Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jednoduché tipy pro krásné vlasy!

Jednoduché tipy pro krásné vlasy!
Foto: filin ilia - aliyo.hu
Autor: Markéta

15. prosinec 2015 01:25

Zdravím všechny kočky v magazínu naší online seznamky Laskomat.cz. Určitě mi dáte za pravdu, že podzimní sychravé počasí je něco, ne příliš pozitivního pro naší hřívu. Vlasy se nám například vysušují neustálým přechodem mezi teplem v místnosti a chladným počasím venku. Díky tření o oděv a secvakávání do zipů od bund a kabátů se nám pomalu ale jistě lámou a třepí. Na podzim a v zimě se nám tedy vlasy nepochybně stávají náchylnějšími na poškození. Laskomat vám dneska dá tipy, kterých je dobré se držet a tím si i svoji hřívu udržet!

Zásada číslo jedna: Zastřihněte před zimou konečky. Roztřepence a zlámané konce už fakt nic nezachrání. Tak jim dodejte vitalitu zástřihem dvou, tří cenťáků, hříva bude vypadat lépe a vy konečně budete moci začít s tou správnou péčí.

Zásada číslo dva: Nemyjte vlasy každý den a ani je nutně nešamponujte dvakrát. Ač se to někomu může zdát divné a nemožné, tak vždy jde prodloužit interval mytí a vlasy se vám odvděčí. Myjete jednou denně? Zkuste interval prodloužit na jednou za dva dny. Mějte s tím trpělivost.

Zásada číslo tři: Pokud máte suché vlasy, olejujte! Nebojte se olejů a naneste je třeba po celé délce, zabalte do ručníku a nechte na vlasech třeba i hoďku, dvě. Výborné oleje na vlasy jsou zejména kokosový, olivový, nebo ricinový. V nouzi vlasy nepohrdnou ani slunečnicovým či řepkovým olejem. ;)

Zásada číslo čtyři: (Ne)pečujte aneb pečujte s mírou. Přespříliš pečujících a vyživujících přípravků (šampon, kondicionér, maska, bezoplachová péče, olejíček) není vždy výhodou. Zkuste si občas vlasy umýt obyčejným březovým, nebo kopřivovým šamponem a dopřejte jim oddech.

Zásada číslo pět: Vlasy rozčesávejte opatrně! Ať je máte mokré po mytí, nebo jsou zacuchané od větru, vždy rozčesávejte od konečků směrem k hlavě. Vlasy pročesávejte postupně po pramenech a hřebenem je netrhejte.

Zásada číslo šest: Nechoďte spát s mokrými vlasy. Mokrý vlas je náchylnější k lámání, poškození a celkově se i snadněji zacuchá, než vlas suchý. Úplně nejlepší je nechat vlasy přirozeně uschnout a potom pokračovat dle bodu číslo pět.

Zásada číslo sedm: Používejte fén, žehličku, kulmu fakt jen tehdy, když to nutně potřebujete. Musíte mít doma o víkendu opravdu vlasy vyžehlené a rovné jako dráty? Nechte je odpočinout!

1 Fotografie
Jednoduché tipy pro krásné vlasy! 1
Další články