Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Užijte si večírek s medvědem – ten zábavu nikdy nezkazí!

Užijte si večírek s medvědem – ten zábavu nikdy nezkazí!
Foto: www.medvedi-krev.cz
Komerční článek
Autor: Mirka Macháček

14. prosinec 2014 19:35

Přestože se s nimi už v našich lesích nepotkáme, v každém z nás se skrývá animální strach z dávného vládce naší přírody – medvěda - obrovské šelmy, která při ochraně svého života či života svých mláďat neváhá použít ostré zuby, pevné drápy či svou medvědí sílu. Všichni známe medvěda grizzly, medvěda hnědého, medvěda bílého. Věděli jste ale, že existuje růžový medvěd?

Tohoto medvěda se však není třeba bát, toho si můžete klidně pozvat na svůj večírek, mejdan či párty. Růžový medvěd je letošní novinka, víno pocházející z vinic v Trácké nížině, kde se vyrábí i jeho slavnější bratři – červené víno Medvědí krev a bílé víno Bílý medvěd.

Kvalitní víno rubínové barvy Medvědí krev je u nás velmi dobře známo a každý ví, že jeho kolébkou je Bulharsko. Na zdejších vinicích slunce svými paprsky laská nejen kvalitní odrůdy Merlot a Cabernet Sauvignon, jejichž smíšením vinaři získávají Medvědí krev, ale také odrůdu Chardonay, která je matkou vína Bílý medvěd, a odrůdu Merlot, ze které nově vzniká Růžový medvěd. V České republice lze ochutnat všechny tyto druhy vín, a to díky společnosti PeMaP s.r.o., která z Bulharska dováží různé delikatesy již od roku 1992.

Stejně jako existuje více barev medvědího vína, existuje i mnoho způsobů jejich využití. Nejedná se jen o elegantní a chutný doplněk oběda či večeře. Víno se již po tisíciletí považuje i za lék, což potvrdily mnohé moderní vědecké studie. Červené víno se navíc nemusí servírovat pouze při pokojové teplotě, ale také horké.

Horké nápoje jsou hitem především nyní, v chladném počasí, kdy se brzy stmívá. Z vína Medvědí krevmůžete připravit kořením vonící svařené víno s tajemný názvem Černá kočka. Svařte Medvědí krev, zázvorovou limonádu a špetku skořice a získáte nápoj, který rozproudí krev a navodí atmosféru pohody.

Užijte si večírek s bulharskými víny s medvědem na etiketě – ten zábavu nezkazí.

2 Fotografie
Užijte si večírek s medvědem – ten zábavu nikdy nezkazí! 1
Medvědí krev
Další články