Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Hitparáda nejšílenějších Guinnesových rekordů!

Hitparáda nejšílenějších Guinnesových rekordů!
Foto: telegraph.co.uk
Autor: Lorettine

30. listopad 2014 22:36

Po čase jsme tu zase s novou hitparádou! Po fóbiích a deviacích se mrkneme na opravdu neuvěřitelné schopnosti některých světových rekordmanů. Někdo se snaží dobýt svět vědeckým objevem, a někdo spoléhá na jiné prostředky. Aneb někdy stačí i umět pořádně vyvalit oči, abyste ohromili lidstvo. Ale opravdu pořádně! :-)

V Turecku tuhle kohosi napadlo: proč neušít velikou botu? Tu největší? A tak ji ušili! Měří pět a půl metru na délku a pojme až třicet dospělých lidí. A je jenom jedna.

Fin Kehler si jednoho krásného, ale extrémně unuděného dne před sedmi lety řekl, že chce být slavným. A šel na to panečku pěkně šalamounsky: na tvář si naskládal třiačtyřicet šneků, a tolik jich na sobě zatím opravdu nikdo nesnesl. A tak se zapsal do dějin.

Aby za ním nezaostal ani s rekordem, ani se stupiditou, nastrkal si němec Simon Elmore v roce 2009 do pusy na čtyři stovky plastových brček, a měl pak z dosaženého světového rekordu velikou radost.

To brazilec Claudio Paulo Pinto je zase nejúspěšnějším vyvalovačem očí – nikdo na světě je nedokáže je docela vytlačit z důlků, tak, jako on, o celých sedm milimetrů! A prý to vůbec nebolí, říká mistr z Rio de Janeira....

Další z netradičních světových rekordů prolomila ruska Světlana Pankrátová. Má totiž ty vůbec nejdelší nohy světa – měří 132 cm! Průměrné nohy dospělé ženy přitom dosahují délky mezi 75 – 90 cm!

Filipínským studentům nelze upřít originalitu ani odhodlání: 10 800 se jich sešlo v hlavním městě Manile jenom, aby si všichni zároveň vyčistili zuby a dostali se do Guinnesovy knihy. Celá akce trvala přibližně tři minuty.

Japonec Kazuhiro Watanabe si zase nechal celé roky růst pásek vlasů na vrchu hlavy, aby právě on měl toho nejdelšího pankáčského kohouta. :-) Zda mu to stálo za to, nevíme, ale vlasy měřily 113 cm a rekord byl prolomen!

Pokud vám připadá, že jsme jmenovali opravdu šílené (a ne zrovna užitečné) rekordy, tak se teď podržte, máme tu pro vás speciální perličku na závěr! Američan (překvapivě) Kyle Matz nevěděl, co s tolikerým volným časem, a tak se rozhodl proslavit! A jak? To neuhodnete! Nejdéle poskakoval na jedné noze, přičemž měl na hlavě čepici s prasečíma ušima, s jedním uchem ohnutým, a za zády brnkal na kytaru! Ale pozor, za zády!

A jaký rekord půjdete prolomit vy? :-)

5 Fotografií
Hitparáda nejšílenějších Guinnesových rekordů! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články