Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vítejte v Zombielandu: Seriál The Walking Dead (Živí mrtví)!

Vítejte v Zombielandu: Seriál The Walking Dead (Živí mrtví)!
Foto: Daniel Lee
Autor: Veronika Čapková

14. listopad 2014 19:21

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby svět zachvátila katastrofa, následkem které by se světem šířila nevyléčitelná infekce? A co kdyby se vlivem tohoto viru začaly stávat z lidí bezduché, krvežíznivé, chodící mrtvoly? A co kdybyste vy v tom světě žili a každý den bojovali o přežití? Vítejte v Zombielandu seriálu The Walking Dead (Živí mrtví).

The Walking Dead vznikl na předloze komiksu stejného názvu a jeho tvůrci nám opět dokázali, že ty tam jsou doby, kdy televizní obrazovky plnily jen plytké seriály s „růžovou“ tématikou, či snadno odhadnutelné kriminálky. Je vidět, že se režiséři nebojí už opravdu ničeho. A víte co? Funguje to a to po celém světě. Také jak by nemohlo. Příšery jsou teď hold v kurzu. Upíři, vlkodlaci, čarodějnice, démoni a v neposlední řadě i zombii – s veškerou touhle havětí se můžeme v novodobé éře seriálů setkávat. A nutno podotknout, že je to sázka na jistotu. Hororová tématika zkrátka táhne.

Zombie filmů bylo natočeno už neskonale mnoho. Nejznámějších z nich, které snad viděl už každý, jsou jistojistě „Resident Evil“ a „28 dní po té“. Veskrze v nich jde o naprosto stejný základ. Zemí se prohání tisíce zombie a pár přeživších hlavních hrdinů si za každou cenu chtějí zachránit zadek. Na stejném základu je postaven i seriál The Walking Dead. Velkým plusem pro něj je však to, že si všímá ve svém pojetí, a asi i díky svému rozsahu (už přežívá pět sezón), i těch nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Toho, co je člověk všeho schopný, pokud mu jde o život. Jsou v tomto postapokalyptickém světě opravdu tím největším nebezpečím oživlé mrtvoly, nebo je to lidský faktor sám o sobě? Odpověď na tuhle otázku asi všichni znáte. Proto asi nebude překvapením, že se v seriálu můžeme setkat i s různými typy maniaků, kanibaly nevyjímaje. Atmosféra je zde vskutku realistická a snad i proto trhá tento seriál divácké rekordy. Hrdinové zde totiž nepředstavují svalnatou, bojově vyvinutou, blonďatou americkou elitu národa. Jsou to normální lidi všech věkových kategorií, s různou minulostí a oplývající všemi možnými strachy… Tak jako my. Můžeme se s nimi ztotožnit. Těžko se ubráníme představě o tom, jak bychom postupovali a jestli by mělo vůbec cenu snažit se přežít.

Znáte ty typy seriálů, kdy máte absolutní jistotu při jejich sledování, že jisté hlavní postavy přežijí až do konce? Tady ji nemáte. Proto si na nikoho nezvykejte, v dalším díle ho už nemusíte vidět. I když při úmrtí jistých postav mám pocit, že by silná fanouškovská základna uspořádala přinejlepším demonstraci. Nic tu není jistý. Neexistují žádný pravidla. Ze „záporňáka“ se může vyklubat kladný hrdina, ze siláka ustrašený zbabělec a z intelektuála schopného zachránit svět jen pan Nikdo. Ano, vše je možné a právě tím je tento kousek tak vydařený. Pořád vás překvapuje.

Tak co? Zaujal vás tento popis? Pokud ano, doporučuji stahovat seriál ve velkém a vzít si na pár dní v práci dovolenou, protože se od něj nebudete chtít odtrhnout. A máte co dělat. Před vámi je celých 56 dílů.

1 Fotografie
Vítejte v Zombielandu: Seriál The Walking Dead (Živí mrtví)! 1
Další články