Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Kam vyrazit na nejkrásnější vánoční trhy v Evropě?

Kam vyrazit na nejkrásnější vánoční trhy v Evropě?
Foto: Ruth Geach
Autor: Zuzana K.

8. prosinec 2014 16:58

Chcete nasát tu pravou vánoční atmosféru a už vás nebaví tradiční náměstí v Praze či jiném českém městě, ve kterém žijete? Utečte za hranice všedních dnů a vychutnejte si Vánoce jinde. Nejen, že je to nesmírně osvěžující, ale také si rozšíříte obzory co se týče nabídky zboží.

Norimberk

Vánoce, Vánoce přicházejí! Nezaměnitelná vůně svařeného vína a rumového punče nebo třeba také pražených mandlí. V Norimberku, který přes Vánoce navštíví každoročně kolem 2 milionů lidí, vás omámí všudypřítomná vůně. Vánoční atmosféra vás zde zcela pohltí. Bývá tu poměrně husto, připravte se tedy na to. Trhy se pořádají na náměstí Hauptmarkt u kostela Panny Marie a svatého Sebalda. Hlavním symbolem je tu vánoční anděl, který každým rokem slavnostně vánoční trhy otevírá. Až 200 stánků nabízí vánoční zboží. Nezapomeňte ochutnat místní specialitku – norimberské perníčky a biskupské chlebíčky.

Vídeň

Vánoční trhy ve Vídni jsou skutečně dlouholetou záležitostí a velkou tradicí. Říká se, že úplně první neoficiální stánky s prodejem se objevily už v roce 1298 za Albrechta I. Od té doby se sice koncept trhů a také druh nabízeného zboží změnil, ale atmosféra zůstává stejně kouzelná. V dnešní době můžete najít 20 oficiálních trhů, probíhajících v centru Vídně. Zakoupíte tu sezónní dárky nebo třeba něco na zub. Před tím, než sem vyrazíte, navštivte oficiální stránky trhů a zjistěte, co se kdy koná. Dost možná se vám podaří zhlédnout nějakou zajímavou událost nebo koncert. Vánoční Vídeň je pro mnohé Čechy tradičním vánočním výletem, bez kterého si Vánoce neumí představit.

Stockholm

Ať už máte rádi tradiční nebo současnou vánoční atmosféru, zde si přijdete na své. Vybírat můžete z široké nabídky různého zboží, dát si vynikající a nezaměnitelný grog a zakusovat ho perníčkem, a zanakupovat si pod těmi nejhezčími vánočními dekoracemi, které rozsvítí město každý rok. Naprostou nutností je navštívit tradiční staroměstský trh ve Stortorgetu, který probíhá již od roku 1915, a ochutnat nějaké ty sladkosti či sýr, koupit krásné dřevěné dárky nebo další jiné unikátní ručně vyráběné zboží pro své blízké. Stockholm je známý tím, že tam nezažijete ani tolik shonu, jako spíše pohody.

Manchester

V Manchesteru najdete světově proslulé vánoční trhy, které jsou zároveň těmi největšími a nejlepšími v celé Velké Británii. Máte-li rádi anglickou atmosféru, kromě spousty stánků si užijete nádhernou britskou architekturu a také vytříbenou módu. Nezáleží, kolik je tu pod nulou, lidi budou styloví i kdyby padaly trakaře. Stačí se jen dívat kolem sebe a domů se budete vracet osvěženi a inspirováni. Určitě se zastavte na Albert Square a projděte se nádherně zdobenými ulicemi jako třeba King Street nebo New Cathedral Street. Minimálně 300 stánků vám nabídne hračky, dárky, šperky či různé klasické britské pochoutky a pokrmy.

Londýn

Na londýnských vánočních trzích najdete plno unikátních dárků od ručně vyrobených věcí přes bytové doplňky či knihy až po módní kousky. V krásně zdobených dřevěných chatičkách, které tvoří tu správnou atmosféru na Southbank Centre, jistě pořídíte ty pravé vánoční dárky. Obří kolotoč, které nelze přehlédnou, dodá vaší návštěvě ten správný šmrnc a hlavně skvělý výhled a příjemné pozadí všemu, co se odehrává. Cesta do Londýna zabere sice trochu déle a budete to muset vzít nejspíše letadlem, ale ta podívaná skutečně stojí za to!

Drážďany

Zavítáte-li do Saska, vánoční trhy v Drážďanech pro vás budou nezapomenutelným zážitkem. Užijete si nejen překrásnou atmosféru Vánoc, ale stejně jako další města nabízí Drážďany plno kulturních záležitostí. Nenechte si ujít návštěvu hlavního tradičního trhu Striezemarkt, který se poprvé konal už v roce 1434. Jestli milujete Vánoce, budete milovat i Drážďany! Až ucítíte typická pečená jablka, budete si jisti, že jste pro letošní předvánoční zájezd zvolili tu správnou destinaci.

Bolzano

Milujete letní Itálii? Pak věřte, že stejně kouzelná vám přijde i na sněhu před Vánoci. Bolzano bylo už od dávných dob křižovatkou obchodních cest. Tolik proslulé a typické kořeněné vůně, linoucí se ze všech stran, spousta světel a dekorací, italská muzika v pozadí – příchod Vánoc nemůže znít lépe! V Bolzanu se projdete krásnými úzkými ulicemi, dáte obdiv architektuře plné podloubí, a náměstíčko si zcela jistě také zmailujete. Máte-li rádi Vánoce tradiční, rozhodněte se pro toto středověké městečko. Kulisu majestátního dolomitského pohoří během vánočního nakupování už nic nepřebije.

Vánoce se blíží, užijte si jejich příchod! Pokud se vydáte na výlet do některého z Evropských nebo dokonce světových měst, pochlubte se nám fotkou třeba na našem Facebooku. Krásné předvánoční období přeje celý tým Laskomatu.

8 Fotografií
Kam vyrazit na nejkrásnější vánoční trhy v Evropě? 1
Trhy v Norimberku
Trhy ve Vídni
Trhy v Manchesteru
Trhy ve Stockholmu
Trhy v Londýně
Trhy v Bolzano
Trhy v Drážďanech
Další články