Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Když kapesné, výplata či podpora v mateřství nestačí...

Když kapesné, výplata či podpora v mateřství nestačí...
Foto: Jess Pac
Komerční článek
Autor: Iren

6. leden 2015 19:44

Jste mladí a neklidní? Nestačí vám kapesné od rodičů, protože jít do kina, kavárny, na diskotéku nemůžete, kdy se vám zachce? Nebo patříte právě k oněm maminkám na mateřské dovolené, co po dobu tří roků budou obracet každou korunu, kterou mají za něco vydat? Možná ale patříte do kategorie starších, jimž bohužel odměna za vykonanou práci nebo důchod stačí jen tak tak na pokrytí všech základních životních výdajů…

Společným jmenovatelem je brigáda

Přivýdělek z brigády se prostě hodí mnoha lidem s momentálně nevyhovujícím příjmem. Často nepohrdnou ani krátkodobou činností nebo jednorázovou aktivitou, ovšem v některých lokalitách je skutečně těžké najít jakoukoli, byť i špatně placenou, výpomoc. Možná však problém bude tak trochu někde jinde, například nedostatek informací nemusí nutně znamenat nedostatek možností přivydělat si.

V každé lokalitě je to jiné

Patříte-li ke studentům, maminkám nebo důchodcům, kteří poptávají práci a hledají třeba brigády v Blansku a okolí, neházejte předčasně flintu do žita. Naopak, mějte oči i uši otevřené. Můžete a nemusíte obcházet místa ve vaší lokalitě, dobře mířenou trefou do černého je spíše hledání za pomocí pracovních portálů. Takové nárazové letní brigády a jednorázové sezónní aktivity najde každý, kdo pracovat opravdu chce. Ze široké nabídky, počínaje roznášením letáků, doplňováním zboží v obchodech nebo vykonáváním jednoduchých manuálních prací až po výpomoc v kuchyních, s hlídáním dětí, venčením psů, práci na PC a brigády z domu nebo doučování, si pak každý vybere podle svého gusta, finančního ohodnocení, podle individuální dostupnosti.

Pojďte „ven“!

Kdo je odvážný a trpělivý, najde v rybníčku pracovních příležitostí právě tu, která uspokojí jeho nároky i potřeby, získá prvotní potřebný rozhled a zkušenosti. Komu blanenské, respektive české vody již nestačí, lákají ho brigády v zahraničí, zná jazyk a má možnost vycestovat, pak jeho dveře jsou otevřené skutečně dokořán. Při hledání právě té vaší brigády „na tělo“ nezapomínejte, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Přesto, že se to nezdá, práce je stále dost. A vězte, že vytrvalost je vlastnost, která se vyplácí!

1 Fotografie
Když kapesné, výplata či podpora v mateřství nestačí... 1
Další články