Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Víme, jaký střih zimního kabátu bude lichotit tvé postavě!

Víme, jaký střih zimního kabátu bude lichotit tvé postavě!
Foto: VanBergen Model Photog
Autor: Zuzana K.

1. prosinec 2014 12:09

Ať už jste jakýkoliv typ, vězte, že můžete najít ideální střih kabátu, který bude lichotit vaší postavě. Přinášíme pár tipů, na které kabáty byste se měly, milé dámy, zaměřit, vlastníte-li tu či onu postavu.

Drobná a hubená - Taková Michelle Williams rozhodně ví, jak na to! V jejím šatníku se nachází dvouřadové kabáty, které postavu opticky vylepší. Máte-li tento typ postavy i vy, vybírejte kabát, který je dlouhý maximálně po kolena nebo kratší. V delším byste se ztratili a už by vás nikdo nenašel. Příliš dlouhý kabát z váš vytvoří nudli. Parádní volbou jsou také kabáty, které mají nějaký jedinečný načechraný a bujný prvek u krku, ať už umělou kožešinu nebo zkrátka jen maxi límec. Tento look navíc přidá luxusního dojmu. Ty ženy, které vlastní drobnou postavu, se můžou klidně zachumlat do obřího maxi kabátku. Pozor ale dejte, aby vám odpovídala délka rukávů a nepůsobily jste, jako když nosíte kabát po babičce.

Trojúhleník - Pokud je vaší předností zadeček a plné boky a vlastníte tento typ postavy, klidně na to můžete být pyšné jako Jennifer Lopez. Chcete-li boky přeci jenom trochu zploštit a postavu lehce zúžit, oblékněte kabát ve tvaru písmene A, jehož A začíná těsně pod nejširším místem vašich boků. Různé střapaté konce a vtipné provedení konce kabátů odvedou pozornost od boků. Nechte váš kabát vlát kolem postavy a užijte si projednou pohledy ostatních, kteří jen tají dech. Pro vyrovnání proporcí boků a ramenou fungují výborně také ramenní vycpávky a různé další detaily na ramenou.

Obrácený trojúhelník - Vaší předností jsou široká ramena, velké poprsí a nebo rovnou oboje. Tvar typu V je takový, kde je horní část těla širší než linie boku. Tady budete muset kompenzovat boky načechranými kabáty. Vždycky jste zbožňovaly takové ty objemné sukně začínající v pase? Přidejte zadečku objem a vytvořte rovnováhu ramen a boků. Dobře střižené pončo může také zakrýt proporční rozdíl, dejte však pozor, aby bylo dlouhé alespoň pod hýždě a naopak nezvýrazňovalo ramena.

Obdélníkový tvar - Vlastníte-li tento typ postavy, jako třeba Anne Hathaway, vaše poprsí a boky jsou v rovnováze. Podívejte se po kabátech, které přidají trochu tvaru a života. Ideálním způsobem, jak postavu trochu zkypřit, jsou veselé barvy, námořnický nebo vojenský styl nebo opasky, které utáhnete přesně v pase, ať už jde o klasický pásek nebo utahovací tkaničku, díky které kabátek lehce načechráte. Pozor na příliš krátké kabáty. Nejlepší délka pro tento typ postavy je, když končí těsně pod zadečkem.

Vysoká a hubená - Vysoký a štíhlý typ těla přímo vybízí k objemnějšímu stylu kabátu, který si jednoznačně můžete dovolit. Například umělá kožešina, která nikdy nevyjde z kurzu, vytvoří vizuální rozměry vaší štíhlé postavě. Samozřejmě můžete také fakt, že jste hubená a vysoká vypíchout a vystavit na obdiv. Potom shánějte klasický střih kabátu, který končí nad koleny a pod prsy ho utáhnete opaskem.

Oválný tvar - Tajemstvím tohoto typu postavu je výroba na míru. Perfektní střih a správný materiál je základem. Máte-li stejné tvary jako třeba Sofia Vergara, lichotit vám bude kabát ve tvaru sukně do A, končící těsně nad nebo pod koleny. Vystavte na odiv své tvary v sukni ve tvaru zvonu! Tento střih dodá dojmu útlého pasu, aniž by kladl velký důraz na zbytek těla. Abyste zmátly ostatní, jaký typ postavy vlastníte, sáhněte po kabátu, který má v pase vázání nebo dvě řady knoflíků. Vytvořte na bocích mašli a vyražte do ulic!

Kabáty nedoporučuji objednávat přes internet, pokud nevíte jistě, jestli vám daný střih sedí. Nejlépe uděláte, vyzkoušíte-li si pár kousků v nejbližším butiku. Hodně štěstí při lovu toho pravého kabátu! Už je nejvyšší čas si nějaký nový kousek pořídit, pěkně nám přituhuje. V naší galerii najdete inspiraci :-)

16 Fotografií
Víme, jaký střih zimního kabátu bude lichotit tvé postavě! 1
Alexander McQueen Pre-Fall 2013
Indianapolis Colts Ladies Gradient Scarf - Gray/Navy Blue
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články