Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jestli vás při vyslovení Japonska napadne pouze sumo a rýže, je nejvyšší čas to změnit!

Jestli vás při vyslovení Japonska napadne pouze sumo a rýže, je nejvyšší čas to změnit!
Foto: Zuzana K.
Autor: Zuzana K.

10. listopad 2014 11:34

Prozradíme vám, kde se bizarnost mísí s přírodní krásou, zvláštnost s divností a extravagance s kontroverzí. Jestli vás při vyslovení Japonska napadne pouze sumo a rýže, je nejvyšší čas to změnit! Toto asijské soustroví nabízí mnohem víc...

Přijdou vám české kavárny nudné? Zavítejte do Tokia! Tam vzniklo první „cuddle cafe“, kde muži za peníze spí vedle ženy (ovšem bez požadavku sexu) a připlatit si můžou třeba za to, že ji pohladí po tváři. V Japonsku narazíte na jednu prapodivnost vedle druhé. Večer teprve začíná skutečná zábava! Na ulici potkáte muže, kteří vypadají jako modelové, a za peníze nabízí ženám společnost. Japonci rádi tráví čas v kočičích kavárnách, kde se během pití kávičky pomazlí s koťaty. Někteří nadšenci zde oblekají domácí mazlíčky od hlavy k patě do různých kostýmů. Že je to normální? A nasadili byste vašemu Punťovi ponožky nebo svatební úbor?

„Hotel pro zamilované“ využívají mladí Japonci. Ti totiž u svých rodičů žijí zpravidla do vysokého věku a při randění nemají kde složit hlavu. Hotely lásky se stávájí čím dál oblíbenějšími. Můžete si v nich připlatit za speciálně vybavený pokoj se sexy kostými nebo karaoke. V Japonsku najdete ještě jeden divný druh hotelu, zpravidla nejlevnější. Říká se mu „kapslový“. V praxi to znamená, že přenocujete v malé kabině s dveřmi a všude kolem vás jsou lidé se stejným úmyslem. Japonci jsou mistry ve hraní automatů. Na každém rohu najdete výherní mašiny, a sedí za nimi jak děti, tak klidně i starší dámy. Jestli milujete módu, jistě by se vám zalíbilo v Haradžuku, jedné ze čtvrtí Tokia. Tam vplujete do úplně jiného světa. V Japonsku jsou všichni styloví a oblekání je tu velká věda! Pokud se vám poštěstí si zde jednou nakupovat, nechcete už domů. Pozor, před vstupem do zkušební kabinky se nezapomeňte zout! Odlišná japonská móda, která je plná paruk, robustních sukní, odvážných barev a zahozených předsudků, bourá všechny hranice a přináší svěží inspiraci.

Japoncům se občas říká „studení čumáci“, ale pravda je, že vám vždy ochotně pomohou a poradí, i kdyby k tomu měli používat ruce a nohy. Jejich angličtina je mizerná a i když se snaží být světoví a na trička tisknou nápisy v anglickém jazyce, často jsou módní kousky plné chyb a překlepů z důvodu neznalosti gramatiky. Japonky, jak se zdá, trpí malým sebevědomým. Už velmi mladé dívky podstupují v Japonsku lékařské zákroky a plastiky nejen obličeje, aby se jejich tvář přiblížila ideálu. Obyvatelé této krásné země to dost přehání s prací. Často jsou v zápřahu několik týdnů v kuse a na odpočinek zapomínají. „Karóši“, takzvaná smrt z přepracování, je v Japonsku zcela běžným jevem. Několik sebevrahů ukončí každý rok svůj život ve světoznámém lese Aokigahara. Toto místo připomíná svou hustotou horor Záhada Blair Witch a podle japonské mytologie má také historickou asociaci s démony.

Že vám to ještě nestačí? Tady je několik oříšků na konec: Vánoce jsou pro zamilované něco jako Valentýn – dvojice je tráví spolu namísto s rodinou. Pokud cestou zastavíte v menší vesnici dál od města, můžete ještě narazit na tradiční japonskou toaletu v podlaze. Za rok je v Japonsku průměrně 1500 zemětřesení. Japonci doma vůbec nepoužívají troubu. Zapomeňte také na nekuřácké restaurace.Mnoho politků je totiž zainteresováno v tabákovém průmyslu. Asiaté často snídají rýží, což je pro nás nepředstavitelné. Čím hlasitějši srkáte při jedení nudlí, tím jasněji dáváte kuchaři najevo, že vám chutná! Na druhou stranu ale třeba takové projevy lásky na veřejnosti nepřipadají v úvahu. Držení za ruce vám společnost ještě tolerovat bude, žhavou líbačku ale už rozhodně ne. Chtěli byste na vlastní kůži okusit tento kouzelný a naprosto odlišný svět? Začněte šetřit už dnes, v Japonsku je totiž příšerně draho! Sajonára!

18 Fotografií
Jestli vás při vyslovení Japonska napadne pouze sumo a rýže, je nejvyšší čas to změnit! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články