Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Hitparáda nejšílenějších fobií! - Trpíte strachem z krásných žen?

Hitparáda nejšílenějších fobií! - Trpíte strachem z krásných žen?
Foto: Verónica Bautista
Autor: Lorettine

10. září 2014 21:20

Arachnofobie je mainstream, zná ji každý! Stejně jako klaustrofobii, nebo třeba xenofobii. V podvědomí jistě všichni víme, že fobií je ve skutečnosti bezpočet, a že postupem času „vznikají“ nové. Co se takhle seznámit s desítkou těch nejšílenějších?

Caligynefobie? Strach z krásných žen. Trpí jí hlavně homosexuálové (překvapivě). Není divu, svedeme být nebezpečné! ;) Čím ale homosexuálové určitě netrpí, jsou ablutofobiespektrofobie. První pojem sedí na člověka, který se bojí umývat (no potěš pámbu), ten druhý na jedince, kterého děsí představa, že by se měl podívat do zrcadla. Naopak strachu z toho, že se někdo dívá na vás, se říká scopofobie.

Nomofobie je doslova a do písmene nemoc dnešní doby a, upřímně, trpí jí velká část moderní populace. Jedná se o obavu z míst, kde není mobilní pokrytí.

Trpíte-li trypofobií, ementál si nejspíš nevychutnáte. Jsou totiž lidé, kteří se štítí děr v jakýchkoli strukturách organického původu. To ale ještě není tak hrozné, pokud totiž máte fagofobii, nevychutnáte si nejspíš vůbec nic. Jedná se o panický strach z polykání.

Holohlaví lidé se možná vlasů zbavují proto, že se jich prostě bojí. Není divu, vždyť častým důvodem smrti je samovolné uškrcení vlasy ve spánku! Chaetofobie, tak se říká strachu z vlasů. Svých i cizích. Uf.

Neofobií trpí skoro všichni naši prarodiče. Jak už sám název napovídá, jedná se o hrůzu ze všeho nového. Hlavně z elektroniky.

A „borec na konec“? Omfalofobie je slibným kandidátem na nejabsurdnější fobii vůbec. Ano, opravdu existují lidé, kteří mají strach z pupíků. Prostě…pupíků. Hlavně takový ty vypouklý u těhotných žen, to musí být síla.

Tak hezký den a buďme rádi, že jsme „normální“! :-)

1 Fotografie
Hitparáda nejšílenějších fobií! - Trpíte strachem z krásných žen? 1
Další články