Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Wohnout, Laskonky a kremrole: Deska, která začíná v ráji a končí peklem

Wohnout, Laskonky a kremrole: Deska, která začíná v ráji a končí peklem
Foto: superbeat.cz
Autor: Veronika Čapková

10. říjen 2014 00:05

Pro všechny fanoušky skvělého humoru, velké muzikálnosti, kapky ironičnosti a i trochu úchylně znějícího hlasu Matěje Homoly se stal den 26. září opravdovým svátkem. A proč? Na svět se totiž konečně podívalo nové album skupiny Wohnout, které jmenuje „Laskonky a kremrole“. Pokud holdujete této kapele, musíte se seznámit.

Skalní fanoušci této trochu zvláštní kapely ví, že její hudba není pro každého. Je to asi jako s českým humorem – Češi se při každém vtipu z „Kameňáku“ doslova za břicha popadají, cizinci ho nechápou. Zkrátka a jednoduše - kapelu Wohnout musíte buď milovat, anebo nenávidět. Uvědomuji si, že jsem právě použila větu, kterou píší autoři recenzí něčeho, nebo někoho velmi špatného, proto, aby se vyhnuli kritikou plných soudů, avšak u téhle kapely je to pravda. Pokud jste totiž fandové intelektuální, hluboké, emocí plné hudby, „Wohnouti“ rozhodně nebudou nic pro vás. To se potvrdilo i u zatím posledního (osmého) řadového alba.

Kdybych měla popsat desku s názvem „Laskonky a kremrole“ jedním slovem, řekla bych: Pořád stejný (no dobře, dvěma slovy). A to myslím v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Proč také něco měnit, když už takhle je to dobré? Proč měnit hlas bratrů Homolových, když si konečně posluchači zvykli na jeho prapodivné zabarvení, zvýrazněné sykavky a až dramaticky prožitý naprosto každý tón? Proč nahrazovat kytarová sóla, když díky nim se stávají právě jednotlivé písně nezapomenutelné? A proč se pokoušet o jiné texty, když právě ty nejvíc nesmyslné v jejich muzice nabývají společně s hudbou individuálního významu? Proč? Není důvod. Proto se nalaďte na příjemnou vlnu a poslechněte si známé singly „Barbíno“ a „Díky moc!“, potencionální hitovky jako jsou „Fanynka“ a „Indie“, či melancholickou skladbu „Vltava“. Zaručuji vám, že vás tohle album zvedne ze židlí, i když to bude třeba jen kvůli tomu, abyste ho vypli.

P. S. Vrtá vám hlavou, co znamená ten nadpis? Poslechněte si celé album (do posledního tónu), potom pochopíte. 

1 Fotografie
Wohnout, Laskonky a kremrole: Deska, která začíná v ráji a končí peklem 1
Další články