Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Nemáte rádi Vánoce? Přinášíme 8 pádných důvodů, proč to změnit!

Nemáte rádi Vánoce? Přinášíme 8 pádných důvodů, proč to změnit!
Foto: Luca Rossato
Autor: Zuzana K.

24. listopad 2014 23:00

Každoročně se před Vánocemi třesete stresem a slibovaný pocit klidu a pohody se ne a ne dostavit? Zkuste letos trochu zpomalit a užít si toto speciální roční období. Chcete-li vynechat bláznivé nákupy v obchoďácích, směle do toho! Jaké si to uděláte, takové to máte! I ten největší mrzout může na Vánocích najít něco krásného!

1) Stromeček a dekorace. Že s tím prodejny začínají moc brzo a vás to otrávilo už dva měsíce předem? Ale jděte! Však víte, že je to celé jen komerčně vyhrocené. Myslete si svoje a horlivých nákupů se nezúčastňujte, pokud vás to deprimuje. Na běžný nákup jídla vyražte v pondělí ráno a vyhněte se davům. Přece nezanevřete na Vánoce jen proto, že je někdo jiný prožívá tímto způsobem. Nemusíte jít s proudem. Vy si klidně vychutnejte domácí pohodu a ozdobte si byt bez ohledu na to, co se venku děje.

2) Vánoční móda, dobrůtky a pohádky. Ty svetry se soby, sněhuláky a Santou, které známe z filmů, mají své kouzlo!. Nejen, že jimi pobavíte celou rodinu a každou návštěvu, ale také vás dokonale zahřejí. A vůbec, tento předvánoční čas je ideální pro nákup a nošení roztomilých kulichů, šál a rukavic, ve kterých vám bude teplo. Konec roku si také doslova vychutnáte díky všem těm vánočním specialitkám jako perníčkové kávě, cukroví, svařáku na náměstí nebo bramborovém salátu. Tolik dobrot pohromadě! Slavnost pro milovníky jídla!

Pusťte si k pojídání cukroví krásnou romantickou komedii Prázdniny s Cameron Diaz a budou vás zalévat pocity štěstí a blaženosti. Milovníky nevšedně prožitých svátků určitě potěší i pohádka Mrtvá nevěsta od Tima Burtona.

3) Vánoční pohledy. Zpátky do minulosti! Pošlete letos ty nejkrásnější, nejvtipnější a hlavně zcela neočekávané vánoční pohlednice! Dejte znovu život old-school metodě komunikace! Jestli patříte mezi ty, kdo si neustále stěžují na vymoženosti dnešní doby a na to, že lidský kontakt jsme minimalizovali pouze na facebook a e-mail, zajděte do nejbližšího papírnictví a pořiďte pár ladovských pohledů. Ať je na nich pořádná kopa sněhu a zpívajících dětí! Vaši známí budou ohromeni!

4) Adventní kalendáře. Pamatujete na to, když jste byli děti a skutečně jste Vánoce prožívali? Kdy to přestalo? Proč jsme dovolili něčemu či někomu zastavit ty přívaly radosti z čekání na dárečky?! Kupte si letos na Mikuláše jeden výborný čokoládový set jen a jen pro sebe a odpočítávejte zase dny do Štědrého dne. Já jsem vždycky jídávala čokoládu ráno u snídaně, protože můj kalendář stál na stole v jídelně. Neuvěřitelné, jak pomalu dny dříve utíkaly... A jestli sníte všechny čokolády najednou, nikdo se na vás hněvat nebude. (Ruku nahoru, kdo to někdy udělal!)

5) Vánoční koledy. Něco na nich přece jen je, a neříkejte, že ne! V každém člověku, který má trochu citu, musí vyvolat české i anglické koledy pocit klidu a štěstí. Sice je hrajou na každém rohu, ale to neznamená, že si je nemůžete vychutnat v pohodlí domova, když si dáváte po večeři třeba sklenku vína. Když přijdete domu utahaní z práce, nic vám nezvedne náladu víc než pěkná atmosféra. Dejte si zaslouženou vanu, hoďte do ni nějakou vánoční voňavou balistiku z Lushe a v pozadí nechte hrát "Nesem vám noviny." Vánoce povýšíte do jiného levelu.

6) Výměna dárků v práci. Chcete-li to letos udělat o něco zajímavější a zábavnější, dohodněte se na obdarovávání formou losování. Každý z vašich kolegů i vy (můžete zahrnout i šéfa, protože je to anonymní a vtipné) si jednoduše vytáhnete z klobouku jméno toho, komu máte pořizovat vánoční dárek. Domluvte se také na rozpočtu, aby dárky odpovídaly stejné cenové kategorii a už se jen těšte, co si na vás kdo vymyslí. Kdo to někdy zažil, ví, že je to opravdová psina a v práci to neskutečně odlehčí atmosféru.

7) Vážně vás tolik české Vánoce otravují? Vyjeďte na dovolenou! Třeba do Londýna, který je proslulý vánočním ruchem a nezaměnitelnou atmosférou plnou živé hudby, marketů a milých lidí na každém rohu. Máte volnou ruku, vyražte, kam se vám zachce! Sami, s partnerem a nebo s nelepší kámoškou. Změníte prostředí, nasajete vánoční pohodu v jiném městě a domů se vrátíte s vyčištěnou hlavou a dost možná i bankovním kontem. Stojí to ale za to. Někdy to zkuste!

8) Vánoce sbližují. Kdy jindy ocenit to, že máme rodinu, i kdyby jen pár členů, než v tento vánoční čas? Čím starší člověk je, tím více by mu mělo docházet, že Vánoce nejsou o luxusních dárcích a penězích, ale o vyznání citu a zapoměnutí starých křivd. Užijte si, že máte příbuzenstvo. Rodina je důležitá a i vy se svým přičiněním podílíte na tom, jaký s ní máte vztah. To odpuštění dá někdy zabrat, ale povede-li se vám to, spadne vám ze srdce obrovský kámen a do Nového roku vkročíte o mnoho lehčeji. Máte-li navíc novou lásku, polibte ji pod jmelím. Vánoce jsou krásným důvodem k nekonečnému líbání.

Užijte si předvánoční čas co nejlépe!

Váš Laskomat.

1 Fotografie
Nemáte rádi Vánoce? Přinášíme 8 pádných důvodů, proč to změnit! 1
Další články