Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vražedné čínské pochutiny – jídla jako ze sci fi filmů!

Vražedné čínské pochutiny – jídla jako ze sci fi filmů!
Foto: chinahush.com
Autor: Lorettine

15. prosinec 2015 01:25

Až si zase jednou budeme stěžovat, že v Česku se nám prodávají nekvalitní potraviny za neúměrně vysoké ceny, vzpomeňme si minutou ticha na své čínské bratry a sestry, kteří jsou nuceni jíst více náhražek (a nutno podotknout, že mnohem „děsivějších“) než kdokoli jiný. Zveme vás na ochutnávku modře fosforeskujícího vepřového a na knedlíčky z kartonu!

…A těmi bychom i začali. Kartonové taštičky. Ve většině restaurací s názvy tak zapeklitými, že je ani nevyslovujeme, je najdete pod názvem typu „vařené vepřové taštičky“, apod. Čínští pouliční prodavači vyvinuli revoluční metodu, jak zákazníka oblafnout, aby si myslel, že jí vepřové, a oni přitom ušetřili. Masovou náplň začali jednoduše vyrábět z kartonu. Z prachobyčejné lepenky. Fakt! A že to trvalo, než se jim na to přišlo! Karton se rozmočí, přidají se notné dávky chemických přísad a dochucovadel. Vzniklá masa se pak nakrájí a naplní do taštiček. Přidává se do ní jen malá část pravého masa, to aby to působilo realisticky. Přeci jen byste si nejspíš všimli, že jíte okořeněný papír :-).

Vypadají i chutnají jako vejce. Skořápku mají z křupavého vosku a žloutek napuštěný kyselinou citrónovou. Dají se rozkřápnout do misky a usmažit. Bez nějakého bližšího zkoumání jejich identitu nezjistíte. V kostce řečeno vše nasvědčuje tomu, že jsou to vejce, ale skutečnost je nemilosrdná – vejce to rozhodně nejsou! :-) Tato kauza je relativně aktuální, možná se nějaká ilegální vejce-nevejce distribuují ještě dodnes. Tak pozor!

Jste Číňan a máte chuť na vepřový steak? Tak je dost možné, že jako bonus dostanete k masu relativně přírodní světelný generátor, díky němuž ušetříte peníze za světlo! Ne, vážně. Na osvětlení místnosti by to asi nebylo, ale v Číně se opravdu lze dostat ke svítícímu masu! Je totiž infikované jistým druhem fosforeskujících bakterií, ve tmě produkují fosforeskující modré světlo! No, holt nikdy nevíme, jestli se nám po jídle náhodou nerozsvítilo v té hlavě. Nebo spíš v břiše :-).

Světélkující vepřová kýta – budiž. Z jiné planety. Pokud ale preferujete hovězí, riskujete ještě více. Ne, nedělá se z lepenky. Ale zato z krysího nebo liščího masa rozhodně. Případně jsou schopní vykouzlit hovězí biftek i z mrtvých slepic (slepice Číňané mimochodem často a rádi „převlékají“ za husy – to jen tak na okraj, jakým způsobem tomuhle zákazníci naletí, to je opravdu záhada) – a do jeho prostředku rozklepnou jedno to umělý vejce, aby to stálo za to.

Na závěr si dáme hrstičku vlašských ořechů. Ty je v Číně lepší kupovat loupané. Pokud si totiž při vší dobré vůli koupíte ty ve skořápce, tak se dost možná stane, že si do cukroví nenamelete ořechy, ale třeba cement s papírem! Ono je totiž docela výhodné prodat ořechy dvakrát – jednou vnitřek, a podruhé skořápky. Po vydloubnutí jedlého prostředku je totiž neuvěřitelně triviální a časově naprosto nenáročné skořápky naplnit cementem, který jsme pochopitelně předem zvážili, aby odpovídal váze plodu, a přidat vždy malé kousíčky papíru, aby suchý cement tolik nehrkal. Je také nutné ořechy pořádně umýt, aby od toho cementu nebyly upatlané – to by asi nepůsobilo zrovna lákavě. Aneb není nad to se podrbat levou rukou za pravým uchem.

Takže teď už víte, že zelený maso je sice fuj, ale asi je pořád míň fuj, než maso z mrtvých krys, anebo s fosforeskujícími bakteriemi. A stálo by za zvážení, zda je horší jíst vejce s bílým žloutkem od šestatřicetidenních zdrogovaných kuřat, anebo zda by chutnala líp omeleta z něčeho, co má od vajíček na míle daleko. Tak asi dobrou chuť! :-)

5 Fotografií
Vražedné čínské pochutiny – jídla jako ze sci fi filmů! 1
Taštičky z kartonu
Umělé vejce
Krysí maso
Oříšek s cementem
Další články