Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Návod na dokonalý a přirozený make-up

Návod na dokonalý a přirozený make-up
Foto: makeupresults.com
Autor: Markéta

9. leden 2015 17:40

Krásný den milé dámy! Když se rozhlédnu v okolí kolem sebe, tak potkávám spíše více žen, které na sobě mají makeup, byť lehký, než těch žen, které make-up nemají vůbec. Všeobecně vzato, make-up není vždy záruka skvělého vzhledu a někdy (i dost často) jsou ženy bez make-upu mnohem hezčí a přirozenější. Nicméně dneska se s Laskomatem mrkneme na to, jak na tváři vytvořit make-up, který bude vypadat pěkně přirozeně, skoro tak, jak kdyby tam nebyl.;-) (Nazvala bych to třeba mejkapovým paradoxem).

Základem všeho je jednoznačně čistá pleť. Musíme si uvědomit, že každodenní odličování a čištění pleti je základ téměř na stejné úrovni jako dennodenní čištění zubů. Tohle je podstatná věc, kterou by si měla pamatovat každá žena. Dospívajícím slečnám by se ještě nějaký ten úlet s nečištěním pleti dal prominout, ale ženy – už po dvacítce, by se měly o pleť opravdu důkladně starat. I kvůli tomu, že vrásky postupně klepou na dveře.;) Takže zásada číslo jedna – čištění a hydratace!

Další zásada je vhodný make-up pro vaši pleť. V drogériích i parfumériích je nepřeberné množství produktů, až by se v tom jeden ztratil. Pokud si na tom chcete dát fakt záležet, tak si nechte poradit. Nejlépe od někoho, kdo tomu v dané oblasti rozumí, takže buď kosmetička, nebo vizážistka. Ptejte se a zkoušejte. Mastné pleti rozhodně nebudou prospívat tekuté, hydratační makeupy, naopak na citlivou a suchou pleť bych nedoporučovala příliš hutné a krycí makeupy. Vyvarujte se po aplikaci make-upu lesklých míst, nebo šupinek na pleti.

Odstín make-upu nezkoušejte na zápěstí ruky. Nemá to smysl, už jsem se díky tomu v pár odstínech sekla. Lepší místo na zkoušení makeupu najdete na přechodu dolní čelisti a krku, protože make-up, který aplikujete na obličej, by měl mít dost podobnou barvu, jako má váš krk.:-) Takže se nebojte, v drogériích mají již běžně kosmetické koutky se zrcadly a ubrousky pro očištění pleti.

Makeup nanášejte v tenké vrstvě. Opravdu stačí pumpnout pumpičkou jednou a to povětšinou opravdu postačí na celý obličej. Denní makeup opravdu nemá cenu extrémně vrstvit. Na nedokonalosti použijte korektor. Aplikujte, jak chcete – pomocí prstů je výsledek přirozenější, pomocí štětce je sametovější a déle vydrží. Dále se dají použít třeba i houbičky, jednoduše, volte dle toho, jak se vám s make-upem pracuje nejlépe.

Rada číslo tři – používejte tvářenku. Nemyslím tím, abyste vypadaly jako Marfušky, ale lehké tónování tváří dá obličeji opravdu šmrnc a šťávu. Tvářenek je také velké množství, jak barev, tak i druhů. Ženy se suchou pletí mohou volit krémové tvářenky, ženy s pletí mastnější pudrové. Pamatujte, že tvářenka se dá pěkně vrstvit, takže ze začátku nanášejte raději méně, než více. Přidat se dá vždy. Takže? Když už makeup – tak s tvářenkou. Nemůžeme přece vypadat jako tělo bez duše.;-)

A poslední produkt?:-) Jasně – nesmí chybět řasenka. Řasenky pomohou prohloubit váš pohled. Pro denní líčení můžete nalíčit například jen horní řasy a efekt bude přirozenější. Pokud jste světlý typ, tak můžete zvolit například i hnědou řasenku. Vaše oči jsou oknem do duše, tak je nezapomínejte zvýraznit. Vyvarujte se ale tvrdých kontur v podobě černých tužek, ty už vážně nejsou moc in.;-)

A že jsem zapomněla na rty? Nezapomněla. Jen je nemusíte pro dokonalý makeup příliš zvýrazňovat. Bude stačit například tónovaný balzám, který dodá mírný lesk a přirozený vzhled.

Mužům se líbí více ženy upravené, ale ne zmalované. Takže, až se budete připravovat na rande a před sebou budete mít kosmetickou taštičku s make-upem, tvářenkou, bronzerem, rozjasňovačem, řasenkou, stíny na oči, tekutou oční linkou, rtěnkou, leskem a dalšími potřebnými věcmi, tak z toho použijte raději půlku.:-) Muži to ocení.. Pak, hlavně po ránu.;) 

1 Fotografie
Návod na dokonalý a přirozený make-up 1
Další články