Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Sláva: I modelky drží diety, přiznává Natalia Vodianová!

Sláva: I modelky drží diety, přiznává Natalia Vodianová!
Foto: Photopin
Autor: Laskomat

14. červenec 2014 19:56

Taky se vám otevírá kudla v kapse pokaždé, když slyšíte od nějaké 45kilové topmodelky (o výšce 180cm), že ona se vlastně ani v jídle neomezuje? Většinou to začíná tak: „chichichi,“ culí se rádoby nevinně. Já nic, já muzikant. „Takhle jsem se narodila, mám holt asi rychlý metabolismus.

Zásadně se neomezuji v jídle, naopak. Miluju poctivé hambáče z McDonaldu a k tomu hranolky s porcí kečupu. Taky miluju kebab, tatarák a zmrzlinu jím na kila,“ dodává a usrkává u toho vody bez bublinek (každý přeci ví, že bublinky jak nadýmají, tak především tvoří celulitidu!)

Ano, věříme modelkám, že se s určitými dispozicemi ke krásné štíhlé postavě narodily. Samozřejmě. Pokud to ale slyšíme z úst kostřičky, tak nás podobná odpověď otráví.

Až nyní se na téma obezita versus štíhlost rozpovídala ruská topmodelka Natalia Vodianová. Ta vzbudila trochu rozruchu větou, že je lepší být štíhlá než tlustá. Takovou upřímnost od modelky zřejmě nikdo nečekal. Zároveň dodala, že obezita je globálním problémem, kdy lidé nevědí jak se stravovat a učí tak i své děti k přejídání se.

Narozdíl od dalších modelek, které se této konference o tom, jak si vybudovat zdravé štíhlé tělo rovněž zúčastnily, přiznala, že sama drží už léta přísnou dietu podle krevních skupin. A že hlídá jídelníček i svým dětem.

Taková česká rodačka Eva Herzigová se naopak držela zaběhnutého klišé a tvrdila, že se tak narodila, ale že když se přejí, tak se necítí dobře. Bla, bla, bla, to už jsme někde slyšeli.

Proč je v dnešní době tak těžké přiznat, že se skutečně musíme udržovat ve formě? Že musíme chodit běhat, že musíme posilovat nebo že si hlídáme stravu? Vždyť o péči a k přístupu k sobě samému to je. O všechno musíme dbát, starat se a opečovávat.

Ani bezvadné tělo ani bezvadné partnerství bychom neměli brát jako samozřejmost. Časem se vše může změnit. Člověk nemusí vypadat jak z reklamy na hlad (tedy na Victoria´s Secret, pardon), ale zase není od věci na postavičce zapracovat.

Proč se za to modelky tak stydí? Proč říkají, že jedí jak prokopnuté, když sedí v poledne v restauraci o silné černé kávě a vodě bez bublinek? Neměly by si dát třeba hambáč?

2 Fotografie
Sláva: I modelky drží diety, přiznává Natalia Vodianová!	 1
Natalia Vodianova
Další články