Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Máte plné zuby svátků na sněhu? Miami je pro vás tou správnou volbou!

Máte plné zuby svátků na sněhu? Miami je pro vás tou správnou volbou!
Foto: Zuzana K.
Autor: Zuzana K.

3. listopad 2014 13:56

Zní to skvěle! Tak proč o tom jen snít? Jestli už máte plné zuby svátků na sněhu a nejradši byste si to při prvních mrazech namířili do teplých krajin, Miami je tou správnou volbou! Když navíc budete bedlivě sledovat levné letenky a last minute akce online, máte velkou šanci, že se tam podíváte za hubičku!

Potřebujete-li ke štěstí sluneční paprsky, nejste sami! Je vědecky prokázáno, že krásné počasí nás nabijí energií a chutí do života! Tradiční bílé Vánoce jsou fajn, ale co takhle pro jednou vyměnit sníh za  jemný písek a nekonečné pláže? A hlavně – zimu za teplo? Průzračná voda a azurově modrá obloha zotaví vaše tělo i duši během pár dní! Američané přezdívají Miami „Americkou riviérou“ a je to pro ně jistá obdoba Jadranu pro nás Evropany. Miami je oblíbenou destinací nejen v létě, ale právě také v zimních měsících, protože je tam stále příjemná a stabilní teplota. Do Miami každoročně přilétá plno celebrit vystavit svá  luxusní těla, a vilu na tamějším soukromém ostrůvku vlastní například Oprah Winfrey! Zajímáte-li se o architekturu, vaše oko potěší více než 800 domů, které byly postaveny v Art Deco stylu. Rovnou z pláže můžete pozorovat obří letouny, které přistávají na nedalekém letišti. A přestože je pláž součástí města a mysleli byste si, že to bude „hlava na hlavě“, najdete tam i soukromá místa, kde můžete strávit nerušeně celý den. Florida je skvělá a každý Čech ji ocení!

Někteří Američané berou Miami jako samozřejmost a na základě svých zkušeností s životem tam by vám jej doporučili navštívit skutečně pouze krátce. Většina obyvatel USA se shoduje v tom, že na život tam můžete rovnou zapomenout. Slunečné počasí je skvělá věc, ale během letních měsíců jsou vedra natolik unavující, že na vlastní kůži zažijete, co znamená nedýchatelno. (Super, pokud milujete saunu!) Negativní stránkou jsou tu také kolony aut a dopravní zácpy ve všech směrech. Multikulturní etnické složení a rozmanitost vede často ke sporům mezi obyvateli a přesto, že je to skvělé místo na nákupy, vysoké náklady na život vás od dlouhodobého pobytu odradí. Pozor si musíte dávat při nočních aktivitách venku a v klubech, protože je tu v porovnání s ostatními plážovými destinacemi poměrně vysoká kriminalita. No, alespoň nemusíte při odletu tolik smutnit. Ono se ne nadarmo říká „Všeho s mírou.“

Já jsem byla jako Česká holka, která miluje cestování a poznávání nových míst naprosto unešená. V mé paměti navždy zůstane božská pláž a krásné prostory hotelu. Říkala jsem si, že jsou někteří Američané dost nevděční a neváží si toho, co na svém kontinentu mají. Jenže pak jsem zabloudila do jistých končin Miami a rázem jsem uvěřila znalým lidem, kteří mě zrazovali od delšího pobytu. Hned mě to trochu utěšilo při cestě zpět. Než se do Miami vydáte, rozhodně si nejdříve zjistěte na internetu, který hotel má nejlepší reference a vygooglete si také mapu prostředí, které vás bude po celou vaši dovolenou obklopovat. Vyplatí se být připraven, abyste si svou vysněnou dovolenou co nejvíce užili! Těšte se na krásnou oblohu a mraky, které připomínají stádo ovcí a další jiné tvary, příjemnou pozitivní atmosféru, která kolem pláže panuje a připravte si velkou tašku na mušle, kterých tu najdete mraky! Dovolená v Miami vám možná bude duchem připomínat atmosféru v Itálii. Vášniví Španělé, kterých je v Miami opravdu mnoho, jsou hluční, mají rádi hlasitou hudbu a dobré jídlo. Ostatně, pokud je toto vaše gusto, dovolená bude pro vás nezapomenutelná a možná na ni dokonce sbalíte nějakého statného opáleného krasavce, který od pohledu ví, co je to posilovna. (Věřte mi, že jiné tam ani nepotkáte!)

14 Fotografií
Máte plné zuby svátků na sněhu? Miami je pro vás tou správnou volbou! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články