Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Zbořte svoje hranice strachu v oblékání!

Zbořte svoje hranice strachu v oblékání!
Autor: Zuzana K.

28. září 2014 23:40

Uplynuly téměř dva roky od mé návštěvy nádherného malebného městečka Yorku v Anglii, a já stále čerpám inspiraci od tamějších módních volnomyšlenkářů, kteří se toho skutečně nebojí! Velká Británie je láskou k módě proslulá a denodenně dokazuje své přední místo v žebříčku stylu.

Během mého pobytu v Yorku jsem se díky fotografování "streetstylu" v ulicích seznámila s mnoha zajímavými milými lidmi, kteří kombinují pro některé zdánlivě nekombinovatelné, a jde jim to zatraceně dobře. Není risk, není zisk! Módní kreace těchto hravých jedinců podle mého názoru nikdy nezestárnou, protože jsou velmi originální a nadčasové. Směle se jimi můžeme nechat inspirovat i v letošní podzimní a zimní sezóně. Pokud vás nebaví sledovat trendy návrhářů a přijde vám z nich 95% nenositelných v běžném životě, vítejte na palubě a vsaďte na pouliční styl nebojácných Britů. Jsou známí tím, že ani špatné počasí je neodradí od touhy vyniknout. Občas sice promrznou na kost, ale co by pro módu neudělali. V Británii najdete mnoho individualistů, kteří si tvoří svůj vlastní styl a nedbají ani tak moc na to, co je zrovna v kurzu. Jejich tajemství je ve správném kombinování a vrstvení pár stěžejních kousků.

Jak na to? Pokud se nechcete vzdát své oblíbené černé klasiky, omotejte kolem krku alespoň tartanovou šálu. Díky ní vynikne perfektně celý zbytek outfitu. Unavenou šedou čepici nechte na půdě a nasaďte místo ní vtipnou – s ušima, sovíma očima nebo ptačím zobákem. Nazujte oxfordky a mokasíny k legínám či kalhotúm délky ala „čekám velkou vodu“. I v podzimní plískanici oblékněte džínové šortky a klidně pod ně nasoukejte legíny, abyste se zahřáli. Místo tradiční a nudné černé kabely se pochlubte novou zelenou, červenou, modrou nebo ještě lépe - hrající všemi barvami. Vzdejte se svého tradičního odstínu a objednejte se ke kadeřníkovi s jasným požadavkem: „Růžovou!“ Garantuji vám, že na ulici vyniknete a dostanete zaslouženou pozornost, možná vás i někdo pozve na rande. A že k sobě tygří vzor a modré tenisky nejdou? Ale kdeže! Přesvědčte se v galerii, že vše je jen o dobré kombinaci a o tom nosit svůj módní výmysl hrdě, sebejistě a s úsměvem! Móda jsou barvy, móda je hra a zábava, mísení vzorů, materiálů, střihů a v neposlední řadě vrstvení!

Podzimní tip: Zaleťte si „last-minute“ do Londýna na fish and chips a Big Bena! Moje kamarádka se zrovna osudově seznámila v letadle a vypadá to nadějně! Při vaší návštěvě Velké Británie si jako bonus navíc osvěžíte módní mysl a zvýšíte šance, že to na vás někdo zkusí. Britský módní styl je naprosto jedinečný a neotřelý a přinese do vašeho šatníku svěží vánek. Nechte se ovlivnit těmi, kteří mají módu v malíku, a zbořte svoje hranice strachu v oblékání. Pokořte konečně tu otravnou zónu komfortu, která vám říká „na to jsem moc stará“ nebo „v černé budu nenápadnější“. Naučte se nosit, co máte rády a ne to, co je jednodušší, pohodlnější nebo podle vás společensky přijatelnější. Protože v módě zkrátka žádná pravidla nejsou. A to si dejte klidně za rámeček. 

10 Fotografií
Zbořte svoje hranice strachu v oblékání! 1
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
{$nadpis} {$i}
Další články