Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Tři nejlepší přípravky na suché vlasy za pár korun? Známe je!

Tři nejlepší přípravky na suché vlasy za pár korun? Známe je!
Foto: Betsy Jons
Autor: Markéta

6. leden 2015 18:52

Krásný den milé dámy a čtenářky našeho super Laskomat magazínu. Každý člověk má jiný typ vlasů. Někdo má vlasy krepaté, suché, jiný rovné, nebo kudrnaté, či zplihlé, rychle se mastící… Vždy si na vlasech něco najdeme a nikdy s nimi nejsme spokojeny. Čím to je? A proč se nám líbí vždycky více vlasy naší kolegyně, kamarádky, sousedky, než ty naše vlastní?:-) Dneska se naše on-line seznamka zaměří na vlasy suché. Co teda s nimi? Jak jim dodat šťávu?

Když píši o suchých vlasech, tak píši opravdu z vlastní zkušenosti. Vlasy si mohu umývat, třeba dvakrát do týdne a přesto nepůsobí mastně. Když je zmáčknu v dlani, tak cítím, jak „křupou“. Když je rozčešu, tak díky mírné vlnitosti mám na hlavě krepaté „afro“. Máte to podobně? Za svůj dlouholetý boj se suchými vlasy jsem vystřídala spoustu přípravků a dnes vypíchnu tři z nich.

Prvním je kokosový olej. Kokosák je na suché vlasy opravdu slast. Ať jako maska na celé vlasy, nebo do konečků po umytí, nebo třeba každý večer před ulehnutím ke spánku, promnout konečky v kokosáku. Fakt stojí za vyzkoušení, ale bacha na množství. Musíte to vychytat. ;) K sehnání v různých objemech v drogériích, nebo na internetu a 150 korun vám postačí.

Druhý přípravek je Gestil Wonder. Gestil, aneb býčí žlázy, je maska na suché, melírované vlasy, vlasy po trvalé, nebo vlasy poškozené. Použití minimálního množství vlasům pomůže a viditelně je zlepší a hydratuje. U Gestilu se také musí vychytat množství, protože po něm vlasy rády plihnou. Sehnat se dá na e-shopech nebo i v některých drogériích. Jeho objem je většinou 300 ml nebo 500 ml a cena kolem 150 až 250 korun.

Dalším přípravkem je můj oblíbenec za poslední dobu, tedy vlasová kúra Arganový olej od Swiss O.Par. Tato maska je určena pro suché vlasy bez lesku a musím říci, že je opravdu dobrá. Vlasy se zdají být hydratovanější a nejsou tak vysušené. Ve složení jsem arganový olej opravdu našla. Dokonce tato maska neobsahuje silikony, takže pokud jste jedna z těch, které si na tyto složky v kosmetických přípravcích dáváte pozor, tak tady máte zelenou. Tato maska je k sehnání v drogériích a její cena se pohybuje kolem 50 korun za 200 ml. To je celkem fajn, nemyslíte?

K suchým vlasům přistupujte s péčí. Nikdy vlasy nečesejte silou a netrhejte je, dejte tomu čas a trpělivost. Nechoďte spát s mokrými vlasy, dejte si načas a vymyslete, kdy vám jsou schopny uschnout volně doma. Omezte fénování a žehlení vlasů, protože jim to dává zabrat. Když už vážně musíte fénovat, tak použijte chladný vzduch a když žehlit, tak použijte ochranné přípravky.

Važte si svých vlasů, hýčkejte je a zbytečně netrapte. Ne nadarmo jsou vlasy korunou krásy a muži si to myslí taky.;) 

4 Fotografie
Tři nejlepší přípravky na suché vlasy za pár korun? Známe je!   1
Kokosový olej
Gestil Wonder
Vlasová kúra Arganový olej od Swiss O.Pa
Další články