Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Proč jsou u nás paruky pořád tabu? Ve světě jsou paruky IN!

Proč jsou u nás paruky pořád tabu? Ve světě jsou paruky IN!
Foto: Zuzana K.
Autor: Zuzana K.

13. říjen 2014 00:02

Před pár lety jsem v obchodě zahlédla dívku s nádherným účesem. Zůstala jsem na ni zírat pár minut, protože jsem nikdy předtím neviděla nic podobného. Krása! Kam asi chodí ke kadeřníkovi? Za chvíli však znejistěla a vlasy si začala zmateně upravovat. Až tehdy jsem zaregistrovala, že se jedná o paruku. Po této zkušenosti mi došlo, že pozornost ostatních přitahuje pouze fakt, že vám to sluší. A pokud neznejistíte a přijmete to jako kompliment, máte vyhráno!

V České republice jsou paruky stále velkým tabu. Lidé mají bohužel tento doplněk spojený s vypadáváním vlasů nebo maškarním bálem. Není to škoda? Sami se svým konzervatismem připravujeme o zábavu a inovaci, kterou paruky nabízejí. Ve 21. století, kdy je naprosto v pořádku si zvětšit prsa a jít na liposukci, bychom měli další možnosti změny looku vítat. Paruka navíc není žádná drastická metoda, nýbrž a pouze umělé vlasy! A s trochou představivosti ji můžeme zahrnout do stejné kategorie jako prodlužování vlasů, které se zdá být naprosto přijatelné! Je načase přestat paruky chápat jako něco hodno zavrhnutí a dát jim šanci. Pomůže vám to cítit se lépe? Směle do toho!

S nadcházejícím Halloweenem, svátkem kostýmů, se patří udělat malou osvětu. Sama jsem si první paruku objednala před pár měsíci, protože jsem jednoduše chtěla vidět, jak bych vypadala jako dlouhovláska. Byla jsem nadšená! A chtěla jsem víc. Trh nabízí nespočet materiálů, které můžete vyzkoušet. Nejdražší jsou paruky z pravých vlasů. Zkušení milovníci tohoto doplňku doporučují ale začít něčím levnějším, abyste si udělali představu. Na Amazonu a Aliexpressu seženete paruky za pár dolarů s poštovným zdarma – stačí pátrat! Levná paruka je navíc také skvělým způsobem, jak zjistit, jak byste vypadala v určitém sestřihu a může vám pomoci se rozhodnout, než radikální změnu uděláte.

Japonsko, a konkrétně čtvrť Haradžuku v Tokiu, je proslulá a typická svou láskou k převlekům a měnění vzhledu. Cosplay je součást japonské kultury a paruka zde není pouze běžnou záležitostí, ale také jedním z hlavních znaků japonské módy jako takové. Měli bychom si z odvážných Japonek vzít příklad. Jedna věc je být sama sebou (což je neskutečné klišé) a druhá věc je vylézt z ulity a zkusit něco nového. Bylo by strašně fajn chodit ulicemi a nemuset řešit, co si ostatní myslí, že? U nás se sice módní inovace postupně přijímají, ale bude to asi ještě chvíli trvat. Já osobně tvrdím, že život je moc krátký na to, abychom jej prožili v jednom jediném looku, který nám byl nadělen. Tak se nebojte a zkoušejte nové věci! Experimentujte! Protože za deset let vás bude mrzet pouze to, co všechno jste nezkusili!

11 Fotografií
Proč jsou u nás paruky pořád tabu? Ve světě jsou paruky IN! 1
Japonky se barev nebojí
Japonnská móda z Haradžuku
Japonský streetstyle
Módní ikona z Tokia
Ombré paruka z Amazonu
Paruky jsou v Japonsku součást životního stylu
Tak dneska třeba za zrzku
Většina paruk vypadá přirozeně
Můžete si hrát s barevnými kombinacemi
Ombré paruka v praxi
Další články