Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Nemusíte mít hlavu v oblacích. Stačí správný polštář a budete spát jako na obláčku!

Nemusíte mít hlavu v oblacích. Stačí správný polštář a budete spát jako na obláčku!
Foto: Lies Thru a Lens
Komerční článek
Autor: Mirka Macháček

15. leden 2015 22:01

Kdo by nechtěl spát jako na obláčku? Kdo by nechtěl položit hlavu do nadýchaného polštáře a v měkkém objetí zapomenout na starosti drobné i velké? Zapomenou na starosti s krční páteří, neklidným spánkem a bolestmi hlavy. Kvalitní polštář je základem posilujícího spánku. Nevíte, zda si koupit klasický nebo anatomický polštář? S tím si hlavu nelámejte a čtěte dál!

S klasickým polštářem máme zkušenosti většinou všichni. Čtvercový nebo obdélníkový polštář se snadno přizpůsobí, můžeme jej načechrat, přehnout či zmuchlat tak, aby nás sladký spánek přepadl téměř ihned. Klasické polštáře se plní nejčastěji dutým vláknem, které má pro spáče výhodné vlastnosti. Alergici rádi uslyší, že roztočům duté vlákno nechutná, proto je jejich výskyt snížen na minimum. Polštáře z dutého vlákna se velmi dobře udržují a jsou velmi odolné proti opotřebení.

Anatomické polštáře jsou určeny pro ty, kdo mají zdravotní problémy. Tyto polštáře jsou tvarované tak, že často dokážou vyřešit problémy s krční páteří či bolestmi hlavy. Vyrábí se z elastické pěny, která se dokonale přizpůsobí tvaru krku a hlavy a poskytne jim pevnou oporu po celou dobu spánku.

Rozhodnete-li se ale koupit anatomický polštář, dejte si pozor na jeho výšku. Pokud zvolíte pro svou tělesnou konstituci či pro svou oblíbenou polohu při spaní příliš vysoký polštář, mohly by se vaše zdravotní potíže spíše zhoršit než zlepšit.

Moderní polštáře, ať již klasické či anatomické se snadno udržují. Před praním si vždy přečtěte, jakým způsobem a na jakou teplotu je možné polštář vyprat. Některé polštáře lze totiž prát dokonce na 90o C a zničit tak bakterie, roztoče a jiné nežádoucí potvůrky.

Nabídka polštářů je široká a týká se i cenových hladin. Vy ale víte, že zdravý spánek je k nezaplacení. Pusťte si pod víčka hezké sny!

.

5 Fotografií
Nemusíte mít hlavu v oblacích. Stačí správný polštář a budete spát jako na obláčku! 1
Anatomický polštář Ombracio
Anatomický polštář Noon Celsio Uni
Polštář Comfort Original
Polštář Dueto Elegance
Další články