Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vražedné panenky na mexickém ostrůvku!

Vražedné panenky na mexickém ostrůvku!
Foto: ella larose
Autor: Lorettine

13. listopad 2014 19:17

Mexico City se rozlohou blíží České republice, má dvojnásobek obyvatel a dělí se celkem na šestnáct městských částí. Jednou z nich je i Xochimilco (vysl. „sočimilko“), takové mexické Benátky. Před lety se zde udál příběh, který osud této oblasti ovlivňuje dodnes. A věřte mi, je to příběh, ze kterého vás bude důkladně mrazit v zádech!

Xochimilco bylo kdysi jedním velkým jezerem, z něhož dnes zůstal spletitý systém kanálů hemžící se kýčovitě přezdobenými, tradičními loďkami, které si zde můžete pronajmout. Můžete v nich trávit odpoledne s přáteli, narozeninovou párty, nebo ukájet touhu po nových vědomostech, protože zdejší „veslaři“ vás o různých VIP historkách milerád poučí! Jednou z nejatraktivnějších historií je příběh tzv. „Ostrova panenek“. Příběh muže, jehož nešťastná láska dohnala k osamělému životu na jednom ze xochimilských ostrůvků, a k poměrně morbidní zálibě

Když se Julián Santa Ana po rozchodu rozhodoval, co bude dál dělat, poustevničina byla jasná volba. Koupil si jeden z nejizolovanějších ostrovů Xochimilca, postavil si chatrč a živil se prodáváním květin a zeleniny, které sám dopěstoval. Moc se o něm nemluvilo, lidé ho považovali za podivína.

Jediné, co tu a tam poutalo pozornost, byl jeho zvyk sbírat po smetištích, ulicích a popelnicích staré panenky. Jakékoliv. Hadrové, umělohmotné i porcelánové. Nikdy nikomu neřekl, proč tohle dělá, ale panenkami posléze „zdobil“ na svém ostrůvku vše, od stromů, přes ploty, až po okna své chaty. Vytvořil zcela unikátní, a ne zrovna příjemně působící svatyni nechtěných panenek.

Poté, co před třinácti lety zemřel, zdědil ostrov jeho synovec Anastasio. Na místě se zabydlel a  učinil z něj populární, ač obávanou turistickou atrakci! Panenky během času prošly různými stupni rozkladu, mnohé zezelenaly, upadaly jim končetiny, hlavy, popřípadě se v nich usídlily nejrůznější breberky. Ke všemu se o Ostrovu panenek povídalo, že když se kolem něj pluje už k večeru, kdy sem tolik nedoléhá lidská vřava, je slyšet, jak si panenky mezi sebou šeptají! Mnoho návštěvníků by odpřísahalo, že v zádech cítili desítky pohledů odnikud, anebo že viděli, jak se panenky tu a tam pohnou!

Koluje také historie, že poté, co si jistý malý chlapec chtěl jednu z tamějších panenek přivlastnit a vzít s sebou (což taky udělal), se i se svými rodiči cestou domů zabil při autonehodě! Tato událost pochopitelně vyvolala ještě hlubší respekt před Ostrovem panenek a lidé si jej začali prohlížet z ještě bezpečnější vzdálenosti.

Teprve před dvěma lety Juliánův synovec promluvil. Vyšlo najevo, že mu ještě za svého života strýc celý příběh prozradil: krátce na to, co se na ostrov přistěhoval, utopila se u jeho břehů mladá dívka. Julián byl zdrcen skutečností, že jí nedokázal pomoct, a brzy začal na ostrově slýchat podivné hlasy. Aby se před nimi uchránil, začal sbírat panenky a používat je jako ochranné talismany. Duše utonulého děvčete se mu pak sice nikdy nepokusila ublížit, ale její přítomnost je prý na ostrůvku citelná dodnes…

1 Fotografie
Vražedné panenky na mexickém ostrůvku! 1
Další články