Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Vztahy na dálku: kletba, nebo snad požehnání?!

Vztahy na dálku: kletba, nebo snad požehnání?!
Foto: Claire L. Evans
Autor: Lorettine

9. listopad 2014 11:33

Na světě je v této chvíli už bezmála dvanáct miliard lidí, a přesto se celkem často stává, že se do sebe zamilují dvě duše, které bydlí ve dvou odlišných městech, státech, nebo i kontinentech. Můžou podobné „vztahy na dálku“ fungovat? Co myslíte?

Většina mých kamarádek, které mají vztah, se se svým protějškem vídají minimálně třikrát týdně, pokud spolu přímo i nebydlí. Sdílejí se svým partnerem všemožné životní detaily, všude se o nich ví a všude chodí spolu. Tvrdí, že jinak si to ani neumějí představit.

Znám ale také hrstku lidí, kteří žijí dočista jinak – mají partnera daleko, jejich vztah probíhá z větší části přes Skype, zprávy a srdceryvné telefonáty. Na druhou stranu se ale i po letech těší, v očích s živou zamilovaností, až svého druha uvidí. Váží si každého momentu spolu a na společné rande se vždy připravují tak pečlivě, jako by bylo to první. Zároveň ale musí být neuvěřitelně trpěliví a mít k tomu druhému naprostou důvěru. Jakýkoli flirt bokem se pro podobně křehký vztah může stát osudovým.

Regulérní vztah je vhodnější variantou pro většinu lidí, protože je jednodušší si z něj brát jen to hezké. Na druhé straně ale ve vztazích na dálku nedochází tak snadno k rutině, která běžné vztahy často ohrožuje a ničí.

Vztahy na dálku také podporuje moderní technologie – svého fyzicky vzdáleného partnera můžete díky WhatsApp a podobným vymoženostem mapovat prakticky 24/7. :-) Je rozhodně snadnější chodit s někým z opačného konce Evropy v dnešní době, nežli třeba před půl stoletím, kdy by jediným solidním spojením na podobnou vzdálenost byly dopisy, které vám doručí jednou až dvakrát do měsíce. Vzpomínáte si vůbec na dobu, kdy se posílaly e-maily, a běžná čekací doba na odpověď byla několik dní?

Dnešní doba je už natolik kosmopolitní, že oceány a kontinenty zmenší na pouhých pár sekund, během kterých virtuální zpráva přeblikne z jednoho displeje na druhý. Je pak už na každém z nás, nakolik nám vadí slovo virtuální, nebo nakolik s druhým člověkem chceme být.

1 Fotografie
Vztahy na dálku: kletba, nebo snad požehnání?! 1
Další články