Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Češi dožeňte svůj styl!

Češi dožeňte svůj styl!
Foto: thefashionbubble.tumblr.com
Autor: Veronika Čapková

7. leden 2015 21:52

"Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku, každý věří, protože, je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka, kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká" zpívají pánové Voskovec a Werich. Ale není to trošku úzkoprsé? Vždyť do nás všechna média cpou, že není důležité, jak vypadáme, ale jací jsme uvnitř. Já si však myslím, že je v tom hluboká pravda. Ne, nejsem povrchní. Hned vám vysvětlím proč.

To, co člověk nosí na sobě, bylo odjakživa bráno jako znak něčeho. Nejdřív se díky svrškům od sebe oddělovali bohatí a chudí (hodně, hodně dlouho), potom stále bohatí a chudí, ale přidala se k tomu příslušnost k různým názorovým skupinám, jako jsou punkáči, rockeři ale také emáci, hopeři či gothici. Na první pohled mělo být všem známo, kdo jste, za čím si stojíte a i co posloucháte za muziku. A mně teď poslední dobou je do breku, když se podívám na tu módní šeď v ulicích. Mám pocit, že si všechny ženy nakoupily jen legíny, delší černou bundu, černou kabelku a černé vysoké kozačky. Jen se kolem sebe rozhlédněte, jsou k nerozeznání. A to je škoda. Vždyť právě styl oblékání, je způsob, jakým se prezentujeme před svým okolím. Jistě, legíny a černé kozačky jsou sázka na jistotu, ale na dost nezajímavou a nudnou jistotu. Tak proč nebýt trošku odvážnější? Není to otázka peněz, nejlepší kousky naleznete stejně vždy v sekáči. Tak se nebojte dámy a ukažte světu, že jste originální. Zapátrejte v šatnících a udělejte si z oblékání svůj nový koníček. Je to velká věda, skombinovat vše k dokonalosti. Nač by jinak existovali stylisti? A kdo jsou nejodvážněji (nejlépe) oblékané celebrity? Na to se pojďme podívat společně.

Lady Gaga

Šílená, bláznivá, extravagantní – to je Lady Gaga, módní ikona, které není rovno. Dá se říct, že tahle dáma by si na sebe vzala asi cokoli (její masový obleček to dokazuje). A co je důvod tohoto originálního stylu? Lady G v jedné americké show prozradila, že byla jako malá ve škole šikanována pro svou odlišnost. Proto teď nechce skrývat, čím je a to samé chce i od svých fanoušků. Protože, jak říká, člověk by se měl cítit hlavně přirozeně. Na tom něco bude, že? A za tohle uvažování my tleskáme.

Rihanna

Další zpěvačkou, která se provokativního oblékání nebojí, je beze sporu tahle barbadoská diva. I ona čile zaměstnává módní redaktory po celém světě. Její občas prapodivné kombinace materiálů a střihů sice bijí do očí, ale Rihanna se v tom cítí, zdá se, pohodlně. A přiznejme si to, jsou ženy, kterým sluší i pytel od brambor. Závidíme…

Katy Perry

Katy vždy sázela na praštěnost jak v oblékání, tak v chování. Její oblékání sice občas připomíná spíše starší desetiletí a od sexy stylu má opravdu daleko, ale originalitě se meze nekladou. Mně asi navždy zůstane v hlavě obraz téhle zpěvačky s modrou parukou a špičatou podprsenkou, ze které tryská ohňostroj (klip k písničce California Girls).

Jak je vidět, tyhle zpěvačky se toho rozhodně nebojí. Nebudu vás přemlouvat k oblékání ve stylu Lady Gaga, nejspíše by na vás totiž nějaký hodný soused zavolal eskortu z blázince, ale k tomu, abyste byly své, vás přemluvit chci. Nikdy totiž nebude vypadat lépe, než když se budete cítit dobře ve své kůži.

A aby z toho pánové nevyšli zkrátka, pár rad pro vás:

  • Nakupte si deodorant

Můžete mít oblek za statisíce, ale pokud budete páchnout potem, tak ve vaší společnosti stejně nebudeme chtít být. Prostě ne…

  • Špinavé boty

Mít čisté boty je zkrátka základ, špinavá obuv je neomluvitelná. Tečka.

  • Bílé ponožky k černému obleku

Je mi líto, že vám musím oznámit, že móda a lá Michael Jackson je pasé. Takže přípustné jsou jen černé ponožky, bez výjimky.

LADY GAGA

RIHANNA 

KATY PERRY

4 Fotografie
Češi dožeňte svůj styl! 1
Lady Gaga
Rihanna
Katty Perry
Další články