Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Pět nej filmů, které u vás zaručeně vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru

Pět nej filmů, které u vás zaručeně vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru
Foto: designserendipityinteriors.com
Autor: Veronika Čapková

17. prosinec 2014 21:32

Vánoční stromečky, cinkání zvonečků, vůně svařáku, cukroví a čerstvě upečeného trdelníku- všechny tyhle věci k zbláznění miluju. Normálně tak sentimentální nejsem, ale ty všudypřítomná světýlka a hrající koledy mě vždy zkrátka dostanou do sváteční nálady. Pokud tedy potkáte na ulici v tuhle dobu holku, která se bude na všechny šťastně zubit a všem prodávajícím u stánků přát šťastné Vánoce, s největší pravděpodobností to budu já. Nejsem blázen, nebojte, jen nadšený "christmasholik".

Kromě všech exkluzivních vůní, zvuků, světýlek, ale i přecpaných obchodů, kapsářů a krachu vašeho účtu, patří k těmto svátkům i nepochybně vánoční filmy. Společné mají mnoho. Jsou plné rodinné pohody, lásky, štěstí a vždy skončí dobře. To hlavní však je, že vás při jejich sledování přímo zbourají vánoční atmosférou a dojmou i kdejakého tvrďáka. Nevěřím nikomu, kdo řekne, že neuroní slzičku u scény z filmu Sám doma, kdy Kevinova maminka přes všechny útrapy dorazí na Vánoce domů a on je nemusí trávit sám. Máte také svůj oblíbený film s touhle tématikou? Pokud ne, pojďte si s námi najít svoje vlastní vánoční klišé. Připravila jsem pro vás seznam těch nejoblíbenějších.

Sám doma

„Harry, jdu do baráku!“ Kdo by neznal tuhle legendární větu z dnes již kultovního filmu Sám doma. Dokonce na její počest vznikla stejnojmenná stránka na Facebooku, která nyní čítá již přes 55.000 fanoušků. Ale těchto hlášek a vtipných momentů je ve filmu celá řada. Útrapy malého Kevina, kterého rodiče zapomněli doma a aby toho nebylo málo, tak si právě tento dům vyberou k vykradení tak trošku neschopní zlodějíčkové, jsou prostě úžasným vánočním filmem. Pobaví vás zas a znova. Dokonce, i když ho znáte celý už nazpaměť.

Zázrak v New Yorku

Sice, tak jako většina Čechů, zuby nehty hájím našeho Ježíška a nejraději bych všechny ty čokoládové Santa Clause z regálů obchodů vymazala, ale tenhle film, i když tu hraje stařík v červeném hlavní roli, mě dostal. Vánoční atmosféra zkrátka udělá svoje a tak i já při sledování Zázraku v New Yorku zanechám protiamerického tažení a spolu s ostatními s úžasem koukám, jak se neskutečně milý stařík jménem Kriss Kringle snaží při soudním líčení dokázat, že je Santa Claus. Nemožné? Uvidíte však, že je to stejně těžké, jako dokázat pro jeho odpůrce, že jím opravdu není.

Láska nebeská

Je to už sedm let, co jsme dostali od režiséra Richarda Curtise tento vánoční dárek. Nebudu vám lhát, je to kýč nejkýčovitější, ale tak nějak vám to u tohohle filmu vadit nebude. Tahle mozaika happyendem  končících příběhů, které se stanou jak jinak než o Vánocích, zcela určitě dojme i největšího odpůrce růžovoučké romantiky. Láska nebeská vás navíc zbaví deprese, nabije pozitivní energií a ke konci budete určitě všichni společně s Billym Mackem zpívat Christmas Is All Around.

Vánoční koleda

Přiznávám dopředu, že tenhle příběh se stal mojí srdcovou záležitostí už v pubertě, když jsem si poprvé přečetla předlohu od Charlese Dickense pro nespočet následujících filmových verzí. Skrblík Ebenezer Vydřigroš zaujal mnoho a mnoho režisérů a já viděla všechny jejich počiny, ale, podle mého názoru, nejlepší verze je stejně ta nejmladší z roku 2009 od režiséra Roberta Zemeckise. Také pro své filmové kouzlení ulovil takové herce jako je Jim Carrey, Cary Oldman nebo Colin Firth, kteří tam vystupují v animované podobě, pohrál si s technikou a půjčil si ty nejkrásnější vánoční balady od Bocelliho. A jak jinak to mohlo dopadnout, než dokonale.

Ukradené Vánoce Tima Burtona

A na úplný konec jsme si pro vás nechala opravdový klenot pro všechny, kteří už mají dost toho adventního času plného lásky, klidu a pohody. V tomhle filmu nic takového opravdu nehledejte. Je to tak trochu jiná vánoční podívaná. Najdete tu však skvělý mix černého humoru, úžasných písniček Dannyho Elfmana a precizně sladěné prostředí. Navíc si na své přijdou i odpůrci Santy Clause. Ten je tu sprostě okradený o saně, soby i velký pytel. Pokud jste tedy spíše na temné pohádky, Ukradené Vánoce jsou film podle vašeho gusta.

1 Fotografie
Pět nej filmů, které u vás zaručeně vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru 1
Další články