Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zlodějské iPhony, aneb co (ne)dokáže obal na telefon?!

Zlodějské iPhony, aneb co (ne)dokáže obal na telefon?!
Foto: » GUM «
Autor: Lorettine

4. říjen 2014 21:35

Nejrůznější až děsivě „chytré“ technické vymoženosti cloumají populací už posledních několik let. Naše telefony jsou chytřejší než my, vlaky už nepotřebují řidiče, pokladny zase pokladní.

Nu, a Apple se tuhle vytasil se zbrusu novým obalem na iPhone, a zloději najednou nepotřebují už vůbec nic.Zástupci jisté malé firmy teprve nedávno uvedli na americký trh nové pouzdro na iPhone, schopné ze svého čidla vysílat infračervené světlo, které vnímá teplotu okolních objektů. Mělo se jednat o zajímavost, o zábavu. Jak ale praví jeden Murphyho zákon – co se může pokazit, pokazí se -, nejinak tomu bylo i v tomto případě. Vychytralí zloději vypozorovali, že senzor na pouzdře dokáže snadno odhalit PIN kódy kreditních karet, protože použitá tlačítka terminálu jsou jednoduše teplejší. Máme se děsit?!

My u nás ne, pouzdro je zatím vymožeností výhradně amerického trhu, a pak taky – trik nefunguje u kovových klávesnic. A ohmatat schválně více tlačítek na gumové klávesnici zase není až takový problém, a „potrolit“ zloděje je přeci taková slast! :-)

1 Fotografie
Zlodějské iPhony, aneb co (ne)dokáže obal na telefon?! 1
Další články