Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Proč nakupovat v sekáčích?

Proč nakupovat v sekáčích?
Foto: Lennart Takanen
Autor: Zuzana K.

6. říjen 2014 13:10

Každý módní nadšenec má svůj oblíbený second hand. V obchodech tohoto typu je to jak s loterií, ale pokud zvítězíte, odcházíte domů s pokladem za pár korun. Vězte, že sekáče nejsou a nikdy nebyly záležitostí pouze pro chudé. Faktem je, že v dnešní době se svými úlovky právě tam chlubí známí a vážení módní blogeři, stylisti, ale i celebrity, které rozhodně hluboko do kapsy nemají! Máte-li cit pro kombinování, můžete mixovat starší nošené kousky s novými, a skládat tak nejobdivuhodnější outfity. Dnes mají second handy navíc určitá pravidla, a proto se nemusíte bát, že si domů přinesete vši a blechy, čímž si odpůrci obchodů s nošenými věcmi své stanovisko rádi odůvodňují. Předtím, než oblečení spatří prodejnu, je vypráno a vyčištěno.

1) Ušetříte stovky i tisíce!

Nejlepším a zcela jasným důvodem nákupu v sekáči je fakt, že za věci, které sháníte (ať už boty, kabelky, kabáty, šály, doplňky, …), zaplatíte naprosté minimum oproti klasickým prodejnám s novými věcmi. Záleží určitě, na který obchod s použitým oblečením narazíte, ale dost často najdete na cedulkách světoznámé značky. Někdy se vám poštěstí také najít zboží ještě s originální cedulkou! To znamená, že pořizujete stejnou kvalitu za lepší cenu!

2) Nosíte oblečení, které má příběh a duši!

Některé kousky pořízené za hubičku, mohou mít stejnou retro duši jako třeba starý nábytek. Je pak zajímavé přemýšlet, kdo tento svetr či kabelu nosil před vámi a jak tyto kousky kombinoval. Buďte unikátní a pochlubte se něčím, co není dávno k sehnání.

4) Levně se pobavíte!

Baví-li vás kombinovat šílenosti, v obchodech tohoto typu se doslova vyřádíte! Můžete také nakoupit látky, ze kterých ušijete něco jiného. Nedávno jsem objevila blog nadané módní návrhářky, která skupuje sekáčové šaty obřích velikostí a dělá z nich sukně, topy a šaty! Second handy otevírají nevídané možnosti milovníkům módy a látek. A to vše za bezkonkurenční ceny!

4) Není nic ekologičtějšího a „zelenějšího“ než nakupování v sekáči!

Je to už docela dávno, kdy se oblečení vyrábělo proto, aby co nejdéle vydrželo a lidé ho mohli nosit do roztrhání. Bohužel. Dnešní móda a vlastně celý módní průmysl funguje stejně jako roční sezóny. Ti, co udávají módní směr, se vás snaží přesvědčit o tom, že co je „in“ tento podzim, na jaře už nepofrčí. Sekáč vám pomáhá držet levně módní krok a máte navíc vždy na výběr z více barev a stylů, než ve značkových obchodech a jejich dočasných kolekcích. Vyhněte se mrhání oblečením tak, že si jej vyměníte s kamarádkou, maminkou a nebo jej věnujete na charitu. Když oblékáte to, co nosil někdo před vámi, šetříte přírodu a nepodporujete celý ten výrobní řetězec. Když to tak udělá víc a víc lidí, životní prostředí zajásá. Každý kousek se počítá!

Nezapomeňte, ty nejlepší a nejzábavnější módní kreace vytvoříte díky nakupování v second handech! Pokud vám nejde o viditelné nošení značek, ale především o radost z vytváření nového originálního looku, měli byste hned zítra zamířit do nejbližšího sekáče. Vybavte se na zimu za pár korun. Dost možná objevíte něco, o čem léta sníte a nikde to už neprodávají. Já si vždycky představuji, že roztomilý zimní kabátek, který jsem si kdysi koupila v japonském second handu za neskutečných 163,- Kč, nosila nějaká japonská celebrita a hned se cítím o něco pyšněji. Změňte svoji módní perspektivu a nebojte se udělat něco jinak, než obvykle. Buďte jiní a nadčasoví!

1 Fotografie
Proč nakupovat v sekáčích? 1
Další články