Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Jak na halloweenskou dýni?

Jak na halloweenskou dýni?
Foto: philip hay
Autor: Zuzana K.

3. říjen 2014 17:23

Pomáhá vám manuální práce relaxovat a hledáte prima zábavu na dlouhé podzimní večery? Ať už se svým novým objevem z Laskomatu či přáteli, měli byste se letos na podzim pustit do super uklidňujícího a populárního dlabání halloweenské dýně! Obchody mají těsně před tímto svátkem již tradičně v nabídce různé typy dýní. Tu vaši nezapomeňte před koupením pořádně zkontrolovat. Zaťukejte na ni a pokud slyšíte dutý zvuk, není nikde otlučená a má na pohled krásné pravidelné vrásčení, našli jste tu pravou.

 

Obrázkový návod, jak dýni vykrajovat, najdete v galerii pod tímto článkem. Začnete jednoduše vyříznutím kruhu kolem stopky a vydlabáním všech semínek a přebytečné dužiny.

Jak by měl váš výtvor vypadat? Pokud si myslíte, že nejste dostatečně kreativní, tak vězte, že dnes už dýni od oka stejně nikdo nevykrajuje! Teď je v módě tahák, který z vás udělá hvězdu roku! Vygooglujte si „pumpkin designs“ - ano, anglických stránek je na toto téma nespošet – a vybírejte z množství vzorů, které za vás dávno někdo udělal. Jednoduše pak vítězný obrázek vytiskněte na papír, přilepte na dýni a podle nákresu vykrajujte jednotlivé části. Nenajdete-li inspiraci na Pinterestu, vyrobte si svůj originální návrh.

Ozdobte dýni listím. Využijte všech podzimních předmětů a probuďte vašeho strašáka k životu. Postačí barevné listí nebo světýlka umístěna kolem něj. Až dýni večer na balkoně rozsvítíte, sousedi budou tajit dech! Chcete-li, aby dýně vypadala skvěle i ve dne, zapojte do hry barvy a obkreslete strašidelné oči černou barvou, ústa červenou, přimalujte knír nebo pořádné háro. Při vykrajování dýně rozhodně platí "dvakrát měř, jednou řež". Taktéž je nutno připomenout, ať nenecháváte hořící okrasu bez dozoru.

Kašlete na všechny negativisty, kteří vám chtějí zkazit radost řečmi, že "je to přece americký komerční svátek" a "já to slavit nebudu“. Kabonily nikdo do ničeho nenutí a vy si tuhle roztomilou kutilskou činnost, která je s podzimem a padajícím listím spojená, přece nenecháte kvuli pár zabedněncům pokazit.  Tak jako tak, dýni byste určitě kupovali kvůli výrobě sezónní dýňové polévky, koláče nebo sušeným semínkám. Ta jsou prý bohatá na zinek a vitamin E! Tak to vidíte! Hodně štěstí a nezapomeňte se nám svým halloweenským výtvorem pochlubit na našich sociálních sítích! 

14 Fotografií
Jak na halloweenskou dýni? 1
1 - Připravte si design
2 - Vykrojte stopku
3 - Vydlabejte semínka a přebytečnou dužinu
4 - Nalepte vzor na dýni
5 - A může to začít
6 - Díky taháku máte dýni hned hotovou
7 - Teď už jen vykrojit
8 - Tradá - a je hotovo
Děti jistě ocení roztomilé motivy
Jak snadné
USA - Přípravy na Halloween v USA
Přípravy na Halloween v USA
Halloweenské trhy v Connecticutu
Další články