Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Představujeme domácí masky na vlasy, které fungují!

Představujeme domácí masky na vlasy, které fungují!
Foto: Felix Meyer
Autor: Markéta

28. listopad 2014 10:47

Krásný den milí čtenáři našeho Laskomat magazínu. Krásné vlasy, bohatá a objemná hříva je snad snem každé z nás. Někomu bylo dáno, někomu ne a s tím tak dvakrát nic moc nenaděláme. Jakmile si naše genetika postaví hlavu, tak přes to vlak nejede. Na vlasech se však projeví i to, jak se o ně staráme. Pokud spadáte k té skupině žen, které mají rády domácí vlasové masky a rády experimentují, tak čtěte dál. A pokud do této skupiny nepatříte, tak taky čtěte dál, třeba vás to nadchne. Laskomat.cz vám představí masky na vlasy, které si můžete ukuchtit doma samy, jsou za hubičku a výsledky jsou na vlasech znát. Tak číhejte! ;-)

První bych zmínila to, že v podstatě téměř cokoliv, co najdete v kuchyni a naplácáte na hlavu, tak tím nic nezkazíte a vlasy vám neslezou. Určitých experimentů je potřeba, protože až díky tomu zjistíte, co mají vaše vlasy rády a co ne.

Základní surovinou k tvorbě masek na vlasy jsou oleje. Můžete si vybrat v široké nabídce olejů od levnějších variant až po dražší. Velmi oblíbené oleje jsou například olivový, kokosový, ricinový, dýňový... A zrovna takový ricinový olej údajně i podporuje růst vlasů.;)

Dalším pomocníkem je bílý jogurt nebo kefír. Pokud naplácáte na hlavu bílý jogurt a necháte třeba 20 minut působit, smyjete a usušíte, tak byste si mohly všimnout, že se vám bude hříva více lesknout. (Samotnou mě překvapila pochvala od okolí, že se mi vlasy opravdu více lesknou.)

A co třeba takový med? Med je pomocníkem, když chcete vytvořit tzv. vejcomedový šampon. Co že to je? Smíchejte jedno vejce, jeden žloutek, jednu lžičku medu a šťávu z citronu. Tento šampon nechte minimálně pět minut působit a poté smyjte. Dejte si však pozor na teplotu vody, kterou budete vlasy smývat, aby se vám vajíčko nezdrclo.;-)

Dobrou ingrediencí je káva. Myslím tím instantní prášková káva. Přimíchejte lžičku kafe do masky, třeba do jogurtu s olejem a nechte se unášet skvělým aromatem kávy. Pozor si však dejte na množství, aby vás nezačala bolet hlava. Zvláště ženy trpící migrénou by na toto aroma mohly být citlivé. Nicméně kofein obsažený v kávě stimuluje prokrvení pokožky a tím byste mohly podpořit růst vlasů. Zkuste to.;-)

Ocet nebo citron. Tyto dvě ingredience obsažené v maskách mohou způsobit lesk vlasů. Nicméně dávala bych pozor na množství a také na čas, jak dlouho masku na vlasech necháte, protože by se mohly vlasy i vysušit. Jako dobrá alternativa je po umytí vlasy opláchnout octovou vodou a pak to bude lesk jak blesk.

Pokud trpíte na lupy, nebo máte mastnou pokožku hlavy, tak si udělejte odvar z kopřiv. V podstatě by mohl stačit kopřivový čaj. Po umytí jím vlasy přelijte, a pokud to budete provádět pravidelně, tak by se mohly dostavit výsledky.:-)

Když to vezmu kolem a kolem, tak v přírodních maskách se vždy experimentuje a nikdy vám nikdo nezaručí, že to zrovna na vaše vlasy a pokožku hlavy bude to pravé ořechové. Pokud vás ale tyto věci lákají, tak směle do toho! ;-) Pak hodíte hřívou a žádný chlap vám neodolá. 

1 Fotografie
Představujeme domácí masky na vlasy, které fungují! 1
Další články