Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Tipy na vánoční ozdoby, které si vyrobíte sami!

Tipy na vánoční ozdoby, které si vyrobíte sami!
Foto: Iain Heath
Autor: Zuzana K.

12. listopad 2014 22:04

Ať už chcete letos na vánoční výzdobě ušetřit nebo jednoduše rádi tvoříte, máme pro vás pár tipů na ručně vyráběné ozdoby, kterými rozzáříte každý stromeček. Kreativitě se meze nekladou a unikátními dekoracemi jistě oslníte vaše návštěvy.

Šišky! Všude kolem vás je jich plno, ale nikdy jste se na ně příliš nesoustředili. Až půjdete příště na procházku, nasbírejte jich pár a vyrobte z nich originální ozdoby! Můžete je celé ponořit do barev, které máte na stromku rádi, nebo pouze nabarvit bíle špičky šišky a vytvořit tak sněhový vzhled. Barevná stužka omotaná kolem bude spolu s šiškou vytvářet také krásné sváteční duo.

Papír! Ano, i díky pouhému papíru můžete vytvořit dechberoucí ozdoby na stromeček. Vystříhejte z něj sněhové vločky nebo tvar rybičky (třeba takzvanou „fishbone“). Barevný papír použijte na srdíčka (červený) nebo hvězdy a komety (žlutý). Pokud umíte složit z papíru loďku nebo vlaštovku, i to poslouží jako vtipná vánoční dekorace. Zde doporučujeme použít tvrdý papír neboli čtvrtku. Abyste dali papírovým okrasám život, použijte navíc pastelky nebo fixy.

Ořechy! Během vánočních příprav budete stejně loupat oříšky na těsto pro vaše cukroví. Využijte tedy skořápek, které se během louskání nerozbily a vyrobte z nich unikátní tvary. Oříšek vytvoří tělo rybky nebo zvonku. Nakreslete požadovaný obrázek na čtvrtku, vystříhněte, vložte ho mezi dvě skořápky a slepte lepidlem! Také pomocí barevné stuhy můžete vykouzlit z oříšku ozdobu na stromek! Mezi dvě skořápky vtěsnejte konce stuh a ze zbytku udělejte mašli.

Keramika! Možná ve vašem městě probíhají hodiny keramiky pro veřejnost a nebo si můžete zajít na soukromé hodiny k někomu, koho znáte, a kdo má na to potřebné náčiní. Keramické ozdůbky vypadají na vánočním stromečku nádherně a je jen na vás, co vymodelujete! Na stromečkách můžete vidět klasické vánoční tvary jako hvězdy, vločky, soby, sněhuláky, prasátka, andílky či třeba svíčky. Nechcete-li se pouštět do keramiky, v obchodech seženete takzvaný modurit, který udělá stejnou službu a zvládnete to i doma.

Sušené ovoce! Ovocné „sušenky“ jsou zase čím dál více oblíbenější vánoční dekorací! A proč by ne? Dostáváme se díky tomu zpátky do historie, kdy naše babičky nevěšely na stromek nic jiného! Ozdobte váš stromek křížalami neboli uschlými jablky, nakrájenými do tvaru kruhu. Skvělou ozdobu zajistí také usušené pomeranče, nakrajéné na plátky. Ty nejen krásně vypadají, ale také vám parádně provoní byt! Nezapomeňte na stromek navázat také skořici!

Perníčky! Cukroví taktéž klidně použijte jako ozdoby! Až budete zadělávat na těsto na perníčky, udělejte dvojnásobek a z části vyrobte vánoční výzdobu! Perníčky všichni milují, protože pěkně voní, a vy jimi navíc můžete zkrášlit a provonět i místnost, kde se vaše Vánoce odehrávají! Nezapomeňte po vykrojení tvarů udělat na těchto perníčkách, směřujících na vánoční stromek, dírku na zavěšení! U tohoto druhu ozdob je jedno jediné nebezpečí: Začnou-li záhadně mizet, někdo vám na ně chodí!

Glitry! V současnosti je velkou módou je používat na nehty. Pomocí nich vykouzlíte ale také ty nejtřpytivější ozdoby letošních Vánoc! A nejen to, díky nim také spravíte staré oprýskané ozdobičky, které ztratily nádech a kterým jste už vloni předpovídaly konec. Dodejte jim chuť do dalších svátků pomocí glitrů! Jednoduše ponořte ozdobu do lepidla a poté do glitrové koupele (doporučujeme nasypat je do kulaté misky pro pohodlnější aplikaci). Stejně tak můžete oglitrovat cokoliv dalšího vás napadne a bude se na stromku vyjímat.

Dejte vědět, jak vaše vánoční kutění dopadlo! Přijdejte fotku na naši facebookovou zeď a pochlubte se, co jste letos vytvořili! Další a nikdy nekončící inspiraci najdete na opěvovaném Pinterestu nebo v naší galerii! Hodně zdaru!

6 Fotografií
Tipy na vánoční ozdoby, které si vyrobíte sami! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články