Váš prohlížeč nemá povoleny cookies, tímto může být negativně ovlivněna funkčnost webových stránek Laskomat.cz.
Doporučujeme Vám si je povolit.
Návod pro Váš prohlížeč: Internet Explorer, Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera, Safari

facebookgoogle plustwitterpinterest
vršek
spodek
vršek
laskomat
Laskomat je i na Twitteru!
spodek
vršek
spodek
Seznamka

Gurmánská hlídka našla místo, kde mají božskou Kulajdu! V restauraci Illusion v Táboře!

Gurmánská hlídka našla místo, kde mají božskou Kulajdu! V restauraci Illusion v Táboře!
Foto: Daniel Jarolím
Autor: Mirka Novotná a Veronica Corradi

9. září 2014 15:51

Můj výlet v Táboře měl jasný cíl -  sobouj restaurace Illusion a restaurace v Hotelu Nautilus. Která z nich otiskla nesmazatelně svou stopu v mých chuťových pohárcích?

Je to jednoduché :-) při příchodu Vás přivítá moderní, příjemný a svěží interiér. Je to ideální restaurace pro posezení s přáteli či rodinou. Obsluha je příjemná, ochotná, rychlá, ale mně se jí podařilo několikrát rozhodit - to ovšem neberu jako mínus, jelikož mě někdy má bezprostřednost předchází.

Restaurace nabízí mnoho jídel a to od steaků, salátů, přes ryby až po českou klasiku. Politikou kuchyně je dle mého vnímání na nic si nehrát, zkrátka vařit známá jídla jednoduše dobře a na to lidé pochopitelně slyší. Navíc příjemným bonusem je skutečnost, že nabízené ceny jsou přátelské. Prezentace jídel není tak vypiplaná jako v konkurenční restauraci v Hotelu Nautilus, jenže komu to vadí? Mně ne :-)

Měla jsem možnost ochutnat více chodů. Kulajda byla nejlepší, jakou jsem kdy v životě ochutnala. Její chuť je natolik nezapomenutelná, že si ji budu pamatovat i za půl roku a možná i déle (vůbec bych se tomu nedivila). I moji přátele to viděli naprosto stejně. Kulajda byla podávána se ztraceným vejcem a mé chuťové pohárky byly doslova pohlazeny harmonií kyselé a sladké chuti, která byla v absolutní symbióze.

Ochutnala jsem Hovězí Carpaccio a bylo opravdu velmi dobré, jediné mínus byly až příliš výrazné Kapari. Kapari jsou skvělou volbou k Hovězímu Carpacciu, ale myslím, že cílem by nemělo být, aby přehlušily chuť Carpaccia.

Má ústa navštívil také salát - Variace listových salátů s parmezánovým dresinkem a grilovaným kuřecím masem, zdobený tomaty a česnekovými krutony. Salát mne příliš neohromil, maso postrádalo šťavnatost a celkově byl bohužel nevýrazný.

Jako poslední jsem pochopitelně ochutnala jeden ze steaků. Na talíři přistál méně propečený, než měl být. Nic jiného jsem ale nemohla vytknout.

Restaurace Illusion ve mně zanechala pozitivní dojem a probudila mou zvědavost, kterou budu chtít naplnit i při příští návštěvě, kdy mám v plánu ochutnat i ostatní pokrmy a dezerty – už se moc těším.. Restauraci Illusion můžeme doporučit s klidným srdcem všem, kteří rádi dobře papají a za kvalitu chtějí zaplatit přiměřený obnos :-) 

3 Fotografie
Gurmánská hlídka našla místo, kde mají božskou Kulajdu! V restauraci Illusion v Táboře! 1
Interiér
Restaurace Illusion
Další články