Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vánoční songy, které vás chytnou za srdce

Vánoční songy, které vás chytnou za srdce
Foto: timewarpwife.com
Autor: Veronika Čapková

15. prosinec 2015 01:25

Kdybych neměla doma kalendář, asi bych nevěřila, co je za roční dobu. Věřte mi, že střetnout se se včelou v nelítostném souboji v druhé polovině prosince, se mi ještě až doteď nepodařilo. A dojít si na zahrádku pro čerstvou petržel zrovna tak. Ale je to opravdu tak a za pár dní tu mám Vánoce. Tak si nenechte zkazit tu krásnou předsváteční atmosférou něčím tak nedůležitým, jako je počasí. Raději se zachumlejte pod deku (i když se pod ní budete nejspíš potit), uvařte si šálek dobrého punče (i kdy jste pořádně zahřátí i bez něj), zapalte si svíčky a pusťte si nějakou hezkou vánoční hudbu.

Ježíšek panáček a nošení novin je sice nezapomenutelná klasika, kterou si neodpustíme zabroukat žádné Vánoce, ale teď na ně na chvilku zapomeňte. Já vím, co je český, to je hezký, ale není na škodu si trochu rozšířit obzory a nacucat něco světového. I největšího příznivce „Rybovky“ unaví, když si ji bude poslouchat pořád dokola. Není lepší tedy z ní udělat něco slavnostnějšího, co si pustíme jen ve sváteční Štědrý den, a do té doby si zpříjemňovat čekání na Ježíška a jeho plný ranec dárků pořádnou vánoční náloží těch nejoblíbenějších světových koled? Pojďte s námi nahlédnout do hitparády toho nejlepšího a zadrnkejte si se slavnými hlasy něco o vánoční atmosféře třeba u smažení kapra.

Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You

Co by to bylo za Vánoce, kdyby tahle skladba, která je spjata se sváteční dobou už od roku 1994, nezazněla v rádiu? Sice se povídá, že hlasový projev téhle zpěvačky už není to, co býval, ale v téhle baladě by svým zpěvem ještě mohla lámat skály. A nejenom ona. Troufám si tvrdit, že nejen mě zaujala holčička, která si střihla All I Want For Christmas Is You při vánoční besídce ve filmu Láska nebeská.

Wham! - Last Christmas

Jen málo jaký song dokáže vyvolat tak silné emoce jako Last Christmas od britského dua George Michaela a Andrewa Ridgeleyho. Sice podle jednoho bulharského internetového deníku zvítězila na celé čáře jako neotravnější vánoční odrhovačka, která většině Bulharů leze doslova krkem, ale to nic nemění na tom, že k svátkům tak nějak už patří a nejspíše bude patřit ještě spoustu let. I když uvěřit Georgovi lásku, kterou vyznává kudrnaté dívce na vánočním večírku, je dost těžké…

Band Aid 30 - Do They Know It's Christmas?

Tahle píseň vskutku vyjadřuje vše, čím by Vánoce měly být. Ať se to nezdá, tak opravdu dárky i přes tvrzení Grinche, nejsou podstatou Vánoc. Tou by měla být dobročinnost a schopnost si vzpomenout, i když jen jednou do roka, na ty, kteří nemají takové štěstí jako my. Zdám se vám patetická? Ale i to k tomu patří. Píseň Do They Know It's Christmas?letos poznala již svou třetí oficiální verzi. Oproti originálu z roku 1984 text odkazuje k boji proti zákeřné ebole a seznam vystupujících je samozřejmě také obměněný. Skladba je ke koupi na iTunes a veškerý zisk z jejího prodeje podpoří boj proti této nemoci. Takže kupujte, kupujte, kupujte…

Happy Xmas (War Is Over) – John Lennon

Já nevím, jak vám, ale mně vždy tahle skladba připomene, že Vánoce by opravdu měly být především svátkem klidu a míru. Nese totiž v sobě jasné poselství lásky. Asi i proto se tato píseň drží na předních příčkách vánočních hitparád už několik desítek let.

White Christmas – Bing Crosby

A nakonec ta nejklasičtější klasika, která Vánoce doprovází po mnoho generací. Málokdo však ví, že poprvé se objevila ve stejnojmenném muzikálu společně s dalšími písněmi Binga Crosbyho.

Celý tým Láskomatu vám přeje krásné Vánoce!

Ať jste obklopeni jen dobrými lidmi a ať sami jste dobří.

Ať nikdo z vás není sám.

Ať jste šťastní, zdraví, milujete a jste milováni.

Ať přestanete litovat toho, co nemáte a začnete si vážit všeho, co máte.

A především, ať najdete svou spřízněnou duši, protože nakonec je vždy láska to nejdůležitější, co můžeme mít.

Budeme rádi, když vám s tím pomůže třeba právě naše seznamka :-)

1 Fotografie
Vánoční songy, které vás chytnou za srdce 1
Další články