Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Kathoey: neodolatelné thajské kočky s hedvábným ocasem!

Kathoey: neodolatelné thajské kočky s hedvábným ocasem!
Foto: Christopher Swerin
Autor: Lorettine

11. listopad 2014 19:32

Po světě běhá mnoho krásných žen, ale zdá se, že v Thajsku je jich pár navíc. Lady boys, pro thajce „kathoey“, se v poslední době stali místní legendou, za kterou se vydávají hordy turistů z celého světa. Ale proč se tato „tradice“ tak rozšířila? A proč zrovna v Thajsku? A kde se vůbec nějací „lady boys“ vzali?! Zjistili jsme pro vás odpověď! Psaní tohoto článku bylo opravdu zábavné a my doufáme, že minimálně stejně zábavné pro vás bude jeho čtení! :-)

Jste v Thajsku a vidíte učiněnou kočku. Ujdete metr a vidíte další! Podíváte se znovu a najednou zjišťujete, že „něco“ jednoduše nehraje! Trojky, lakované podpatky a jiskrný pohled totiž v Thajsku vůbec nic neznamenají! Alespoň tedy nejsou směrodatné při určování něčího pohlaví…

Takzvanými „kathoey“, neboli muži přeoperovanými (někdy jen převlečenými) na ženy, se to v Thajsku jen hemží! Tam, kam se jako turista dostanete, se s nimi setkáváte na každém kroku – a mnohdy o tom ani nevíte, protože tito transsexuálové mají jednu z nejdokonalejších mimikry v živočišné říši! Dokonalý make-up, ladné křivky, svůdný a příjemný úsměv, vlasy vonící lakem – nic jim nevytknete!

Ale jak je tohle vůbec možné? Jak je možné, že zrovna Thajsko, země založená na hluboké buddhistické víře, oplývá takovou tolerancí k tomuto jevu, ke kterému se velká část světa staví tak skepticky?

Možná vás to překvapí, ale thajská společnost lady boys netoleruje proto, že by se jim jejich výstřednosti líbily. Otevřenost k těmto transsexuálům má paradoxně původ právě v jejich hluboké víře; buddhismus jim totiž káže „žij a nech žít“ – a tak nechávají! Kathoey jsou navíc mnohdy považováni za osobnosti rozpolcené kvůli minulým životům, které se ve své aktuální kůži jednoduše nemohou najít, a jsou tím pádem hodni spíš lítosti, než opovržení!

Společnost tedy fenomén kathoey přijímá, protože jí to káže ideologie, horší je to ale s pracovním trhem – lady boys se cíleně sdružují ve velkých městech, kde je mnoho turistů a oni zase mají alespoň o něco širší paletu možností. I tak je ale dost omezená – kathoey jsou nuceni zastávat nevalné pracovní pozice, mnohdy typicky ženské: v obchodech s módou, v salonech krásy, nejčastěji ale v bordelech a kabaretech, kde je po nich, právě díky turistům, ukrutná sháňka! Zábavná noc s kathoey vás přitom může vyjít pěkně draho, a to nejen po finanční stránce. Znepokojivě vysoké procento lady boys totiž trpí HIV! Záhadou je, proč se tedy tento risk stále vyplácí tolika lidem?

Mnoho evropských i amerických turistů nezdolně vábí představa „zkusit to“ s podobným androgenním stvořením. Schůzky si nejčastěji domlouvají předem přes internet – existují seznamky specializující se výhradně na lady boys – a jsou ochotni platit mnohaciferné sumy za jednu noc s podobnou „kráskou“.

Ačkoli to může znít tak, že být v Thajsku transsexuálem je vlastně celkem výhodný kšeft, tak růžové to zase není. Lid jim otevřel brány dokořán, ale zákony jsou o to přísnější! I když si tamější muži nechají přeoperovat pohlavní orgán na ženský, v papírech nikdy jako ženy vedeni nebudou. Spáchají-li tedy jakýkoli trestný čin, za který se sedí, půjdou sedět pěkně s chlapama, jak se sluší a patří. Hlavně neupustit to mýdlo… :-)

Celkově je ale nutné shrnout, že když se v Thajsku „necítíte ve své kůži“, máte to jednodušší, než kde jinde. Pokud se cítíte jako muž, žijte jako muž! A pokud se cítíte jako žena, žijte jako žena! Každý život je příliš krátký na to, abychom se trápili v nesprávném těle… Asi kvůli podobným ideologiím se Thajsku přezdívá „Země úsměvů“! :-)

2 Fotografie
Kathoey: neodolatelné thajské kočky s hedvábným ocasem! 1
Kathoey
Další články