, ale i v životě. A to slovo „chce“, provází činy.

Je víc než pochopitelné, že muž, který nemá sebevědomí, bere výše uvedené kvality u ženy (vlastní identita, názor atd.) jako prezentování své nadřazenosti, protože do takového hodnocení projektuje vlastní podřazenost, s kterou ráno vstává a večer usíná. Takového muže pak ohrožuje v jeho představách mnoho nesmyslných blbostí, které nemá opřeny o reálné argumenty. V každém případě právě tyhle představy, které jsou často dogmatem, mohou za to, proč si takový muž vědomě nebo i nevědomě hledá a nachází takové partnerky, které mu umožní, aby byl v nadřazené roli. A jak takové vztahy dopadají? Zjistěte to na vlastní kůži…. :-)

1 Fotografie
Proč si muži vybírají blbky! 1
Další články