Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zkrášlení a zpevnění nehtů s gel lakem

Zkrášlení a zpevnění nehtů s gel lakem
Foto: Wagner Macedo
Autor: Markéta

12. prosinec 2014 21:27

Krásný den milé dámy. Naše ruce a zejména nehty jsou mezi ženami věčně diskutované téma. Snad každá z nás chce mít krásné, pěstěné a celkově hezky upravené nehty. Ty šťastné mají své přírodní nehty pěkné, ostatní to dohánějí různými jinými alternativami, jako jsou například nalepovací nehty či nehty gelové nebo akrylové. Další možnou metodou zkrášlení a zpevnění nehtů je tzv. metoda gel lak. Na tuto metodu si dneska s Laskomatem posvítíme. Zajímá vás? Čtěte dál! ;-)

Co že to ten zmiňovaný gel lak je? Gel lak je poměrně nová metoda úpravy nehtů na českém trhu a její funkce je postavena na skutečnosti, že se gel lak nanáší na přirozené nehty, které má za úkol zpevnit, nikoliv však prodloužit. Metoda je naprosto jednoduchá, je u ní snadná aplikace a i poměrně snadno se dá z nehtů odstranit. Její další výhoda je ta, že se nehet před aplikací gel laku nebrousí (jako je tomu například u gelových nehtů), tedy jeho povrch se nepřirozeně nenarušuje. Jak si to představit v praxi? Jednoduše, jako kdybyste si lakovaly nehty. V podstatě hmota, která se nanáší na nehty, má vlastnosti takové, že vypadá jako lak, ale mechanickou odolnost má jako gel. Další výhoda je také to, že toto „nalakování“ vydrží dva až tři týdny, avšak velmi důležitým faktorem ve výdrži je kvalita vlastních nehtů.

Pokud by vás snad barva omrzela, tak se mohou barvy jednoduše měnit. Výběr barev gel laků je podobný, jako výběr obyčejných laků. Další pozitivum je to, že barva na nehtech je opravdu sytá, neolupuje se a její intenzita vydrží po celou dobu tří týdnů. Gel lak se ale může překrýt také klasickým lakem, což znamená, že se nehty mohou gel lakem pouze zpevnit a poté si můžete střídat barvy pomocí klasického laku jak je libo a vyjde vás to podstatně levněji.;-)

Jediným problémem s aplikací a s finanční zátěží, pokud byste chtěly takto upravovat nehty doma, je UV lampa, protože gel lak neschne na vzduchu a každá vrstva se musí vytvrdit pomocí UV lampy. Dříve byla tato metoda výhradně službou nehtových studií, nicméně firmy zaměřující se na metodu gel laku (např. Sally Hansen), přišly na trh se speciálními sety gel laků a UV lamp, které můžete sehnat již i klasicky v drogériích.

Gel lak se dá z nehtů odstranit dvěma způsoby. První z nich je odpilování gel laku pilníkem, avšak musíte dát pozor na to, abyste si neodpilovaly i vlastní nehet. Druhou volbou je použít speciální acetonový odstraňovač, který se aplikuje na nehet, ten se pak obalí alobalem, nechá se 15 minut působit a poté se pomocí pomerančového dřívka sloupne.

Pokud byste tedy chtěly nehty zpevnit, ale nepotřebujete je prodlužovat, nebo prostě nechcete nehty gelové/akrylové, tak pro vás bude gel lak ideální volba.;-) Směle do toho. 

1 Fotografie
Zkrášlení a zpevnění nehtů s gel lakem  1
Další články