Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

"Roztahovačky" - Nová zábava na Facebooku děsí všechny dívky

"Roztahovačky" - Nová zábava na Facebooku děsí všechny dívky
Foto: Crysco Photography
Autor: Veronika Čapková

6. listopad 2014 11:39

Procházka uličkou hanby, vyhoštění z města, pokuta – tak se trestaly ženy za nevěru v minulých stoletích. Nyní odplata nabrala poněkud modernější podobu a to ve formě facebookové stránky Roztahovačky. Je to anonymní, snadné, časově nenáročné ale hlavně zbabělé.

A přitom se zdá, že všechno začalo docela nevinně. Prostě si jednoho krásného dne nějaký aktivista a bojovník za lepší svět, který zatím neprozradil své jméno (jak jinak), řekl, že by měl pročistit pražskou společnost od zlatokopek a ostatních lehkých holek a založil za tím účelem stránku s názvem Pražské roztahovačky. Nejspíš ani on sám netušil, jakou bleskovou rychlostí poroste zástup jejích fanoušků. Na konec se ukázalo, že „roztahovačky“ nejsou jen pražskou záležitostí, ale že se tyto typy dívek objevují takřka v každém větším či menším městě. Administrátorovi se začala dennodenně plnit facebooková schránka stovkami fotek s popisky slečen, které měly mít údajně sex před patnácti lety, nebo spát s majetnými Čechy i cizinci a za to brát peníze či dokonce drogy. Vskutku prohnilá společnost, nezdá se vám? Ale jak je to vlastně doopravdy?

Původní záměr bezejmenného pána, který zřejmě žádné zlato nemá, jenž by mohla dívka kopat, se poněkud posunul o level dál. V současné době můžete najít na zmíněných stránkách kdekoho. Může to být vaše kamarádka, bývalá i současná přítelkyně, spolužačka, příbuzná a dokonce i vy osobně. Stačí k tomu málo. Jen musí mít dívka bývalého přítele, kterého vyměnila za někoho jiného, či někomu pořádně ležet v žaludku. Dotyčný pak pošle její fotku administrátorovi a on k ní vymyslí nějaký „vhodný“ popis. A rázem je z ostudy kabát. Koho zajímá, jestli jsou informace pravdivé? Obrana není žádná. Nikdo je už cejchu lehké děvy nezbaví. Zkuste si vymačkat pastu na zuby na ruku a pak ji dostat zpátky. Stejné je to s pomluvou. Všechny ženy nyní obchází strach, kdy přijdou na řadu právě ony.

V současné době jsou Češi, co se týče tohoto tématu, rozděleni na dva tábory. Jedni, většinou také pánové bez zlata, přítelkyně a i bez výhledu do budoucna, že by jedno, či druhé někdy mohli mít, se nad fotkami baví (a to někdy doslova), druzí tuhle stránku kritizují. Pravdou však zůstává, že jde o kyberšikanu. Je zákeřná a zbabělá, protože na pachatele se nepřijde. Je v bezpečí. Následky mohou být hrůzné. U citlivějších dívek se tento drsný žertík může zvrhnout v tragický konec. Odborníci jim radí, podat civilní žalobu, ale ta bohužel nic nevyřeší. Obětí se můžete stát i vy. Snad si odesílatelé těchto fotek uvědomí následky svých činů. Jak myslíte, milí pánové, že dlouho potrvá, než se dívky rozhodnou založit stránky podobného ražení s vašimi fotkami? Ne každý z vás by asi chtěl, aby jeho chlouba byla vystavená na internetu.

1 Fotografie
"Roztahovačky" - Nová zábava na Facebooku děsí všechny dívky 1
Další články