Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Je libo pánský make-up? Proč ne!

Je libo pánský make-up? Proč ne!
Foto: thefashionisto.com
Autor: Markéta

5. listopad 2014 11:42

Krásný den panstvo! Dneska to bude článek krapet netradiční. Make-up je spojován výhradně se ženami. Ale co když se řekne slovní spojení ve smyslu make-up a muž? Co si vybavíte pod tímto pojmem? Metrosexuály? Homosexuály? Co když má muž prostě jen potíže s akné a stydí se za to, snaží se to nějakým způsobem skrýt?

Je pravdou, že mejkap moc často na mužích nevídáme. Není to zvykem, a když už, tak nám to přijde dost zvláštní. Na druhou stranu, z jakého důvodu ho používají ženy? Ženy chtějí skrýt nedostatky, chtějí si připadat hezčí, řekněme, že třeba i svůdnější a make-up jim svým způsobem dodává sebevědomí. Co když s tímto úmyslem přijdou muži? Okolí je skoro až odsoudí. Přitom make-up jim zrovna tak může pomoct zvednout sebevědomí, zvláště když trpí například již zmíněným nepříjemným akné.

S make-upem na mužích se z nás smrtelníků setkávají nejvíc asi vizážisté, když dostanou za úkol nalíčit herce, moderátory, nebo například zpěváky. Věřte nebo ne, všechno má svá pravidla. Mejkap na mužskou tvář nelze jen tak naplácat a rozetřít. Je potřeba si také uvědomit, že muž má naprosto jiné tvary a rysy v obličeji než žena a tomu se musí přizpůsobit i speciální techniky. Zatímco u žen se často pracuje s výrazným make-upem a často vypadá žena po nalíčení doslova úplně jinak, než před, u muže je tomu povětšinou naopak. Snahou u mužského make-upu je docílit co nejvíc nenápadného make-upu, avšak se stejným záměrem jako u ženy, tedy chceme zvýraznit a zlepšit vzhled. A to už zní celkem složitě, že?

Takže drazí pánové, pokud snad stojíte o makeup a nemyslíte to tak, že půjdete na maškarní, radši si nechte poradit nějakým odborníkem, než to dopadne zle.;-) A nebo se podívejte na přiložené video.;)

1 Fotografie
Je libo pánský make-up? Proč ne! 1
Další články