Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Podívali jsme se metodám prodlužování vlasů "na zoubek", která je nejlepší?

Podívali jsme se metodám prodlužování vlasů "na zoubek", která je nejlepší?
Foto: Betsy Jons
Autor: Veronika Čapková

13. listopad 2014 18:46

Ne každá z nás byla obdarována hustými, zdravými vlasy. Někomu roste na hlavě pár chmýří, které se ještě často třepí, padá a láme se, tak jako mně. Jistě, existuje mnoho druhů vlasové kosmetiky, které vám vlasy zaručeně ozdraví, jak hlásají modelky v reklamách. Také jsem podlehla příslibu krásné dlouhé kštice, ale věřte mi, geny neoklamete. A tak jsem byla stále odsouzena k tomu, vstávat každý den o půl hodiny dříve, abych si začesala holou lebku. Příběh mých vlasů ale měl nakonec šťastný konec. Rozhodla jsem se totiž pro jejich prodloužení.

Dlouhé, husté vlasy byly vždy symbolem ženskosti, stejně asi tak, jako dredy a „číra“ symbolem rebelství. Jejich popularita zřejmě pochází již ze středověku, kdy byly znakem vyššího společenského postavení. Krátké vlasy měli jen poddaní. Ne každému však dala příroda do vínku kvalitní vlasy. Navíc neustálý tlak okolí na jejich dokonalost za každého počasí, kterou doháníme fény, žehličkami a laky, jejich zdraví také nic nepřidá. Naštěstí doba je daleko a myslí i na nás, na parádilky. Stačí jen, abyste byla ochotná investovat (mnohdy nemalou částku) a mít vlasy krátké alespoň 5 centimetrů. Dlouhé vlasy, na které byste čekali i několik let a museli přetrpět to období, kdy nejsou ani krátké, ani dlouhé, nic s nimi nejde dělat a navíc ještě vypadáte, jak kdybyste utekli z blázince, můžete mít teď do tří hodin. Ale pozor, jak řekla jedna moje kamarádka, prodlužování je závislost. Takže přemýšlejte, než se k tomuto kroku rozhodnete… Už jste rozhodnuté? Tak se pojďme podívat na několik metod prodlužování vlasů.

CHEMICKÉ (ZA TEPLA)

KERATIN

Keratinová hmota se při tomto druhu prodloužení zahřeje na 80° až 150°C a připevní se společně s prameny ke konečkům vašich vlasů. Spoje nejsou skoro vidět i proto, že keratin je k dostání v různých barvách. Po 2-3 měsících je však nutné spoje posunout a opět obnovit. Nemusíte se děsit ani toho, že by vám vysoká teplota keratinu mohla vlasy poškodit. Uvědomte si, že pokud používáte žehličku, zahříváte ji určitě na více než 80°C.

Nevýhody: Nutnost častějších návštěv kadeřnice za účelem posunutí spojů. Také se vám může stát, že se vám budou pramínky pomalu vytrácet.

HEAR DREAMS

Pokud si vlasy chcete prodloužit touto metodou, připravte se na to, že své původní musíte mít dlouhé alespoň 8 cm. Výhodou však je, že kadeřnici je nutné navštívit až po 4–6 měsících. Navíc výsledek je sotva rozeznatelný.

Nevýhody: Vaše vlasy musí mít přiměřenou délku.

BOND PLUS

Je to odměněná, jednodušší metoda prodlužování keratinem. Rozdíl je v tom, že trubičky jsou již k prodlužujícím pramenům připevněné.

Zdokonalenou metodou je pak Belargo. Rozdíl spočívá v uvázání malého uzlíčku na vlasech. Spoje jsou pak pevnější a nevypadávají. Pokud však máte řídké, jemné vlasy, tak jako já, tak na tuhle metodu zapomeňte. Spoje jsou totiž hodně viditelné.

Nevýhody: Větší spoj a občasné sklouznutí pramínků.

CHEMICKÉ (ZA STUDENA)

WEAWING

Aplikace spočívá ve vlepení pásků vlasů k vlastním vlasům. Spoje jsou velmi tenké a sotva rozeznatelné. Po 2-3 měsících je nutné spoje opět obnovit. Na stejném principu funguje i metoda Tapex. Rozdíl je v nanášející ploše lepidla.

Nevýhody: Metoda není vhodná pro ženy, které rádi vyčesávají své vlasy do culíku a copu. Pásky mohou být viditelné.

KERATIN ZA STUDENA

Rozdíl s již uvedenou metodou spojení keratinem je v tom, že se k upevnění nepoužívají zahřáté kleště, ale ultrazvukový přístroj. Metoda je tak šetrnější k vlasům. Problémem je však menší přilnavost vlasů.

Nevýhody: Doba aplikace.

MECHANICKÉ PRODLOUŽENÍ

CLIP IN

Díky této metodě si může prodloužit vlasy opravdu každý v pohodlí domova a za malý peníz. Jde o prodloužení vlasů za pomoci několika pásků vlasů a speciálních clip sponek. Aplikace trvá jen pár minut a navíc vlasy můžete kdykoliv sundat.

Nevýhody: Nestálost prodloužení.

PŘÍČESEK: cop, culík, patka, ofina

Funguje na stejném principu jako metoda Clip in a je i stejně snadná. Rozdíl je pouze v přichycení.

Jak je vidět, tak dlouhým, plným účesem se může dnes už chlubit každá z nás. Vždyť také závislosti propadlo i nespočet celebrit jako je Nicole Ritchie, Jennifer Lopez nebo Lindsey Lohan. Snad jste si nemysleli, že jejich záviděníhodné kštice jsou přírodní? Finančně je tento zákrok sice trošku náročnější (od 4000-20000kč), ale nabyté sebevědomí vám stokrát všechny peníze vrátí. Vzpomeňte si na Elišku Balzerovou ve filmu „Ženy v pokušení“: „Ber to jako vstupní investici. Uženeš v tom chlapa, který zaplatí všechno ostatní.“

1 Fotografie
Podívali jsme se metodám prodlužování vlasů "na zoubek", která je nejlepší? 1
Další články